Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
EDI - майстор
Моята баня е с отворен прозорец целогодишно и постоянно и никога не е мухлясвала.Тавата е най-обикновен бял латекс.
chapara - майстор
Klatev, нещо клатиш ли ни в третото ти мнение, на мен пък ми звучи като хвалба та знае ли се :-D :-D :-D :-D :lol: , как я изкопа тая тема от преди 12 години. На теб стажа ти е толкова :-D :-D
jekasus - майстор
Имам намерение да се откажа напълно от гипскартона в баните(освен таваните).
Иначе гипскартона е лесно и на долу-горе същи пари като мазилка, ама много по-бързо стават нещата...
chapara - майстор
Аз никога не съм го приемал освен за таван, и някой друг куфар, ако не е заварено положение, или е такъв тип строителство с такива преградни стени :wink:
Hoвoceлckи - майстор
Аз и за таваните имам резерви, освен ако има начин пространството отгоре да се проветрява, макар и минимално. Растерни - може би ... Поне след време човек да може да надзърне какво се случва отгоре ... и да направи нещо ...
Mascar - специалист
Аз гипсокартон в банята не бих сложил. Това е помещението с най-интензивна влага и е най-уязвимо откъм поява на мухъл. Не мога да си представя да си налепя плочките и да изпопадат в даден момент... #-o
Chefo77 - майстор
Е браво бре, фугирането и хидроизолацията за какво ли служат, след като няма да спрат влагата да стигне до картона?
EDI - майстор
Тъкмо.Проблема не е в картона, а после как се работи.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
да спрат влагата да стигне до картона?
Не отделни случаи, а основно, каквото става при ремонтите навсякъде по страната.
Първото - се спестява хидрото, щото е скъпо.
Второто - хидроизолационна лента е скъпа.
Трето - мажат едното и слагат другото и основно е хвърляне на пари на вятъра, щото е просто намазано без смисъл...
Четвърто - имаме пари, хубави и скъпи плочки, какво изобщо има работа гипскартона тук, когато има аквапанел?
Пето - Когато нямаме излишни пари и скъпи плочки, си има итонг и циментова мазилка. цена материал и труд е съща, а нивото на качеството е къде по-високо.
А сега реалност - при демонтаж на плочка(последно беше 0.7м2 една бройка), дори и при замрежване и предварително грундиране, лесно се сваля заедно със хартията и мрежата. Да, удобно, не трябва да се чисти основата.
Нещо ми писна от тоя зелен боклук, че и качество му падна последните години...
Lisko - майстор
чет яну 24, 2019 3:41 pmMascar написа:
Аз гипсокартон в банята не бих сложил. Това е помещението с най-интензивна влага и е най-уязвимо откъм поява на мухъл. Не мога да си представя да си налепя плочките и да изпопадат в даден момент... #-o
Моите не са паднали 15 години.

Тема "Гипсокартон в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: