• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dpp - специалист
шоп написа:
imegogo написа:
бих заложил на сръбския заради добрата и изолация и цената

25-49 мм не мисля, че е добра изолация, още повече не се знае кой размер преобладава:-))

много противоречиво инфо, направо мнително и подвеждащо. Веднъж пишат :
Време за загряване от 12°С до 60°С - 135 минути.

после в технически характеристики пише: Време за загряване (минути, ΔТ=50°С): 205 минути

А сега де!

Трикомпонентен магнезиев анод с до 50% по-дълъг живот, който има възможност за демонтаж и последваща подмяна.

Това последното ме учудва....да няма и поцинковани и емейлирани части в бойлера? Например квадратният фланец... :? :? :?

Не бих си купил този бойлер.
Дам, много странни неща има написани. За кво му е тоя магнезиев анод , какво ще ще предпазва от корозия?
Чудя се дали тръбата за топлата и фланеца са от нераждвейка... :?
И за мен тея 135мин. не са верни - защото както казах моя е 120л и загрява за толкова с 3кВ .
Странно.
Добре че имам време да помисля и да събера инфо..Затова и пуснах темата тука , някой ако има инфо да споделя да е полезно!
Мене ме е яд , че още преди 5 г. на ремонта не направих тая процедура със почистването на бойлера. Тогава трябаше да смнея катодната /анодна защита. Сега я извадих на 2/3 от дължината и само...

ЕДИТ:
...Така...аз направих запитване и ми отговориха от представителството , че магнезиевия анод всъщност е къс, и се слагал за да предпази от ръжда нагревателя. Което е наистина така..
Обаче двусмислено ми отговориха за тръбата за топлата вода, и сега чакам да ми отговорят дали е неръждаема или от друго...
dpp - специалист
dpp написа:
шоп написа:
imegogo написа:
бих заложил на сръбския заради добрата и изолация и цената

25-49 мм не мисля, че е добра изолация, още повече не се знае кой размер преобладава:-))

много противоречиво инфо, направо мнително и подвеждащо. Веднъж пишат :
Време за загряване от 12°С до 60°С - 135 минути.

после в технически характеристики пише: Време за загряване (минути, ΔТ=50°С): 205 минути

А сега де!

Трикомпонентен магнезиев анод с до 50% по-дълъг живот, който има възможност за демонтаж и последваща подмяна.

Това последното ме учудва....да няма и поцинковани и емейлирани части в бойлера? Например квадратният фланец... :? :? :?

Не бих си купил този бойлер.
Дам, много странни неща има написани. За кво му е тоя магнезиев анод , какво ще ще предпазва от корозия?
Чудя се дали тръбата за топлата и фланеца са от нераждвейка... :?
И за мен тея 135мин. не са верни - защото както казах моя е 120л и загрява за толкова с 3кВ .
Странно.
Добре че имам време да помисля и да събера инфо..Затова и пуснах темата тука , някой ако има инфо да споделя да е полезно!
Мене ме е яд , че още преди 5 г. на ремонта не направих тая процедура със почистването на бойлера. Тогава трябаше да смнея катодната /анодна защита. Сега я извадих на 2/3 от дължината и само...

ЕДИТ:
...Така...аз направих запитване и ми отговориха от представителството , че магнезиевия анод всъщност е къс, и се слагал за да предпази от ръжда нагревателя. Което е наистина така..
Обаче двусмислено ми отговориха за тръбата за топлата вода, и сега чакам да ми отговорят дали е неръждаема или от друго...
Edit:
Отговориха ми , и тръбата е нераждаема - всичко е неръждаемо с изключение на нагревателя - всъщност заради него е и тая защита против корозия . Така ми обясниха , затова и дават 10г гаранция на ел. частта!
За цената си, ще перглътна по -слабия нагревател 2Кв и съответно по -дългото време на загряване!
Шишков е 630лв, Матев е 530лв, Елдом и те са около 550.
Това решение за 120л май е най-удачно ценово в момента - във владивест е под 400 лв с безсплатна доставка!
Между другото някой има ли идея Матев с каква дебелина на ламарина правят водосъдържателите от нераждавейка?
Тедан дават 1.4 -1.8мм, Шишков пише 1.5 мм тяло и 2мм дъно, за Матев не намирам, както и за Елдом - за тях само знам , че са по-тънки уж...
fionna - напреднал
Аз също си търся бойлер, най-вече естетически красив, защото по-голямата част имат нормални стандарти.
Но мога да ви кажа да не ползвате Св.Шишков бойлер! В 2 квартири за няколко години сме ги ползвали, няма такива боклуци! Сменяли сме няколко пъти на 2та бойлера някакви електро части. Официалният им офис ни беше близко(на моста Чавдар) и само ходихме там. Накрая ги нахраних едно хубаво, че такива боклуци като техните няма. И моля ви, дават 1 година гаранция на елект. части!! Те затова само гърмят.
шоп - майстор
fionna написа:
Но мога да ви кажа да не ползвате Св.Шишков бойлер! В 2 квартири за няколко години сме ги ползвали, няма такива боклуци! Сменяли сме няколко пъти на 2та бойлера някакви електро части. Официалният им офис ни беше близко(на моста Чавдар) и само ходихме там. Накрая ги нахраних едно хубаво, че такива боклуци като техните няма. И моля ви, дават 1 година гаранция на елект. части!! Те затова само гърмят.
До някаде съм съгласен. Св. Шишков имат смешна изолация от най-евтината 50 мм минерална вата. Ако разрежете кожуха ще видите, че над 1/4 от обема на водосъдържателя дори не е изолиран :x

За ел. частта не мога да коментирам. Аз бойлерите на ток не ги грея. :-D Но като водосъдържател са безпроблемни. Имам наблюдения върху над 20-25 бойлера....няма нито един теч. Идеални са за направи си сам.

В пунктовете за скрап се намират доста изхвърлени шишковци:-)))
  • 1
  • 2

Тема "Какъв бойлер да си купя ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: