• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
solo5 - майстор
така е мое си е мнението :roll:
не искам вградено казанче
като го изключим кажи кое на теб ти харесва повече :roll:
обаче днес пак разгледах над 20 модела и всички чинии на моноблоковете са от типа "Лайно-цопваща" според терминологията на колегата :lol:
а тези, които се продават отделно без казанче са от типа "Лайно-плъзгаща" :?
silllveto - Майсторица
http://vidima.bg/index.php?option=com_c ... &Itemid=75

Влез в сайта на Видима, избери си модел и резервен вариянт и си го купи от дистрибутора в Бургас.
tassel - специалист
Така е. "Лайно-плъзгащи" моноблоци няма. :)
Master_Kenobi - V.I.P.
solo5 написа:
на мен ли така ми се струва или обикновените гърнета,
като това което е показал Vlad_g,
са по-практични отколкото тези на моноблоковете :?
обаче моноблокът има по-добра визия :roll:
Ми, така си е. Поне според мен. А визията е въпрос на вкус. За мен примерно визията на моноблока не е по-добра.

Да ви питам и аз нещо, за което винаги съм се чудел. :? Всички моноблокове и почти всички скъпи казанчета са с бутон за задействане, който е разположен централно - отгоре на казанчето. Супер неудобно според мен. Защото:
Кагато си свършиш "голямата нужда" и частично ти олекне, не ставаш веднага, нали? Но започва да ухае на теменужки, примерно. :-D И ако не ти харесва аромата на теменужки, по-добре е да пуснеш водата. Ама почти няма как, ако бутонът ти е отгоре, по средата. Ако си с пластмасово казанче от трийсетина кинта е лесно. Там ръчката е отстрани, пускаш ръка назад и готово. Ако си с чиния/гърне от "задържащия" тип, не е зле да се поповдигнеш в тоя момент, щото иначе цунамито може да ти омие д-то. :-D

И що не са го решили тоя проблем в Идеал Стандарт, чийто завод е Видима-Севлиево?! Световна империя са в бранша. :?
Иначе и цените са им имперски. :-D Ама като им знам ценообразуването....
silllveto - Майсторица
Имам едно пластмасово казанче, кафяво, за 20лв, на което бутона му е отгоре. Обаче е широк, а и можеш да го спреш за половин вода.
Мастер, това с положението не е проблем стига да нямаш болки в кръста :wink:
Vlad_g - специалист
Силве, мъжете за болки в кръста не обичат да говорят:)
Съгласен съм с Мастер, най-добрия вариант за мен е отстрани.
Визията на моноблок май е по-готина, ама аз съм с отделни заради въпросния цопващо-хлъзгащ проблем :lol:
Master_Kenobi - V.I.P.
silllveto написа:
Мастер, това с положението не е проблем стига да нямаш болки в кръста :wink:
:-D silllveto, добре си ми е кръстът, ама имах предвид удобството и най-вече предпазване от омазването... :-D Що да се въртиш на 180 градуса, като може и да се не въртиш.
beos - напреднал
:lol: Ако говорим за удобство .. то най-практично би било казанче от старият тип, който си има верижка на височината на раменте като седнеш.
От тоя тип:
Изображение
solo5 - майстор
ей ся вече се обърках тотално
ако взема стандартно гърне
какво казанче да купя :?
и как да избегна грозната гледка от свързващата тръба
на гърнето с казанчето :lol:
... вградено казанче се изключва от възможните отговори
silllveto - Майсторица
Предлагам дружно да изобретим и патентоваме тоалетна, на която водата тръгва при подръпване на тоалетната хартия :idea:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Избор на тоалетна чиния?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: