• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
velsi - Почетен майстор
Принципно може всичко, но ако ти качиш една снимчица на банята може би доста ще ни улесниш.
Снимка нямам възмойност но една схемичка ще се помъча да кача....ама незнам дали ще стане :)
leonardo_vd - модератор
ето ти скрита колона с гипскартон

Прикачен файл

HPIM2843.jpg
HPIM2843.jpg (54.76 KиБ) Видяна 6981 пъти
ето това имам предвид....малко набурзо го напражих ама надявам се разбирате за какво става дума....с дебелите линии съм очертал какво искам да направя Изображение
leonardo_vd - модератор
може да се направи, но мисля че така отнемаш много място. По-добре ще стане да си направиш кутия с 90градуса ъгъл.
Тва че отнема място ня ме бърка....и си мисля че няма да отнема толкова място. Понеже едната тръба е с голям диаметър...250 мм а другата е по малка.Пък и ще е интересно как ще изглежда.Пък няма да има душ кабини и тем подобни работи дето да заемат място.Само един бойлер ама на него съм му намерил място.Та ако може да ми подскажеш как точно да направя конструкцията.Много ще съм ти благодарен.Цяла сутрин се ровя из Форума но не намерих нещо подобно.
leonardo_vd - модератор
Ще се опитам да ти драсна нещо, ако не успея ще ти обясня с думи.

Нямам подходяща програма затова ще се опитам с думи.

Купуваш си CW профили на 75/това е широчината. Захващаш ги за стената /с дюбели./ там където искаш да ти започва скосението слагаш единия по цялата височина на стената , след това от другата страна по същия начин. Тъй като профилите не са сгънати на 45градуса ще трябва да го направиш на ръка та да може картона да легне добре. Ако растоянието между 2-та профила е по малко от 60см. не е мужно да слагаш преки хоризонтални профили.
Като изкривиш профилите, режеш картона и го завиваш за тях. След това ти е ясно какво следва..... Плочките :-D
Ей много ти благодаря.Едно черпене имаш от мене....малко съм от Русе ама ходя да риболовувам по целия Дунав....още един път едно голямо БЛАГОДАРЯ :-D
leonardo_vd - модератор
Dimo_Rusev написа:
Ей много ти благодаря.Едно черпене имаш от мене....малко съм от Русе ама ходя да риболовувам по целия Дунав....още един път едно голямо БЛАГОДАРЯ :-D

За нищо, аз мога да ходя в русе да правя една банка, така че няма да забравя за черпата :-D
При мен случая е много подобен...утре ще ти пусна снимки на това как аз съм го изпълнил. Днес завърших конструкцията в банята :-)
  • 1
  • 2

Тема "Скриване на тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: