• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bojkob - специалист
докато се ровех из нета попаднах на форум във които се споменава такъв бойлер(обемено проточен бойлер- с 30 литра водосъдържател и 9kw на Светльо Шишков)

Някой да се е интересувал от такъв бойлер или пък да има такъв моля да даде малко инфо,че трябва да купувам бойлер и се чудя какъв да е!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мама има. Какво те интересува?
bojkob - специалист
количеството топла вода достатъчно ли е?
сметката за ток?
с какъв кабел се захранва?
има ли някакви проблеми с него?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
количеството топла вода достатъчно ли е? -За какво да е достатъчно?
сметката за ток? -Koлкото харчат, толкова плащат.
с какъв кабел се захранва? -За кабела ще проверя, но е вързан според инструкцията.
има ли някакви проблеми с него? -Нямат проблеми.
bojkob - специалист
количеството топла вода достатъчно ли е? -За какво да е достатъчно?
сметката за ток? -Koлкото харчат, толкова плащат.
с какъв кабел се захранва? -За кабела ще проверя, но е вързан според инструкцията.
има ли някакви проблеми с него? -Нямат проблеми.
направо ми помогна:

количеството топла вода достатъчно ли е за нормално къпане!(колко време може да се плацикаш на силна струя вода)

дали сметката за ток се е променила откакто ползуват този бойлер(предполагам преди това са били с обикновен или проточен)

за кабела ще проверя като отида да разгледам в магазина!
а между другото монофазен или трифазен е?

от колко време го имат и доволни ли са?

ако дадеш и ориентировъчна цена грешка няма да имаш

Мисля че така зададени въпросите са по ясни и ще получа някакъв ясен отговор!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Странни хора сте, дето си мислите, че другите живеят като вас. Толкова за къпането.
За силата на струята нищо не мога да кажа. Като цяло, в този блок е някак слабо наягането.
За плащането. Бойлер си има консумация и не може да я надвиши. И лесно се умножава киловатчас по час по лева.
Монофазен е, точно както всички други БИТОВи уреди.
miroslav_kn - специалист
Защо ти е обемно проточен. Вземи си или обемен или проточен. Аз ползвам проточен на СТИБЕЛ и съм доволен.Постоянно течаща топла вода и сметката не е голяма. Но той е 24 киловата и струва към 600 лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бойко,
не знам какъв отговор чакаш, но n_a много правилно ти е отговорил. Не знам кога и как си учил физика, но сметките ти за ток няма как да се променят, независимо какъв бойлер ползваш, защото зависят единствено от количеството изразходвана вода. Ако засечеш малко по-малки сметки с проточния, то е заради икономията на вода от малкия дебит, но съответно имаш нарушен комфорт на къпане. Колкото до количеството топла вода - то е неограничено, но е с ограничен дебит, който според стандартите за комфорт на къпане е недостатъчен, но пък някои са доволни и всичко е субективно. Искам да кажа, че този бойлер го смятай за проточен при къпане, а този водосъдържател 9л служи за малък буфер, колкото да разполагаш с топла вода "на момента", а не да чакаш при всяко пускане да се произведе и тогава да я ползваш.
2v6 - майстор
bojkob написа:
докато се ровех из нета попаднах на форум във които се споменава такъв бойлер(обемено проточен бойлер- с 30 литра водосъдържател и 9kw на Светльо Шишков)

Някой да се е интересувал от такъв бойлер или пък да има такъв моля да даде малко инфо,че трябва да купувам бойлер и се чудя какъв да е!
Такъв бойлер е достатъчен за мивка в кухня.
Преди време познати си взеха 15 литра, 18 kW, трифазен, пак от шишков. С такъв има достатъчно вода за силна струя душ, но докато се настрои температурата трябва да се източи целия... Тая комбинация обемно-проточен не и виждам смисъла :idea:
bojkob - специалист
Защо ти е обемно проточен. Вземи си или обемен или проточен. Аз ползвам проточен на СТИБЕЛ и съм доволен.Постоянно течаща топла вода и сметката не е голяма. Но той е 24 киловата и струва към 600 лв.
и е трифазен!

LazarGanev от n_a очакам отговор, които би дал човек които има и ползва такъв бойлер!
Незнам дали той има такъв като съдя по отговорите му!

Относно бойлера искам да отбележа че е 30 л. и 9 киловата и според мен не би трябвало да има нарушен дискомфорт за къпане с нормален дебит! Все пак душа ми е с пита и с проточен ще е ъпсурд да се изкъпя, а от тея слушалки дето ги слагат на проточните нищо нестава от тях!

За сметката за ток не е точно така както казвате!
Знам как се смята, но незнам колко време ще ми е необходимо да се изкъпя с този бойлер, при него сметката ще зависи от времето за къпане а не от количеството вода(ако дебита е нормален като на обемен 10-15мин, ама ако е струйка има да се поливам доста време), а при обемния е ясно че в началото докато загрее водата минава час и половина, два и после си седи включен постоянно и разхода е минимален, а когато се къпеш за да загрее водата отново ще минат час и нещо(че жената ще си го източи целия и за мен няма да остане)!

последно гледах и тези обемни бойлери:

http://www.alpatitan.com/produkts.html
Последна промяна от bojkob на нед сеп 06, 2009 11:02 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "обемно проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: