Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
EmoZ - специалист
Dream40 супер си, братле, кай-май т'ва е, става добре, т'ва с фугата между изводите - като фугираш и ще изчезне ('ше му свикнеш). Друг е въпроса, че при сложени вече изводи, едната вертикална фуга нема как да е в средата :).

Виждам, че си тръгнАл стена по стена, не е много убаво, щото 'ше натрупаш отклонения, със сигурност ще имаш разминаване във фугите при последната стена, което няма да можеш да компенсираш никакси с ширината на фугата. Затва компенсирай зад врата.

Най-добре спри с тая стена подведи си 'сички стени и почвай да обикаляш ред по ред (не стена по стена).

Абе к'вото и да направиш вече си го почнал смело и 'ше му 'фанеш цаката (и аз така се престраших, накрая не стана идеално лошо).

Успех.
Dream40 - помощник
Тези дни ще пусна снимки и на другите стени.
lakosste - специалист
При покупка на кай задължително гледайте калибъра на плочките.Пише го на кашона и се отбелязва със C,C1 и C2.Гледайте да са от едно пале кашоните иначе разминаванията са със по половин сант и нагоре и тогава цирка е пълен и тогава не кръстачки ами и магьосник да си викнете няма да стане.А също някои са леко изметнати или нямат прав ъгъл но зависи и от кои модел плочки ще си вземете.Забелязал съм че едни са с по малки дефекти а други с повече.
solo5 - майстор
lakosste написа:
гледайте калибъра на плочките.Пише го на кашона и се отбелязва със C,C1 и C2.
би ли обяснил каква е разликата между C, C1 и C2 :?
lakosste - специалист
solo5 написа:
lakosste написа:
гледайте калибъра на плочките.Пише го на кашона и се отбелязва със C,C1 и C2.
би ли обяснил каква е разликата между C, C1 и C2 :?
разликата както казах е разминаване от плочка до плочка с повече от половин сантиметър.Пример:ако C е 33см то C2 е 33см и 4-5мм.
Dream40 - помощник
Ето малко фотоси за резултата от труда ни.Надявам се да няма много стрелки от хората с набито и професионално око,но ще се радвам на всяка забележка.
Изображение[/URL

[url=http://www.radikal.ru]Изображение

Изображение
Последна промяна от Dream40 на съб окт 17, 2009 9:08 am, променено общо 1 път.
Leon - специалист
Dream40 написа:
Ето малко фотоси за резултата от труда ни.Надявам се да няма много стрелки от хората с набито и професионално око,но ще се радвам на всяка забележка.
Dream40, не съм професионалист с набито око, (не съм и разглеждал снимките подробно), но ... според мен супер си се справил. Евала! ( дет се вика).

Могат и да ти намерят кусури, важното е ти да си ги харесваш. Удоволствието да се кефиш от собствената работа е незаменимо.

п.п. Сега в духа на форума ... малко критика. На мен плочките ми харесват, нооо ... ако ги види жена ми, ще ми ги облъска в главата.
Ама не ми ги облъска нашите, щото тя си ги избра (пък и на кай бяха :lol: )
Няма да се плашиш!
Още един път - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!
Dream40 - помощник
Ето и как се справихме с външния ъгъл на колоната.Лайсната е пластмасова и тъй като са много шибани,щото се гънат на където си искат се наложи бандажиране с хартиено тиксо.За разлика от доста майстори,които не искат да си усложняват животеца ние слагахме плочките до ръба на лайсната а не вътре в нея за да не зяпа после.Показал съм го на две снимки за какво говоря,макар че не се вижда много добре.По нататък ще слагам още снимки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[URL=http://www.radikal.ru][img]
Последна промяна от Dream40 на пет ное 20, 2009 11:57 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
От гледна точка на професионалист,казвам,че се справяте чудесно.
Лайсната не би се гънала ако има достатъчно лепило в нея,
но щом това е решението ти,пак е добре.А тези които слагат плочката във лайсните,са пълни аматьори :roll: :wink:
freeqwerty - специалист
Dream40 написа:
Ето и как се справихме с външния ъгъл на колоната.Лайсната е пластмасова и тъй като са много шибани,щото се гънат на където си искат се наложи бандажиране с хартиено тиксо.За разлика от доста майстори,които не искат да си усложняват животеца ние слагахме плочките до ръба на лайсната а не вътре в нея за да не зяпа после.Показал съм го на две снимки за какво говоря,макар че не се вижда много добре.По нататък ще слагам още снимки.
То така и трябва.Не трябва плочката да влиза в лайсната,а да е наравно с нея.Иначе,като изчетох цялата тема и видях снимките,справили сте се повече от отлично.Браво.

Тема "Баня "Осака"-синя.Любителско изпълнение :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: