• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stevebradata - специалист
Добър ден искам да попитам дали някои може да окаже съдействие какъв бойлер да си купя трябва ми около 150 200 литров обезателно да е със серпентина по- принцип да е за хоризонтален монтаж и да е икономичен (енергоспестяващ) , искам да попитам какво е наблюдението за бойлерите на
Светлю Шишков и тези дето са на елдоминвест или дипломат ошен , към кои от тези варианти да се насоча да избирам :) :?
Последна промяна от stevebradata на нед апр 05, 2009 5:26 pm, променено общо 1 път.
NRG7 - специалист
Доволен съм от бойлерите на "Елдом Инвест" ползвам техни добро качество нормални цени макар,че има и лоши отзиви. На мнение съм и знам от сигурен източник,че са на партиди в смисъл ,ако улучиш добрата е късмет. :) "Дипломат" са търг. марка на проточните бойлери на "Елдом Инвест",а с тези на Шишков не съм запознат да си призная дори сега чувам. :? .
Последна промяна от NRG7 на нед апр 05, 2009 5:59 pm, променено общо 1 път.
stevebradata - специалист
а също ме интересува и материала с които са изработени дебелина на ламарината и на изолационното покритие :)
NRG7 - специалист
Ето ти сайта на елдомците :) ,за да видиш и да прецениш: http://eldominvest.com/ Имат отлична термоизолация - пипаш горещ бойлер и констатираш, че повърхността му има стайна температура. А и гаранция дават хората - 5-10 години според модела. Доколкото знам са сертифицирани и по ISO стандартите. И при закупуване гледай гаранцията не,само цената. Личен опит! :yes:
stevebradata - специалист
ок благодаря ще поогледам да видя дали ще си харесам нещо качествено :-D
Бойлер ли?!? Пиши го бомба! Добре, че гръмна електрическата част и то в мое присъствие, та не потъна къщата в пламъци ... Още по-интересно е това, което последва ... Гаранция?!? Абе, пишат ги едни листчета (най-вероятно, ако Ви свърши тоалетната хартия, да имате нещо под ръка)... Поинтересувах се и за причината ... Не стана много ясно ... през изолацията ли протекло или какво, ама сигурно дало накъсо ... Имала съм и други бойлери (Елдом Инвест, Теси, Юнга) – поне като дадат накъсо има предвидена защита и не се е случвало да лумнат пламъци ... Все пак поинтересувах се каква може да е причината, за да не се повтори ... Сериозните фирми имат цели отдели, които се занимават с контрол на качеството (най-малко, човек от грешките се учи). Отговорът бе, че такива компании „лъжат“... То по-скоро, тяхната гаранция излезе лъжа, ама ... викай по другите, за да не видят твоите грешки ... Когато занесох бойлера в сервиза, успяха да си го преберат дори и без приемо-предавателен протокол, в който се описва дефекта; за сметка на това, взеха телефона ми с обещание, че ще го оправят колкото се може по-скоро и веднага ще ми звъннат ... Чаках седмица, пък през втората рчших да им напомня ... Нали има една дума, казана дума, хвърлен камък! Къде ти?!? Бай Ганю, пардон Светлю, едва ли е чувал такива поговорки ... Първият ден не се намери бойлерче, че и втория пак ме успокоиха, че го няма, но ще ми се обадят ... На третия ден уцелих едно младо, неопитно момиче, дето взе, че го намери ... Отивам аз да си го взема и в този момент се сетиха да ми представят сметка от 70 лева, като гаранцията е вече половин година за електрическата част... При това, докато се хвалеха как едва ли не нов бойлер ми дават (абе, следите от обгоряло, си показваха колко е нов), се появи самият Светлю Шишков, с вещ вид погледна бойлерчето, каза: „Клапанът ти е заминал!“, отвъртя моя и го размени с един нов бойлер, чийто купувач подготвяше колата отвън да го натовари ... Останах толкова смаяна, че и дума не успях да отроня ... Какво да се прави, прибрах се в къщи с бомбичката, но си я ползвам като бързоварче (само, когато ми потрябва топла вода и то под мое наблюдение). Когато купувах бойлер „Светлю Шишков“, не ми казахая че предварително трябва да си направя застраховка за пожар!! Пък и да имам застраховка, пак не бих искала къщата ми да изгори нощем или докато ме няма, така че друг изход просто нямам – ползвам го като бързоварче ... Ама за едно 10-литрово бързоварче 195+70=265 лева, че аз дане съм милионер, бе ... Просто споделям моя опит и мнението си, че по-некоректна фирма не бях уцелвала досега ... Иначе, всеки си преценява, какво му трябва и дали да си го купи ! :weedman:
djendov - специалист
патил и препатил написа:
n:
Е ти направо го фалира човека....

+1 за Елдом от мен...
marian1 - майстор
патил и препатил написа:
Бойлер ли?!? Пиши го бомба! Добре, че гръмна електрическата част и то в мое присъствие, та не потъна къщата в пламъци ... Още по-интересно е това, което последва ... Гаранция?!? Абе, пишат ги едни листчета (най-вероятно, ако Ви свърши тоалетната хартия, да имате нещо под ръка)... Поинтересувах се и за причината ... Не стана много ясно ... през изолацията ли протекло или какво, ама сигурно дало накъсо ... Имала съм и други бойлери (Елдом Инвест, Теси, Юнга) – поне като дадат накъсо има предвидена защита и не се е случвало да лумнат пламъци ... Все пак поинтересувах се каква може да е причината, за да не се повтори ... Сериозните фирми имат цели отдели, които се занимават с контрол на качеството (най-малко, човек от грешките се учи). Отговорът бе, че такива компании „лъжат“... То по-скоро, тяхната гаранция излезе лъжа, ама ... викай по другите, за да не видят твоите грешки ... Когато занесох бойлера в сервиза, успяха да си го преберат дори и без приемо-предавателен протокол, в който се описва дефекта; за сметка на това, взеха телефона ми с обещание, че ще го оправят колкото се може по-скоро и веднага ще ми звъннат ... Чаках седмица, пък през втората рчших да им напомня ... Нали има една дума, казана дума, хвърлен камък! Къде ти?!? Бай Ганю, пардон Светлю, едва ли е чувал такива поговорки ... Първият ден не се намери бойлерче, че и втория пак ме успокоиха, че го няма, но ще ми се обадят ... На третия ден уцелих едно младо, неопитно момиче, дето взе, че го намери ... Отивам аз да си го взема и в този момент се сетиха да ми представят сметка от 70 лева, като гаранцията е вече половин година за електрическата част... При това, докато се хвалеха как едва ли не нов бойлер ми дават (абе, следите от обгоряло, си показваха колко е нов), се появи самият Светлю Шишков, с вещ вид погледна бойлерчето, каза: „Клапанът ти е заминал!“, отвъртя моя и го размени с един нов бойлер, чийто купувач подготвяше колата отвън да го натовари ... Останах толкова смаяна, че и дума не успях да отроня ... Какво да се прави, прибрах се в къщи с бомбичката, но си я ползвам като бързоварче (само, когато ми потрябва топла вода и то под мое наблюдение). Когато купувах бойлер „Светлю Шишков“, не ми казахая че предварително трябва да си направя застраховка за пожар!! Пък и да имам застраховка, пак не бих искала къщата ми да изгори нощем или докато ме няма, така че друг изход просто нямам – ползвам го като бързоварче ... Ама за едно 10-литрово бързоварче 195+70=265 лева, че аз дане съм милионер, бе ... Просто споделям моя опит и мнението си, че по-некоректна фирма не бях уцелвала досега ... Иначе, всеки си преценява, какво му трябва и дали да си го купи ! :weedman:
Не ти се заяждам..ама как смяташ звучи, първо мнение и то се :butthead: на мозайката.... колко ли хора биха го взели на сериозно си се питам!?!?!?
mgbagera - специалист
Някой чувал ли е че последно време Шишков бил свалил качеството ? Предстой ми покупка на поръчков бойлер 350л. от Шишков но, днес в един друг магазин ми казаха че Шишков е започнал да се дъни на заварките :? Интересно ми е дали просто си го плюят защото продават на други марки или наистина има спад на качеството?
шоп - майстор
@mgbagera, не съм чувал такива неща. Слаба изолация и повишени топлозагуби-да! Но друго негативно не съм чувал....е освен цената...не са евтини:-)))

@mgbagera, в Младост 2 има майстор, който прави неръждаеми бойлери по поръчка. Знаеш ли го, пита ли го за оферта? Преди месец мой познат получи много добра оферта и му изработиха 500 литров неръждаем с две серпентини.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв бойлер да си купя ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: