Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Panzer - специалист
jekasus написа:
Момчета ,аз направих поне 20 бани с такива подове ,с такива прагове!!!
Точно варианта за под на Panzer е идеален за праг от изкуствен камък.
Time2Burn не пластмаса ,а акрил и аз съм противник на тях. И автора на темата иска такъв праг ,щото може да монтира евтина душ-кабина ,а не по поръчка ,дето струва луди пари за нищо. И аз също правя същите прагове ,като на снимките , дето ги постнахте. И после какво ? перде ли слагаме?
Е как перде, колега. Монтирам си после душ кабината . моята ще е от този тип на снимката , ама още не съм я купил :-D . Не казах, че варианта с камъка няма да се получи, просто реших че при мен главоболията ще са по малко , ако си го направя с плочки.
Изображение
Time2Burn - специалист
Правил съм доста корита от плочки, по шаблон... после върху тях си монтират душ кабини... Сори ама нямам снимки. Дори от магазина за душкабините дават шаблон на майстора за да направи прага, после им го връща.
Стелко, с тебе приятелю май говорим на друг език, или ти явно бе проумяваш за какво иде реч, както и да е... Всеки си го прави кой как иска. Аз само предложих идея, защото с праг от плочки изглежда доста по - добре от пластмасов праг - отливка. Айде със здраве...
Panzer - специалист
А и по принцип праговете са направени от кориан - Това е композит, съставен от минерали, оцветители и свързваща акрилна смола. Материалът не попива влага и мазнини, може да се оцветява в различни цветове, но пък съм виждал само бели прагове. А би било хубаво да има избор и на цвят.
sirko - специалист
Да вдигна темата с едно питане. Правя баня и сега съм на етап праг за душкабина, прагът е от полимермрамор или там както го водят (изкуствен камък) и е кух, въпросът ми е дали преди да го залепя за замаската да го напълня с лепило и след това да го монтирам, питането ми е свързано с последващото монтиране на обкова за стъклата как точно ще хванат към прага ако е кух, ако е запълнен с лепило дали няма да се спука от дюбела?
Ето малко снимки:

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (85.34 KиБ) Видяна 4396 пъти

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
jekasus - майстор
Аз запълвам празното с парчета плочки и лепило.
А и слагам прага след като са залепени всичките плочки в банята.
Здравейте, Майстори!
Можете ли да ми кажете къде в София има разнообразие от прагове за душкабини.
confusion - напреднал
Praktiker например, работят с fat-bg.com и имат мостра на цветовете/декорите. Срока за доставка е седмица (както навсякъде предполагам, т.к. fat-bg са във Варна).

Тема "Праг за душкабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: