• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
lenko71 - специалист
bojkob написа:
Може да фугирам само хоризонталните фуги с бяло а вертикалните да ги направя цветни?
И как ще ги отсечеш? Това не е боя.
bojkob - специалист
:? е попринцип като се фугира с няколко цвята как се отсичат?

Не се заяждам, а питам защото не съм го правил досега?
emil_v r - майстор
Мн. хубаво е станало , майсторе Паналов :-D
Страхотно ....
Spokoiniq - майстор
Отсича се много лесно, затапваш всяка линия и като дръпне след два дена фугираш с другия цвят.Кабината имам питане, КОЛО ли е?
bojkob - специалист
Пуснато на: Сря Юни 03, 2009 8:16 am Заглавие:

vesel написа:
Преградата за душ кабината много ми хареса
Колко струва и от къде я взе?




http://www.kolo.click.bg/produkt_sku_15279.html

Това е душкабината .Цената й преди около година беше 640 лв.
Аз съм я купувал от Хасково.
На сайта има и адреси в други градове.


P.S.Благодаря за пожеланията.
колегата така е написал!!!

Благодаря за инфото относно фугирането!
dito - специалист
Ехеее, 50 лева за нова фуга са много - Церезита струва към 10-12, а има и по-евтини, зависи какво си харесаш. Аз например си купих 2 различни фуги, които не използвах, защото в действителност стояха по-различно, отколкото на мострата. Следващите 2 цвята бяха ок - останах назад с 20-тина лева, но изглежда доста по-добре. Ако си дал толкова много пари за готина баня, 20 лв. отгоре няма да те съборят :)
А отсичането на различните цветове е лесно - лепваш малко хартиено тиксо след като фугираш с единия цвят. После като избърсваш с гъбата внимавай да не я докосваш до старата фуга (издърпвай в посока от фугата с различен цвят към нефугираното) Прочети 3 част от темата за лепене на плочки - "Методи за фугиране" май се казваше, там има и картинки.
Довечера ако имам време ще ти пратя снимка и на моите мацаници, защото малко наподобяват твоята ситуация - релефни плочки с кремава и оранжева фуга, също така лепени аматьорски :lol:

П.П. Видях, че Спокойния ме е изпреварил, затова поне линка да постна: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9719 :-D. Втората картинка, с виолетовите плочки. Между другото - страхотно е описано :prayer: =D> щеше да ми бъде полезно да прочета трите темички на SHL преди за започна моята баня.
chapara - майстор
На проекта е с бяло ,за да се онагледи размера на плочката и бройката,ако е един цвят ще го гледаш ма нищо няма да разбереш.И така си напред с матеряла,като не си поставял лайсни,вземи си купи цветна фуга,за да си скриеш дефектите.Ако с бяли ,защо предлагат на пазара цветни фуги?На времето се фугираше само с бял цимент,ма това време отмина безвъзвратно.Разбира се цветното стои ,като изваяно :!: Дай бялата в някой оборотен магазин или опитай да я замениш. :wink:
dito - специалист
Чапара,
бялата пак ще я ползва - нали има и бели плочки. Само трябва да вземе малко оранжева и кафява и е готов.

Специално за оранжевото - аз си взех на Теразид, цвят портокал, защото не намерих подходяща оранжева на Церезит. Мисля, че и на теб ще ти подхожда.
bojkob - специалист
ееее обедихте ме, но проблема не е в 50 лв. а в това как ще изглежда!

Фугата я зех от Практикер и не вярвам да я сменят тея бездарници там, така че ще търся някой магазин с готини продавачки да измислим нещо :)

А за пода кво ще кажете, пак ли с цветна фуга да го подкарвам? (плочките са оранжеви като на колегата)

Относно лайсните мисля да пробвам да сложа една лайсна на единия външен ъгъл, но дали ще стане ...... е друг въпрос :roll:
chapara - майстор
bojkob написа:
ееее обедихте ме, но проблема не е в 50 лв. а в това как ще изглежда!

Фугата я зех от Практикер и не вярвам да я сменят тея бездарници там, така че ще търся някой магазин с готини продавачки да измислим нещо :)

А за пода кво ще кажете, пак ли с цветна фуга да го подкарвам? (плочките са оранжеви като на колегата)

Относно лайсните мисля да пробвам да сложа една лайсна на единия външен ъгъл, но дали ще стане ...... е друг въпрос :roll:
Земи си на "Боро",някъде по темите ,колега вади фуга ,за да сложи на На "Боро",а и аз само такава ползвам!

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6213
Така де в някой по оборотен магазин и ще разчиташ на чара си :wink:

И на пода оранжева,казах за да прикрие дефектите ти,каквито сигурно си намираш,инак бялата ще ги подчертае!
Лайсната малко трудно ,трябва да свалиш цялия ред!
Последна промяна от chapara на вт авг 18, 2009 4:35 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "проблем с вътрешни и външни ъгли в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: