Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Dream40 - помощник
Благодаря ви за адмирациите колеги.Скоро почвам да правя импровизираното място за душкабината,което ще е от ютонг и облечено с фаянс и няма да е гадно акрилно корито на необоснована цена.Ще има и снимки както до сега.
Стелко - специалист
в баня не използвай ютонг за борд,корито и т.н. след време ще съжаляваш ,направи си ги със замаска :!:
vidrata - специален-специалист
Градски пише се замаЗка .
Я обясни какво му е на газобетона????
Да не объркваме хората. :)
mitaka_vk - специалист
Аз имам един въпрос. На газобетона как точно му се вика Итонг, Ютонг или Айтонг.
Делян - специалист
Dream40, ти си объркал професията, бе. Трябвало е да станеш плочкаджия :wink: Много добре е станало.
Колко дебел итонг ще ползваш, че и аз смятам да приложа този вариант?
Стелко - специалист
ами на газобетона проблема му е че пие вода ,ако го използваш за борд под директно течаща вода би следвало да го шпакловаш ,да му сложиш мрежа ,хидро изолация и лента ,неща които ти оскъпяват а и си има технологично време за изпълнение ,което би те забавило , замаЗЗЗЗЗЗЗЗЗката е по-доброто решение според мен
torbalan - Дървен философ
Dream40, за цвета на фугата - на стената слагай какъвто ти хареса, но на пода - сложи сиво...
какъвто и цвят да сложиш на пода... след време почва да става сив, така че по-добре сиво от самото начало :-)[/b]
Dream40 - помощник
Значи да съм точен пише се YTONG и разговорно си го наричаме Ютонг или Итонг,така че според мен е важно да се знае за какво се говори а не как е точното превеждане на латинската дума YTONG.
6 см ми са блокчетата и си мисля че е достатъчно тъй като ще има и хастар и плочки и от двете страни и ще стане груб бордюра ако е по-дебел.Мисля че ако съм импрегнирал фугите с фугафикс което ще бъде направено задължително 5 дни след фугирането,няма да стигне вода до Итонга(Ютонга).Шпатловал сум го вече с лепилото с което ще лепя,но не мисля да го мажа с хидроизолации и други глупости.
Ако е импрегнирана фугата с фугафикс дали ще посивее след време?
torbalan - Дървен философ
ако питаш за тази на пода - според мене да...

преди години един приятел ми каза това за фугите... от тогава, където и да влеза -ако пода е с фаянс - окото ми винаги е във фугата...

там, където са ходили хора - винаги е сиво :-)
vidrata - специален-специалист
Стелко написа:
ами на газобетона проблема му е че пие вода
Градски ,не го приемай като заяждане ама щом след като залепиш плочките под тях се просмука вода това не говори никък добре за теб.

Тема "Баня "Осака"-синя.Любителско изпълнение :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: