Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Dream40 - помощник
Здравейте "майстори",от скоро съм тук,но съм страшно доволен че го има този форум,понеже от месец вече съм в ремонт и го правя сам с баща ми.Много информация добих по сравнително ефтин и лесен начин,благодарение на вас,тези които си правите труда да пишете тук.На един човек да сте помогнали знайте че е много,а за един поне може да бъдете сигурни и това съм аз.
Интересува ме каква фуга бихте ми препоръчали за баня тип "Осака" в син и светлосив вариант.Ето примерни снимки.Интересува ме дали да избера широка(около 2 мм) или тясна фуга(без фуга) и какъв цвят да бъде единия или другия вариант.
Ето и снимки на подобна баня. http://sima.bg/gallery/view/23
Последна промяна от Dream40 на ср окт 21, 2009 12:54 am, променено общо 1 път.
Time2Burn - специалист
Професионалистите работим без фуги. С два милиметра ще ти е по - лесно щом нямаш опит. За цвета на фугиращата смес - едната със сигурност е бяла, а за другата погледни канта на плочката - трябва фугата да е като канта. Ако той е бял - и фугата да е бяла. Кай са най - гадните плочки в света.... май са по - гадни и от турските.
tokuro40 - специалист
ааа има и по-гадни :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: некъкви монтански като паници са
solo5 - майстор
Time2Burn написа:
Професионалистите работим без фуги.
не че не те уважавам като профи, но това изказване го изстреля като :lol:
ми ако клиента иска да е с фуга :wink:
Time2Burn написа:
За цвета на фугиращата смес - едната със сигурност е бяла, а за другата погледни канта на плочката - трябва фугата да е като канта. Ако той е бял - и фугата да е бяла.
това е едно от възможните решения, оттам нататък е игра на цветове
Time2Burn - специалист
Що за въпрос соло, много ясно че като иска да е с фуга ще е с фуга. Ако иска и през плочка ще му ги редя. Въпроса е че клиента е отворен и той не иска с фуга. Когато е с фуга е много по - лесно да се покрият кривините, плочите се редят по - бързо. В случая с плочи КАЙ е нормално да има фуга, защото са много гадни. В повечето случаи се разминават размерите или правия ъгъл...
crez - майстор
Правилно,за баня най хигиенично е без фуга. Фугиращата смес задържа мазнините и сапуна,с времето и мръсотията си променя цвета, мухала се лепва там и пасле започва чистенето на фуги, отвратителна работа с нищожен успех.
Dream40 - помощник
Не ми пука хубав ли е или не тоя КАИ фаянс,редя ги с фуга около милиметър демек колкото е една клечка за зъби и да става каквото ще.От самолет няма да се забелязва ако има кривинки(надявам се).Ще има да се кьорим с бащата,ама на него реденето на фаянс няма да му е за първи път,така че се доверявам на уменията му.Като стане ще постна снимки,че някой набутал се вече да вземе полчки на КАИ да се възползва от опита ми.
vidrata - специален-специалист
Ето бе пич КАЙ с 2 мм фуга.Кво не му хареса?
А тва за хигиената са глупости.замърсяват се от мързеливи стопани , а не от фугата.Те мазнините и сапуна полепват и по гланца и ако не се поддържа става мазало.

Прикачен файл

Кай1.jpg
Кай1.jpg (72.35 KиБ) Видяна 15356 пъти

Прикачен файл

Кай.jpg
Кай.jpg (62.35 KиБ) Видяна 15356 пъти
vidrata - специален-специалист
Ха тея пък са някви китайски на 5 лв за квадрат.Ако КАЙ са криви то тея са.............................не ми се говори.Ама ей на-

Прикачен файл

кит.jpg
кит.jpg (63.33 KиБ) Видяна 15352 пъти

Тема "Баня "Осака"-синя.Любителско изпълнение :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: