• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mgbagera - специалист
И в крайна сметка кой остана доволен от покупката си и кой не? Вече минаха 10г. а никой не се хвали че е случил да добър моноблок :?
VLADO66 - майстор
Имам опит с Корона на Видима.Механизмите са здрави, но ако във водата има боклуци, трябва да се подменя пълнещият механизъм през 5-6 години.Оригинален струва 10-12 ле.Друг проблем е, че болтовете за захващане на казанчето къмчинията изгниват докъм 10 година и е хубаво да се сложат неръждаеми още при монтажа, защото после подмяната им е тегава
mgbagera - специалист
На тези корони, главния им отвор :toimonster: с какъв размер е ? Става ли за по едри дупета :-D Трудно се намират моноблокове с по голям отвор.
dyodi - специалист
чет дек 06, 2018 2:22 pmVLADO66 написа:
... болтовете за захващане на казанчето къмчинията изгниват докъм 10 година и е хубаво да се сложат неръждаеми още при монтажа, защото после подмяната им е тегава
Това е добра идея, но какви точно неръждаеми болтове се купуват? Има ли готови комплекти за такъв монтаж?
VLADO66 - майстор
Няма готови комплекти.Взимаш оригиналните болтове и с тях отиваш до магазин за крепежи.В момента нямам под ръка да ти кажа точния размер
krasi92 - майстор
Комплекти неръждаеми болтове има когато си купиш изпразващия механизъм на видима. Болтовете са М6 х 100 или 120 със широка глава за отвертка с прав шлиц.
dyodi - специалист
пет яну 04, 2019 10:14 amVLADO66 написа:
Няма готови комплекти.Взимаш оригиналните болтове и с тях отиваш до магазин за крепежи.В момента нямам под ръка да ти кажа точния размер
Благодаря, знам къде има такъв магазин, ще се справя.
dyodi - специалист
пет яну 04, 2019 6:20 pmkrasi92 написа:
Комплекти неръждаеми болтове има когато си купиш изпразващия механизъм на видима. Болтовете са М6 х 100 или 120 със широка глава за отвертка с прав шлиц.
Благодаря, ще го имам предвид. След 2-3 дни ще ми пристигне моноблокът, поръчан по Интернет, тогава ще действам според ситуацията.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на тоалетна чиния?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: