• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Винтчо - специалист
Мисля, че опроводяването до таблото ми е с 4 квадрата. Тея дни ще проверя, да не те излъжа. Ще взема ей така, за пробата да видя и колко ще грее кабел 2,5 квадрата при 9 КВт.
Винтчо написа:
Мисля, че опроводяването до таблото ми е с 4 квадрата. Тея дни ще проверя, да не те излъжа. Ще взема ей така, за пробата да видя и колко ще грее кабел 2,5 квадрата при 9 КВт.
Ами пробвай и пиши после колко бушона си гръмнал!За 9КВт. ти трябва 40А предпазител(6 мм2. кабел)Да не говорим че от главното табло кабела трябва да е 10мм2 !!!и 63А предпазител!А и за бойлера трябва и дефектнотокова защита всички останали варианти са много голям компромис със живота на къпещият се. :evil:
Винтчо - специалист
Предпазителят в таблото при предпазителите беше 50 А, изгоря при включен проточен бойлер и две духалки. Смених го с 63 А и грижи нямам. Да не говорим, че през лятото, когато е профилактиката, не се виждам да пускам печки.
baretata_7_62 - специалист
Здравейте, имам следната идея. На обемен бойлер 75литра и 2 киловата, да вържа на входа на бойлера проточен 5.5 кв. бойлер. Идеята е топлата вода да не свършва или почти да не свършва след две поредни къпания. Обобщено бойлера ще е аналогичен на 75 литров, 7.5 киловатов бойлер. Какво мислите за идеята? Също така дилемата е и за захранващият кабел, 4квадрата... дали и как биха се справили със този товар 7.5кв. Като основно бойлера ще си работи на 2кв,на 5.5 и респективно 7.5 ще е опционално, когато ще има сериозна консумация. Знам че 6 квадрата е най правилното решение и че 4квадрата ще са на ръба. Но колко на ръба, малко под или малко над? За 1 час натоварване.
kozl - майстор
ср сеп 09, 2020 2:16 ambaretata_7_62 написа:
Здравейте, имам следната идея. На обемен бойлер 75литра и 2 киловата, да вържа на входа на бойлера проточен 5.5 кв. бойлер. Идеята е топлата вода да не свършва или почти да не свършва след две поредни къпания. Обобщено бойлера ще е аналогичен на 75 литров, 7.5 киловатов бойлер. Какво мислите за идеята? Също така дилемата е и за захранващият кабел, 4квадрата... дали и как биха се справили със този товар 7.5кв. Като основно бойлера ще си работи на 2кв,на 5.5 и респективно 7.5 ще е опционално, когато ще има сериозна консумация. Знам че 6 квадрата е най правилното решение и че 4квадрата ще са на ръба. Но колко на ръба, малко под или малко над? За 1 час натоварване.
Ако съдя по проточния, който имах, то резултата ще е :xplode: в проточния.
Леле що стана :igitt: и ся :datz:

Подгряването в по-евтините проточни бойлери се управлява по налягане в резултат на дебита през оригиналната "слушалка".
Като свържеш такъв бойлер към обемен и остава без управление - постоянно включен, а като нема дебит ще има :xplode: :wink:
krasi92 - майстор
И какъв ще е точно проточния щото те модели колкото искаш
speka_rs - майстор
ср сеп 09, 2020 2:16 ambaretata_7_62 написа:
Здравейте, имам следната идея. На обемен бойлер 75литра и 2 киловата, да вържа на входа на бойлера проточен 5.5 кв. бойлер. Идеята е топлата вода да не свършва или почти да не свършва след две поредни къпания. Обобщено бойлера ще е аналогичен на 75 литров, 7.5 киловатов бойлер. Какво мислите за идеята? Също така дилемата е и за захранващият кабел, 4квадрата... дали и как биха се справили със този товар 7.5кв. Като основно бойлера ще си работи на 2кв,на 5.5 и респективно 7.5 ще е опционално, когато ще има сериозна консумация. Знам че 6 квадрата е най правилното решение и че 4квадрата ще са на ръба. Но колко на ръба, малко под или малко над? За 1 час натоварване.
Не е ли по добра идея да включиш обемния преди проточния. По този начин, докато имаш топла вода от обемния нямаш грижи, а чак след като свърши водата от обемния почва да се включва проточния.
kozl - майстор
ср сеп 09, 2020 7:52 amspeka_rs написа:
ср сеп 09, 2020 2:16 ambaretata_7_62 написа:
Здравейте, имам следната идея. На обемен бойлер 75литра и 2 киловата, да вържа на входа на бойлера проточен 5.5 кв. бойлер. Идеята е топлата вода да не свършва или почти да не свършва след две поредни къпания. Обобщено бойлера ще е аналогичен на 75 литров, 7.5 киловатов бойлер. Какво мислите за идеята? Също така дилемата е и за захранващият кабел, 4квадрата... дали и как биха се справили със този товар 7.5кв. Като основно бойлера ще си работи на 2кв,на 5.5 и респективно 7.5 ще е опционално, когато ще има сериозна консумация. Знам че 6 квадрата е най правилното решение и че 4квадрата ще са на ръба. Но колко на ръба, малко под или малко над? За 1 час натоварване.
Не е ли по добра идея да включиш обемния преди проточния. По този начин, докато имаш топла вода от обемния нямаш грижи, а чак след като свърши водата от обемния почва да се включва проточния.
Оно мноо зависи ков е проточния. Как работи, как се свързва, кво налягане издържа, има ли смесител за студена вода и как се регулира Т ?
Т.е. проточния требе да е предвиден за такова свързване :wink:
baretata_7_62 - специалист
https://m.emag.bg/protochen-bojler-star ... on_history . Това е бойлерчето. Мислих го и след обемния. Но незнам колко ще смогва на вече студената от бойлера, а идеята да е преди него е че ще започне да работи веднага щом започне да се черпи топла вода. Респективно ще има доста повече БГВ спрямо ако е след обемния. Нещо като компресор който подържа налягане в ресивера, а не се включва чак когато ресивера се изпразни. Проточния е под налягане, вход студена, изход топла вързана на входа на обемния. :?

Прикачен файл

Screenshot_20200909-131929.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20200909-132000.jpg
speka_rs - майстор
ср сеп 09, 2020 1:12 pmbaretata_7_62 написа:
https://m.emag.bg/protochen-bojler-star ... on_history . Това е бойлерчето. Мислих го и след обемния. Но незнам колко ще смогва на вече студената от бойлера, а идеята да е преди него е че ще започне да работи веднага щом започне да се черпи топла вода. Респективно ще има доста повече БГВ спрямо ако е след обемния. Нещо като компресор който подържа налягане в ресивера, а не се включва чак когато ресивера се изпразни. Проточния е под налягане, вход студена, изход топла вързана на входа на обемния. :?
Моята идея е да се натоварва електрическта инсталация по малко и каквото може да грееш със обемния, а чак когато се наложи да се включи проточния и като спре искането на топла вода да спре и от там нататък да се продължи другия да си нагрява със неговия 2 кВт нагревател полекичка.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "обемно проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: