Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Emerald - модератор
RamboSilek написа:
Emerald написа:
Моята баня също беше облицована с плочки само над ваната (тя е и вана и душ заедно), а в останалата част- с латекс. Миналата година махнахме плочките и сложихме PVC-плоскости.
След къпане върху стените от латекс, като остане конденз не ги ли "разваля"?
Принципно латекса не се и мокри и ако е добро проветряването не остава никакъв конденз дори. На наши приятели в новата им къща отдушника така дърпа парите, че кухненски абсорбатор ряпа да яде. :lol: Но това не е моя случай. Банята ми е малка, а отдушника да не кажа голяма дума, но практически не работи (под наем съм и се съобразявам с наличностите без да влагам особенно). Така че, след къпане се изпотяват стените, но какво може да му стане на латекса? :lol: Та той запечатва като блажна боя почти. Мила съм го много пъти между другото.

Сега съм се вторачила в едно уредче за автоматично измиване на душа след къпане да си спестявам поне малко миене на банята. :lol:
Тоя не го познавам. Даже и не съм чувал за него. Със сигурност, и той не е чувал за нас.
Дали е чувала за България не знам, но за нашите традиции в ремонта тя сигурно малко знае. :lol: Точно в тази баня тя тръгна да сваля тапети от стените и възкликна нещо от рода на...: "Какъв ужас! Ако хората сами си сваляха тези хартийки, сигурна съм, че никога не биха помислили да си залепят в дома подобно нещо!" :lol: :lol:

Кендис Олсън е много очарователна дизайнерка и много известна поради факта, че води едно от най-гледаните в Америка предавания Divine Design:

http://www.divinedesign.tv/
leonardo_vd - модератор
Emerald написа:
Тани написа:
А как се казват онези мазилки , които са гладки и приличет на мрамор? Те стават ли за баня?
Разбира се, че става. Това е класическата венецианска мазилка, но ефект на какъвто и да е камък може да се постигне с обикновенна техника Faux Finish на боядисване (с латекс, с латекс! :lol: )
То и венецианската мазилка не е кой знае каква технология.
Emerald - модератор
leonardo_vd написа:
То и венецианската мазилка не е кой знае каква технология.
Аха, недей така! :) И на мен така ми се струва като гледам как се полага. :lol: Тяп-ляп и готово. :lol:
Но като чета майстори който десетки години само с това се занимават и пак не се уловили и половината тънкости, ми се стъжва леко. :lol: :lol:

Зависи какъв е търсения ефект от венецианката, леонардо. :roll: Ако целта не ти е да получиш точно копие на малахит, а един що-годе интересен ефект, той сигурно ще се получи и без кой знае какви старания, само дето ще е малко неочакван. :?

Между другото, имаш ли представа къде у нас се намират материали за пластир и на каква цена? (малко отплесвам темата, но може да пренеса после откъса където му е мястото). :?
искам да боядисам една баня (не е моя) ама незнам с какво:)
сега е с блажна боя и се е олющила даже и плесен има :)
с плесена ще се справя
обаче нямам представа с какво да я измажа
предпочитам да е някакав вид боя
гледам по дискавъри рекламират няква румънска "савана" - с тефлон
има ли бои с тефлон изобщо в българия?
очаквам решения! не идеи от сорта - "що не я налепиш е плочки"
;)
благодаря все пак ;)
adonis - специалист
Не съм специалист, но залагам на естествените материали направени по прост начин (сложното после изисква много средства за ремонт и подръжка).Тези специални бои съдържащи разни химии не се знае колко вредят на здравето ни...друг е въпроса, че гипсокартона за мен не става за мокри помещения(е да ако му сложим влагозащитно покритие и замаска,но до колко е сигурно това)
С това си мнение не целя да изпадаме в тъпи спорове и уважавам мнението на всички тук :)
От друга страна гипсокартона е в състояние да скрие и най-големите дефекти и да направи едно помещение "лъскаво" (може би това му е и основното предназначение-за ремонт на стари помещения)
Имам идея за баня- пода с дърво(импрегнирано),а стените облицовани с камък,аксесоарите в ретро стил, а тръбите да са немско ПВЦ с медни връзки(това ме посъветва един майстор).... още не съм я осъществил тази идея,но и това ще стане :)
jewel - напреднал
сега сме на етап-баня..тези дни ни предстои шпакловка на стените-с мрежа и теракол.не искаме да има фаянс по стените,залагаме на боята.до този момент все си мислех,че има специална боя за мокри помещения-още повече,че няма да слагаме фаянс дори и там където има директно мокрене от душ...и така до днес..отивам аз в бриколаж и ги питам каква боя ще ми предложат за банята.отговора ме порази,ами ние нямаме боя в цвят -най-много да ви направим тониране на бяла боя от оргахим за фасади :shock: аз направо останах без думи..аз ли греша -наистина ли няма такъв вид боя за мокри помещения :? от форума знам,че е дискутирано точно това-че трябва да е определен латекс.дайте съвет каква боя да ползваме-спрели сме се на лилав цвят за стените,че нещо тези консултант-продавачи..нямам им доверие нещо
Здравейте,
Бих искал да подновя темата от преди 10 години. Предполагам сега има доста повече варианти. Ние сме се спряли на почти същия проект - пода и стените около душ кабината ще са с плочки.
Останалата част от банята, която няма да има директно пръскане на вода да бъде с някакъв вид мазилка.

Това което съм намерил е http://denel.bg/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B ... JR4uQL-5I8

Бихте ли изказали мнение ако сте ползвали такава или друга подобна мазилка за баня.

Подрави.
resistbody - майстор
пон юли 22, 2019 10:04 pmkonfito написа:
Здравейте,
Бих искал да подновя темата от преди 10 години. Предполагам сега има доста повече варианти. Ние сме се спряли на почти същия проект - пода и стените около душ кабината ще са с плочки.
Останалата част от банята, която няма да има директно пръскане на вода да бъде с някакъв вид мазилка.

Това което съм намерил е http://denel.bg/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B ... JR4uQL-5I8

Бихте ли изказали мнение ако сте ползвали такава или друга подобна мазилка за баня.

Подрави.
Нещо много евтино ми се вижда... микроцимента е 10-пъти по скъп за по-малко квадратура... бях се зарибил по него докато не разбрах колко струва..
Ако не беше в София щях да взема една торба да пробвам що е то...
krasi92 - майстор
Абе Georgi ти олигофрен ли си. Форума си има правила и ги спазваи ако обичаш.
VLADO66 - майстор
На Денел с щуротиите доста хора изпищяха.Полимерна мазилка се продава в кофи.А специално за баня е добре да се ползва запечатваща боя.По добре двукомпонентна полиуретанова. Само че тя е със сатенен ефект/лъскава/ и стените трюбва да са идеално шпакловани и гладки, защото всяка неравност ще лъсне след боядисването.

Тема "Баня без плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: