Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
крум - специалист
siropuch написа:
Аз мисля да фугирам картона със силикон
Няма нужда да се фугира гипскартона със силикон. На мене, като слагах хидроизолацията в частта с душкабината (т.е. при директно течащата вода), ми направи силно впечатление, че местата, запълнение с Кнауф Унифлот, изсъхана последни и то след няколко дни. Това ме навежда на мисълта, че картона поема по-добре отколкото Унифлота и че Унифлота е прекрасен хидроизолатор
pavelari - майстор
никога не бих си сложил такова нещо в банята.
разглеждах форума и се чудя на кое се казва >ЦД>?на профилите за гипскартон ли?понеже целия апартамент е с гипскартон пред тухлите и се чудя как да закрепя всички шкафове,мивки.огледала и т.н. и каква тежест може да носи гипскартона
velsi - Почетен майстор
Някъде бях писал за профилите и за това как аз ги запомних, но явно не си го чел. ЦД профила е по-широкия. Като го погледнеш отстрани сечението му наподобява буквата С. Другия УД е по-тесен и сечението му наподобява буквата U. Картона се завива в по-широкия (CD). Огледала и по-леки предмети можеш да закрепиш директно на картона с помощта на специални дюбели за гипскартон. За мивки и по-тежки шкафове по-добре с дълги дюбели през картона отзад в стената.
chenks - специалист
Тук по-долу изразих моето мнение.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=2992
Time2Burn - специалист
Без да се притесняваш, шпакловай картона с фасаден колоркит и след това боядисай с латекс за влажни помещения - има го на БОРО и 1.5 кг струва около 6 лева. за една баня ти е достатъчно една кутийка. Ако имаш ядове ела ме заплюй!!!
  Klatev
Здравейте на всички. Аз се занимавам със строителство , от 12 години и да ви кажа честно съм се наслушал , на всякакви компетентни и не чак толкова отговори на дилеми свързани с строително-ремонтните дейности. Всеки има свое виждане за направата на даден вид ремонт и съответно за резултата от него. МАЙСТОРИ да искаш ....... :-D . Правил съм бани с и без гипсокартон ( влагоустойчив ) , и досега няма оплаквания , но мнения да искаш по-въпроса. Като не е редно да се слага г-картон в банята , в старите панелки тръбите на централния щранг , в повечето случаи се правят именно с такъв , е тогава да ми обясни някои , значи куфар няма проблем а стена става ???? . Аз лично грундирам основата с контактен грунд , шприцовам стената с лепилото за картона ( PERLFIX - KNAUF ) след което шприцовам и г-картона от обратната страна , нанасям си топки лепило през 10 см.кв. , грундирам г-картона след налепянето , нанасям хидроизолация ( SILKA ) 2-РЪЦЕ ОТ ПОДА ДО САМИЯ ТАВАН (когато плочките са до тавана) с хидроизолационна лента между първия и втория слои, след което нанасям еластично лепило с отворено време за работа ( видове много) , всяка плочка се избърсва с влажна гъба , или се шприцова с материала. След фугиране , всички ъгли се минават със силикон ( вече има и с цвета на фугата ) а самия фугин го минавам с импрегнатор , против избеляване , плесен и водоустоичивост , демек по-дълъг живот. Тавана , отново от г-картон боядисвам с специална боя за влажни помещения ( Английска) с гаранция без поява на плесен или мухъл 5-години. Важно е материалите да се избират според предназначението , а не просто да се вземе от най скъпото. Не се опитвам да се хваля , просто споделям начина си на деиствие , това не означава че съм застраховам от проблеми. Много зависи и от поддръжката на банята или мокрото помещение след това, всичко трябва да се чисти и измива , не само да се изкъпете и да си излезнете, мръсотията и мизерията не прощават.
nikolov333 - майстор
Аз друго не мога да разбера.. Има ли смисъл от гипсокартон на стена в баня, освен ако не се цели скриването на тръби или тънка и лека преградна стена. За изправянето на стени, най-добре си е със съвременните готови мазилки, но си иска бъркане и нанасяне на матерял по правилно направени "майки".
Chefo77 - майстор
Само като прочетох, че картона се лепи и ми беше достатъчно...
Николов - има смисъл. Най-вече за изпълнителя. Джаста - праста и готово. То това с мазането знаеш ли колко е трудно (сериозен съм, не е за всеки), време отнема, пък такова няма - следващият обект чака. Какво значение има, че вибрира, че бие на кухо и т.н. ... Не че няма обекти, в които е силно препоръчително да са с картон, но те са малък процент от всички, изпълнени с такъв.
PIP - майстор
Стига да се проветрява и отоплява банята няма значение с какво е направена. Ако не и от гума да я изградиш ще се появи мухъл и миризма.

Тема "Гипсокартон в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: