• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
root666 - специалист
Видима Сева Микс няма ефекта цоп със сигурност, аз съм с такъв и съм доволен.
andrian.ivanov - специалист
При мен когато ми правиха банята преди месец и половина се доверих на избора на строителя за, което съжалявам. Когато влязох в апартамента открих страхотна баня. Беше използвал различни марки за всичко но да не отклонявам много Единственото което ми се наби на поглед беше самостоятелна тоалетна чиния с пластмасово казанче което ме разочарова Очаквах поне моноблок От към практична гледна точка е добре, но мен лично ме дразни търсенето на подходяща седалка и тръбите на казанчето. При последния ми работодател тоалетните бяха с моноблокове на Vidima. Още като се вдгне капака човек може да си направи извод. Интересно ми е при цените на които се продават проблема защо не е решен.
cvetan83 - специалист
Ще се опитам да обясня какво трябва да се съобрази при избор на WC.

На първо място се позиционира в помещението за да можем да се ориентираме за максималната длжина която можем да си позволим. Ориентираме се дали да е конзолна WC, стояща или моноблок като трябва да се знае, че най късата конзолна WC е 48 см, най плиткото казанче за вграждане е 8 см и изборът на производители не е голям според тези критерии, най късият моноблок е 59 см.
Важно е да се знае малко повече за порцелана. Като цяло на пръв поглед всички продукти са еднакви като материал, но с различен дизайн, но това не е точно така защото според класа продукти има и класове на изработка и при порцелановите изделия този клас се определя от състава на порцелана и по конкретно %-ното съдържание на Каолин (най- плътната глина с бял цвят), евтините продукти се произвеждат от смес различна глина, но с много малък % Каолин( което прави порцелана много евтин и същевременно много крехък. Вторият елемент определящ цената е технологията за производство най общо се разделя на два вида отливка под вакуум и отливка под налягане, при първия вариант се елиминират много от проблемите с течове от технологичните тапи и напукване от вътрешно напрежение, при втория вариант технологията е по проста, но и с повече дефекти по продуктите. Дизайн и марка, тук вече нещата придобиват реалните си размери, благодарение на тези два критерия цените стават сериозни като в повечето случай не основателно.
Вече сме на етап избор като 1- ви вариант предполагаме избор на конзолна WC с казанче за Вгр, тук според дизайн и размер има много варианти и само няколко правила които да спазваме.
Казанчета за вграждане с цена под 200 лв с бутона е лоша инвестиция защото:
1- няма излолация т.е ще се получава конденз по плочките.
2- няма окомплектовка
3-произведено е от обикновено PVC (което старее) вместо полиетилен или ABS- пластмаса.
4- влага се не надежна промивна арматура.
5- металната конструкция е от тънкостенни профили или изобщо лопсват такива.
При 2-ри вариант избор на моноблок трябва да съобразим положението на тръбата за оттичане от къде идва за да знаем дали да изберем опиращ до стената или нормален МБ. Можем да се ориентираме по това дали определена марка продукт е сериозна и дали е по висок клас по това къде се пада захранването на кзанчето, ако е долно и промиването на тоалетната чиния е с перфорация по периферията тов говори положително за продукта, капаците да бъдат от дуропласт с метално окачване, капака трябва да пасва идеално на формата и овалите на тоалетнат чиния, закрепването към пода е посредством PVC Г-образни планки и разбира се по много други детайли.


Като обобщение бих казал;

Колеги НЕ подценявайте материалите и компонентите които си купувате и монтирате, няма как даден продукт да речем MB да е със цена 80 лв при положение, че цената на една добра промивна арматура е 50 лв или цената на обикновен капак от дуропласт е 35 лв.
andrian.ivanov - специалист
В допълнение ще пиша че не мн скъпите стоящи чинии са за вграждане с подобно казанче (, което си е и по скъпа инвестиция) за съжаление се монтират на обикновени което не е грешно, но случая при мен ме дразни - все пак не е моноблок
Lara_ - напреднал
Аз съм се спряла на казанче за вграждане Grohe. Коя конзолна тоалетна чиния бихте ми препоръчали без "цоп" ефект :)
vyrhara - специалист
cvetan83 написа:
... закрепването към пода е посредством PVC Г-образни планки и разбира се по много други детайли.

Много ви моля да ми обясните какво са тези Г образни планки и как се захващат за чинията, че ми предстои къртене на стара соц- тип и монтаж на стояща с отделно казанче, та как се захваща- гледам има едни отвори долу и се чудех за какво са и мислех само да я хакна върху някакво яко лепило и без планки... :-k
andrian.ivanov - специалист
Lara_ написа:
Аз съм се спряла на казанче за вграждане Grohe. Коя конзолна тоалетна чиния бихте ми препоръчали без "цоп" ефект :)
от Vidima например има два вида стояща и не стояща на цена около 55 лв Не си мисли че не е качествено предвид цената истинската сума се калоколира накрая, като в повечето случаи моноблока излиза по евтиното решение. За да не се чудиш каква чиния да избереш стояща или не това решение най лестно се прави с мивката. Въпрос на вкус е как повече ти харесва... Направи и 1 обиколка в Мосю Бриколаж и Практикер като гледаш моделите за вграждане които съм ти показал

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
sian написа:
--Какво ще кажете за това.
http://www.domain-naim2.com/jessica/bg/ ... n/W900201/
Грозна история, тези трябва да ги спрят от производство с този безумен дизайн и тази цена просто не знам какво може да му хареса човек.

Казанче знам само една марка VIEGA май е турско, но много го хвалат.
За едната тоалетна ние си взехме някакво тайванско чудо - широко, за да можем да дебелеем. А освен това е и с малко ръбове, щото по тях се задържа ръждата от водата и трудно се чисти. Това ми беше основниякритерий. Не седнах в магазина, но премерих на око - удобно ще да е. Е, чинията е плавно падаща - като се пиберат пияните, да не будят заспалите. За другата - е информирана съм вече за ефекта цоп. За това не бях помислила. :shock:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Избор на тоалетна чиния?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: