• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
2v6 - майстор
dessii написа:
Та да се включи по темата и някои които ползва проточен боилер. От както се помня ползвам такав бойлер за къпане (вчера навърших 26 години). При родителите ми има Релакс 6кВ, моят е Елдом Инвест също 6кВ. Това което искам да ви кажа е че е температурата на водата и силата на струята е напълно достатъчна. Не е вярно че става само за миене на ръце. Аз лично се плацикам по почти 1 час в банята и то с гореща вода (като изляза от банята кожата ми е зачервена като на рак от горещата вода). Нормално е които не е ползвал да погледне с недоверие. И с моя мъж беше така, но вече той обяснява да другите че е къпането с такъв бойлер е съвсем като с обемен, с тази разлика че имаш вода когато си пожелаеш и колкото си пожелаеш. Относно слушалката - струята от фабричната слушалка е достатъчна, но си работи без проблем и с друга слушалка - у нас е така.
Аз бях преди теб :-D (за писането)
Ползвал съм 10кВ проточен една година. Лятото е добре, но зимата трябва да се намали доста струята за да е топла :!:
Проблема е в температурата на входящата вода - лятото стигаше 20, а зимата съм мерил под 4 :!:
LazarGanev - "Велик майстор"
2v6 написа:
Проблема е в температурата на входящата вода - лятото стигаше 20, а зимата съм мерил под 4 :!:
Точно оттук идват недоразуменията и споровете. Напълно е възможно в някои региони температурата на постъпващата вода да не варира в такива широки граници зиме и лете (и си е така). Тогава проточният бойлер би вършил работа Само че искам да кажа, че този бойлер, закойто пита питащият, спокойно може да се ползва само като обемен, както описах по-горе.
2v6 - майстор
LazarGanev написа:
2v6 написа:
Проблема е в температурата на входящата вода - лятото стигаше 20, а зимата съм мерил под 4 :!:
Точно оттук идват недоразуменията и споровете. Напълно е възможно в някои региони температурата на постъпващата вода да не варира в такива широки граници зиме и лете (и си е така). Тогава проточният бойлер би вършил работа Само че искам да кажа, че този бойлер, закойто пита питащият, спокойно може да се ползва само като обемен, както описах по-горе.
А така - значи да си смята 30 литра (всъщност загрятата вода вътре е по-малко :!: ) за какво ще стига :|
LazarGanev - "Велик майстор"
Болшинството семейства я карат (включително и ние в момента :) ) с 80л бойлер за 4 човека - по колко се пада? Освен това в този пост съм дал повече подробности как може стига тая вода, като се има предвид комбинацията с 9кВт нагревател. Не е толкова зле мисля?
2v6 - майстор
LazarGanev написа:
Болшинството семейства я карат (включително и ние в момента :) ) с 80л бойлер за 4 човека - по колко се пада? Освен това в този пост съм дал повече подробности как може стига тая вода, като се има предвид комбинацията с 9кВт нагревател. Не е толкова зле мисля?
Сега е на ред bojkob да каже дали е от болшевиките :?:
Лично за един "душ" ми стига 20 литра, 40 градуса вода.
EmoZ - специалист
Стига бе другари, на който му стига такъв 'бройлер' да си слага, вече е пределно ясно с какво 'ше разполага като дебит и качество (температура).

Успех.
bojkob - специалист
реших и взех Стибел Елтрон 80л.

предпочетох изпитан вариант с обемен бойлер защото не ми се рискуваше с 400 лв. за хибрида, които в последствие я да свърши работа я не! Хванах и промоцията в Практикер и излезна 260 лв. Стибелчето!

Поздрави и благодаря за помоща и мненията!

пс. 4 човека с един бойлер 80л. се къпят 4 часа ако влизат по един и два часа ако са по двойки :lol:
ribnikolaevi - майстор
Да възродя темата.
Мисля да си сложа бойлер само за профилактиката лятото. Мястото не е много, инсталацията не е трифазна, кабелът до апартаментното табло е на 6 квадрата, не ми се сменя (поне засега). Като че ли обемно-проточният, дето се разисква по нагоре в темата, е най-удачен за моя случай? Какво мислите?
И как да открия сайта на Светлю Шишков, че попаднах само на това дотук:
http://911.bg/a2/firm.asp?id=3165&gal_id=8074
http://www.business.bg/f-3373/svetliu-s ... -eood.html
Наистина ли няма нормален сайт този производител, или аз не мога да го открия?
Винтчо - специалист
Скоро купувах малък бойлер, който ще се ползва през профилактиките. Бойлерът на Шишков 6 киловата е над 400 лева, а 9 киловата- над 500. Проточният ми излезе към 200 лв., 9 киловата са съвсем достатъчни за къпане дори в най-големите студове и то в много студено жилище. Дори при 6 киловата става за къпане, но водата трябва да тече слабичко. 6 квадрата кабел стигат всякак.
ribnikolaevi - майстор
6 квадрата кабел са хубаво нещо, но изискват подмяна на кабела към апартаментното ми табло. В момента той самия е 6 кв.мм, което означава че токовите кръгове са с до 4 кв. мм (виж какво съм писал в поста си по-горе).
Не че е невъзможно да се праправи ел. инсталацията, но ако мога да го избегна това упражнение ще съм по-хепи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "обемно проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: