• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bojkob - специалист
Странни хора сте, дето си мислите, че другите живеят като вас. Толкова за къпането.
За силата на струята нищо не мога да кажа. Като цяло, в този блок е някак слабо наягането.
За плащането. Бойлер си има консумация и не може да я надвиши. И лесно се умножава киловатчас по час по лева.
Монофазен е, точно както всички други БИТОВи уреди.
незнам толкова ли е трудно да кажеш с две думи впечатленията ти или тези на майка ти за бойлера!

преди този бойлер бяхме с обемен и от както го сложихме сме доволни/недоволни от него, дебита на водата е много зле/добре/като на обиновен проточен/като на обемен или както там можеш да го сравниш!

Не мисля че е много трудно да си дадеш впечатленията си като хората!
Еклектик - специалист
Човекът задава конкретни въпроси, а отговорите са някакви силогизми. Има ясно формулирани въпроси, но отговорите са в областта на абстрактни разсъждения или дори ирония. Това не е коректно.
pipbel - майстор
Еклектик, скорошен си във форума, та е нормално малко да се възмутиш от n_a
Той си е "на всяка манджа мерудия", такъв си е, даденост. :-D
В областите дето разбира е доста полезен, а в доста други просто изглежда на 1 поглед че се заяжда или спами.
И мене ме беше хванал яд на него в началото.... :evil:
Ама и там е полезен , просто защото раздвижва "заспали" теми или провокира, та авторите им рано или късно получават компетентен отговор от компетентен човек.
LazarGanev - "Велик майстор"
Извинявам се за недоглеждането - 30л са вече нещо и за един човек е горе-долу достатъчен резервоар, а пък 9кВт после бързо ще възстановят водата. Мисля, че е добра комбинация, но остава проблема с инсталацията - мисля, че стандартните 4мм² не са достатъчни и трябва да прекарваш от таблото 6мм². А пък за физиката пак си помисли - ако ползваш ако на едно къпане харчиш 50л вода, няма значение дали ги топлиш един час с 1кВт, 20мин. с 3кВт или 7мин. с 9кВт - сметката е същата. Ако харчиш 100л вода сметката за подгряване ще е двойно по-голяма :) .
bojkob - специалист
и аз си мисля, че е добро решение, но все пак исках да чуя отзиви от хора които са го ползвали, че на търговци невярвам!

Кабел така или иначе ще пускам така че това не е проблем.
Мисля да се застраховам с СВТ 3х4кв или 3 х 6кв.(ходих по Практикер да хвана промоцията и да си купя кабела от там ама такива няма)

Другото което ме притеснява е че Светльо Шишков на обемните бойлрери дава 5 или 10 години на водосъдаржателя и 1 год. на ел. часта! Този хибридния бойлер е главно електричество и ако след 1 година се скапе се губи целия смисъл от него(все пак е 400лв.)!

Незнам защо обемните му бойлери са без фланец, което до някъде е притеснително ако има калпава ел инсталация!

Имах идея за Стибел Елтрон, но те пък нямат нераждавейка!

Абе и аз станах като един приател, като тругна да купувам нещо и се почва едно ровене, търсене, питане, а преди отивам харесвам и готово! Сега колкото повече чета толкова повече незнам кво да зема - някой доволен от едно, други двама недоволни или обратното!

За случая след много ровене установих че най-добрия вариант за обемен бойлер е Стибел Елтрон и Светльо Шишков, а от проточен се отказах, че единствения които върши работа е на трифазен ток, а в нашата соц. панелка няма такъв.

Тая седмица мисля да купувам нещо че ме чака шпакловка на целия апартамент и нема за кога да се мотая, а без топла водичка да се изкъпеш след бачкане нестава!

И сега се къпя ама чак като се прибера при жената и направо е ужас!
2v6 - майстор
bojkob написа:
...Тая седмица мисля да купувам нещо че ме чака шпакловка на целия апартамент и нема за кога да се мотая, а без топла водичка да се изкъпеш след бачкане нестава!

И сега се къпя ама чак като се прибера при жената и направо е ужас!
Каза, че душа ти е "пита". Имаш ли представа какъв дебит му трябва (или какъв дебит искаш) :?:
"Нормална" силна струя душ е около 15 л/минута. Ако бойлера е 30 литра загрят до 60 градуса ще имаш около 50 литра смесена вода за къпане. Това означава 3, най-много 4 минути. За след бачкане може и да ти свърши работа :idea: Това за обемната функция.

С проточен бойлер 9 kW струята е като да си миеш икономично ръцете :wink:
bojkob - специалист
така разделени нещата са така, но бойлера е хибрид!

ако имаш вода загрята до 60 градуса и тръгнеш да се къпеш тея 9 киловата мисля че ще могат да поддържат водата топла!

В магазина казват че можело даже и вана да се пълни с тоя бойлер(не че имам вана и не че им вярвам но има някаква логика)

Иначе относно питата незнам дали и трябва по-голям дебит защото реално дупките от които излиза водата са колкото и на оникновенна слушалка (може и малко повече да са, но признавам не съм ги броил) просто са по разделечени една от друга!

тея дни като фугирам банята ще я вържа да я пробвам със студена вода как е и тогава ще взема крайно решение!

Ще се радвам дотогава някои притежател на такъв бойлер да сподели опита си с него!
EmoZ - специалист
Ама че полемика за тоя б(р)ойлер!

9kW, с или без смесване, ако температурата на позване е 42С, а подгряваш от 10-тина С, тогава 'ше имаш максимален дебит по ограничение от минимална температура на изхода (42С): 0.06718 (и т.н.) kg/s, или за хората без 'въображение', ако плътността на Н2О е 1000 kg/m3 (което съвсем не е така) 4.03 литра в минута. От тоя бойлер толкоз като проточен.

4.03 l/min - прецени си дали този дебит е достатъчен за къпане. Пак за хората без 'въображение' - пусни си душа така както го ползваш, 'земи една кофа (или ли'х'ен) и виж за една минута колко литра 'ше се напълнят. Сравняваш и си готов със става-нестава. Еми т'ва е, к'во значение има кой к'во е ползвал и к'во не е!

Аз нямам такъв бойлер, щото независимо к'во ми казват в магазина и независимо кой к'во казва и колко е доволен - не ми върши работа. Вана се пълнела, ба я тая вана, 180 литра на 42C - има няма 44 - 45 минути, тя за толко 'ше изстине бе.

Инак ако съхраняваш 30 литра на 80С, 'ше имаш около 65-66 литра след смесване на 42С, и пак сметни с какъв дебит се къпеш в минута и за колко минути 'ше го опаткаш, докато стигнеш до 4 литра в минута.



Успех.

п.п. Според мен т'ва е кухненски бойлер отсекъде.
bojkob - специалист
добре де защо го разглеждате само като проточен?

това което си сметнал е за обикновен проточен бойлер, а този има водосъдаржател, това няма ли значение според теб?

Той не загрява водата от 10С до 42С, защото в него има вода загрята на 65С, като спадне температурата на водата в бойлера и се включат 9 киловата нагреватели дали ще имат проблем да поддържат температурата на водата на 42С?

Малко ме финтира с твойта промяна, но пак въпроса си седи отворен :?
EmoZ - специалист
bojkob написа:
добре де защо го разглеждате само като проточен?

това което си сметнал е за обикновен проточен бойлер, а този има водосъдаржател, това няма ли значение според теб?

Той не загрява водата от 10С до 42С, защото в него има вода загрята на 65С, като спадне температурата на водата в бойлера и се включат 9 киловата нагреватели дали ще имат проблем да поддържат температурата на водата на 42С?

Малко ме финтира с твойта промяна, но пак въпроса си седи отворен :?

Ти май не четеш. Върни се и прочети пак. Кой въпрос седи бе човек?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "обемно проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: