Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
докера - специалист
Здравейте !
Довършвам къща на село и имам идея да поставя в банята бойлер на ток и дърва , тъй като има място и комин , но досега съм видял само един вид български , който , меко казано , не ми хвана окото :?
Чух от познат , че имало някакви немски бойлери , но повече информация нямам .
Та молбата ми е следната - Ако някой има информация къде да търся / фирми , производители и т.н./ или е купувал подобен бойлер , моля да сподели !

Благодаря предварително !!!
докера - специалист
Малко уточнения по темата !
Днес се поразходих по магазините и в крайна сметка разбрах , че моята работа няма да стане , както я мислех :sad:
Оказа се , че този тип бойлери не работят под налягане както обикновените , а принципа им е подобен на този на проточните и казанчето е от по-тънък материал/ което аз , естествено , не знаех /. А системата в банята ми е изработена за стандартен бойлер , така че бойлер на ток и дърва отпада като вариант .
Намерих един модел , турско производство , който е само на твърдо гориво и е направен да работи под налягане , като съдът с отопляемата вода е вътре , а топлината минава около него и така го нагрява , но продавача каза , че е продал досега 3-4 бр. и все още няма отзиви и наблюдения .
Saratov - помощник
Аз на вилата съм с боилер на ток и дърва,и съм много доволен,отивам паля си каминката и докато завърти водата по радиаторите и оп боилера е вдигнал.40 градуса.Моят е на Теси и както казах ве4е съм ммного доволен.Не знам само ти то1но такъв ли търси6,моят е направен грубо казано,като радиатор толата вода от парното минава през него и загриява водата,а лятоска на ток си го пускам.Та ако такъв търсиш тези на Теси са супер и са с 5 г гаранция ;)
Time2Burn - специалист
Бойлер на дърва и бойлер със серпентина са две съвсем различни неща, които си приличат само по външен вид... а дори и на външен вид не си приличат!

Да не говорим че TESY не е никак най - добрия избор от пазара ни...
baretata_7_62 - специалист
Здравейте, чудех се къде да задам въпроса или да отварям отделна тема, но реших да питам тук за да не претрупваме с теми със сходни питания. Искам бойлер на ток и дърва (под налягане) да бъде вързан с радиатори и циркулационна помпа и да стане като котле от което се затоплят радиаторите а и директно се черпи гореща вода. Дефакто цялата система да си е под налягане от ВиК. Как може да се изпълни тази идея? Предпазни клапани, разширителни съдове? Ако тези бойлери на пазара са от тънка ламарина и не се предвидени да издържат на налягане, по принцип мога да поръчам изрязване и заваряване на бойлер от 1-2мм неръждаема или поцинкована ламарина. Идеята е да се затопля малко жилище (2 стай + баня) за 2ма възрастни. И да се отопляват и да имат топла вода.
baretata_7_62 - специалист
Здравейте, чудех се къде да задам въпроса или да отварям отделна тема, но реших да питам тук за да не претрупваме с теми със сходни питания. Искам бойлер на ток и дърва (под налягане) да бъде вързан с радиатори и циркулационна помпа и да стане като котле от което се затоплят радиаторите а и директно се черпи гореща вода. Дефакто цялата система да си е под налягане от ВиК. Как може да се изпълни тази идея? Предпазни клапани, разширителни съдове? Ако тези бойлери на пазара са от тънка ламарина и не се предвидени да издържат на налягане, по принцип мога да поръчам изрязване и заваряване на бойлер от 1-2мм неръждаема или поцинкована ламарина. Идеята е да се затопля малко жилище (2 стай + баня) за 2ма възрастни. И да се отопляват и да имат топла вода. И вместо да се взима котле и бойлер със серпентина, направо бойлера на дърва да изпълнява и двете функции.
VLADO66 - майстор
Вместо да пускаш цялата система под налягане за което не е проектирана си направи бойлер със серпентина и нагреватели /2х3kW/.За консрукцията на огнището нямам идея и дали въобще е удачно впредвид по-сложния контрол на температурата.
baretata_7_62 - специалист
Банята е много малка, също така не искам да копувам бойлер със серпентина, а така или иначе отоплението ще е на дърва. Искам да реализирам тази идея а не да приложа стандартно решение със серпентина.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ти искаш, ма то не може :wink:
Mitbull - специалист
Аз пък си мисля за казан за ракия с водна риза, а лулата направо в серпентината на бойлера :lol:

Тема "Бойлери на ток и дърва ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: