Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
siropuch - напреднал
Ще правя цялата баня с гипсокартон.Всичко ми е ясно само имам един въпрос.С какво да третирам гипсокартона които ще остане над плочките до тавана за да нямам проблеми с влагата
Palawnik - специалист
През 2000 година си направих гипсокартон в банята. До 1,60 бяха плочки а нагоре латекс на "1 ръка". Нямам спомени защо остана така. Нямаше никакъв проблем с влага, разрушаване все едно вчера е сложен.
Това лято пак правих ремонт и имах възможност да видя състоянието на стария под плочките. Беше започнала корозия на профилите, а на места съвсем до пода от картона беше започнал да пада хартията. Вероятно след 3-4 години щяха да започната да падат плочките.
Не съм специалист по картон, но според мен в баня картон трудно ще изкара повече от 8-10 години.
Според моя скромен опит проблемите ще дойдат от влагата на пода и най-долната част на стената, а не от частта над плочките. Така че вложи повече усилия за фугите в долната част на стената, а не това което е горе.
VLADKO - помощник
Човече, ти уби всичко детско в мене :sad: , вчера залепих и последните плочки в банята/стените и тавана са с гипсокартон-на конструкция/-получи се много добре, но сега като каза какво е положението при теб направо съм съкрушен. Няма ли начин това да се избегне?
Тани - модератор
С какво запълни фугите на картона ?А на плочките?
siropuch - напреднал
Нещо избягахте от темата.Аз мисля да фугирам картона със силикон и отгоре да налепя плочките за които очаквам предложения с какво е най-добре да се фугират за да не се получи като при този човек.Обаче въпроса ми беше с какво да се третира картона над плочките преди да се сложи латекса
Тани - модератор
siropuch написа:
С какво да третирам гипсокартона които ще остане над плочките до тавана за да нямам проблеми с влагата
Palawnik написа:
През 2000 година си направих гипсокартон в банята. До 1,60 бяха плочки а нагоре латекс на "1 ръка". Нямам спомени защо остана така. Нямаше никакъв проблем с влага, разрушаване все едно вчера е сложен.
Това лято пак правих ремонт и имах възможност да видя състоянието на стария под плочките. Беше започнала корозия на профилите, а на места съвсем до пода от картона беше започнал да пада хартията. Вероятно след 3-4 години щяха да започната да падат плочките.
Не съм специалист по картон, но според мен в баня картон трудно ще изкара повече от 8-10 години.
Според моя скромен опит проблемите ще дойдат от влагата на пода и най-долната част на стената, а не от частта над плочките. Така че вложи повече усилия за фугите в долната част на стената, а не това което е горе.

Мисля че получи отговотр на въпроса си! Аз бих допълнил, че няма да ти иде кой знае колко латекс , та по-добре си вземи качествен - от този който го продават по магазините в които го оцветяват! Той е предвиден да се мие , а при тебе няма все пак да има пряко попадение на дода върху стените!

По-скоро проблема ти е долу според мен , ако не си приключил като колегата вече разбира се! Въпреки че пак ,може да се позакърпи положението!
masteradmin - майстор
Ако фугираш плочките със силикон няма да имаш проблем. Аз банята и тоалетната така съм ги фугирал със санитарен силикон и фугите за 10 годиини не само че не са мръднали но не са си променили и цвета.
VLADKO - помощник
Здравейте, значи гипсокартона не съм го фугирал-направо налепих плочките, тях също още не съм ги фугирал още. Мастер можеш ли да пуснеш някоя снимка на твоите плочки и да обясниш технологията на фугиране защото съм начинаещ. Моите фуги/ако е от значение/ са 2-3 мм. /ползвах от тези кръстчетата който продават/ и съм ги почиствал много внимателно от теракола. Благодаря п редварително!
siropuch - напреднал
Със силикон сигурно ще стане яко ама не знам как точно се прави.Ще дадеш ли малко обяснения.Смисъл пълня фугата със силикон и после с мокър пръст ли махам каквото е излишно
velsi - Почетен майстор
Да, така се прави. За по-лесно и удобно си разтвори малко "Веро" с вода в една чашка и топвай пръста си преди да обереш и загладиш. И гледай да става с едно движение, без да повтаряш.

Тема "Гипсокартон в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: