Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
здр започвам ремонт на банята които ще правя сам не сам много опитен
и имам 2 проблема
1. има мозаика която искам да махна но е много дебела и здарва
пробвах с чук и секач но без успех
2. има боя пробвах един препарат но тои маха само първия слои
втория неще и да чуе
ако някои може да помогне
крум - специалист
Здрасти,
Твоят случай напомня до някъде на моя.
За мозайката се сещам веднага за 2 варианта:
1. Купуваш си перфоратор и с него разбиваш
2. Намеаш си перфоратор и с него разбиваш по-бързо и по-лесно (професионален, от онези - големите, дето влизат в бетона с 3 удара). Наема, доколкото знам, е около 7 лв. на ден.
Има и трети вариант, ама от личен опит смея да твърдя, че не е много ефективен: наемаш някой да дойде да разбие.
Така спестяваш труд, нерви, шум, прах - всичкото това го обира този, на който ще плащаш. Само че винаги остава още нещо, което не е разбито, а дори и не си си помислял, че трябва да се разбие.
Мозайката понеже е твърда, като я подпреш отдолу с перфоратора и излиза на цели парчета, при това доста бързо.

За боята - ако е блажна, може да пробваш с пистолет за горещ въздух и шпакла. Ако ли не - нещо на химическа основа - смивка някаква, примерно на Боди за автомобили - около 7 лв. имам спомени, че беше. Разяжда доста добре, но и след нея трябва да се чисти - добре прочети инструкциите. И двете са си неприятна и миризлива работа...
крум написа:
Здрасти,
Твоят случай напомня до някъде на моя.
За мозайката се сещам веднага за 2 варианта:
1. Купуваш си перфоратор и с него разбиваш
2. Намеаш си перфоратор и с него разбиваш по-бързо и по-лесно (професионален, от онези - големите, дето влизат в бетона с 3 удара). Наема, доколкото знам, е около 7 лв. на ден.
Има и трети вариант, ама от личен опит смея да твърдя, че не е много ефективен: наемаш някой да дойде да разбие.
Така спестяваш труд, нерви, шум, прах - всичкото това го обира този, на който ще плащаш. Само че винаги остава още нещо, което не е разбито, а дори и не си си помислял, че трябва да се разбие.
Мозайката понеже е твърда, като я подпреш отдолу с перфоратора и излиза на цели парчета, при това доста бързо.

За боята - ако е блажна, може да пробваш с пистолет за горещ въздух и шпакла. Ако ли не - нещо на химическа основа - смивка някаква, примерно на Боди за автомобили - около 7 лв. имам спомени, че беше. Разяжда доста добре, но и след нея трябва да се чисти - добре прочети инструкциите. И двете са си неприятна и миризлива работа...
мерси за отговора каде в софия дават под наем къртач
а за боята с газова горелка няма ли да стане
Niky - специалист
Крум е прав, но не виждам защо трябва да къртиш мозайката. МОже да си лепиш върху нея с флекс лепило без проблем.
Е, ако много държиш...с къртача. И аз се борих с един секач и чук, но като си купих къртач видях че съм бил далече от истината.
masteradmin - майстор
По добре да я махне, аз моита я махнах само с кирка, но да ви кажа не беше много тудно като заклиниш кирката от едната страна и натиснеш се отплеваше на много големи парчета, а отдолу имаше фасове (панелно строителство какво да праиш).
a4o
Здражейте, по отношехие на боята вземате чук с остър връх заточен на 135 градуса и се почва едно чукане или с газова горелка.По отношение на пода аз направих замазка върху мозайката и тогава налепих плочките с CEREZIT 11 .
крум - специалист
Аз виждам 4 причини да се разкара мозайката:
1. Топлоизолация - на мястото на мозайката може да се сложи топлоизолиращ материал, което като цена не е скъпо, но пък ефекта е силно положителен.
2. Ниво - ако лепиш върху мозайката директно си осигуряваш минимум 1 см отгоре, ако не е равна мозайката - и повече.
3. Мастъра го е казал - не знаеш какви гадости имаш отдолу
4. Като махах моя под, замазката върху мозайката (под плочките) на места не беше хванала върху мозайката, въпреки че мозайката беше порядъчно надраскана с флекс.

В думите на мастъра има резон - мозайката е много твърда и би трябвало с кирпа/лост лесно да се откъртва. Само трябва да я подхванеш от някъде.
За боята и горелката - не знам доколко е безопасно... все пак при пистолета за горещ въздух пак имаш миризми и димове, но няма директно горене, а само нагряване на материала. Да не се отровите...
здр мозаиката искам да я махна зощото ще местя канала а пък
искам да го подменя с нов пък и ако не я махна ще стане голямо
стъпало трябва да намеря каде дават къртачи под наем

за боята днес почнах да я махам с ъгло шлаифа слойих една маска
едни тапи за уши и пчнах става ама се вдига такава пушилка
че женами искаше да ме изхвърли от нас но мисля така да я
махам става горе доло бързо но ми грее шлаифа и правя почивки

ще продължавам да пиша
крум - специалист
Информацията е непроверена и непотвърдена. От една приятелка е, която има строителна фирма.

Крос 3
тел. 962 56 88

КАММАРТОН РЕНТАЛ ООД
"Илиенско шосе" 8
тел.926 60 61
962 60 10
rental@kammarton.com

Най-добре се обади и виж дали дават, какво дават и за колко го дават под наем...
8180 - майстор
Машини под наем - София:

кв. Симеоново, до Виенската сладкарница - Вюрт. Работят и в поч. дни.

До митницата на гарата - една малка уличка, успоредна на Козлодуй. По Раковска до края, после в ляво по Козлодуй, първата в дясно, първата в ляво. После пак излиза на Козлодуй - първата в ляво от към Луиза. - Вюрт.

Бянята Овча купел - Началото на Любляна - веднага зад спирката в новия блок, ф-ма Станекс - Бош и Спарки.
И на трите места има табели.
Освен наема искат депозит!!! Носи кинти.

Тема "ремонт на баня проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: