Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Time2Burn - специалист
Аз съм в грешка? Искаш да кажеш че разликата от наклона който ще сатне като корито и насрещния наклон към втория сифон на банята са няколко милиметра??? Направил съм доста подобни и разликата е около 4 сантиметра. По простата причина че наколона към втория сифон е минимален. А към сифона в коритото си има доволен наклон...
И ако няма предварително иззидано корито - ела ми залепи тая пластмасова че**я за 100 лева...
Купувайте на хората боклуците и си мислете че сте модерни!
Стелко - специалист
в баня с два сифона и квадратура 2-3-4 кв ми е много интересно как го даваш този наклон че получаваш 4 см? максимума е 1 см
jekasus - майстор
Time2Burn дай поне една снимка на такъв под с разлика 4см . По последния ти цитат - На Златни Пясъци има хотел с 160 бани направени с такива прагове и основни проблеми е от монтажи на душ-кабини (протичат).
Time2Burn - специалист
Ето ти разлика, получават се две независими равнини, които се разделят от праг, който не е залепен със силикон и не е пластмасов. Цената за направата му е приблизително равна на цената на пластмасовия, само че този е доста по - хубав. Други въпроси???

Прикачен файл

12_125.jpg
12_125.jpg (39.14 KиБ) Видяна 16454 пъти
jekasus - майстор
Сега разбрах. На моя снимка прага не е пластмаса, а от някакъв изкуствен камък,който тежи около 5 кг. За да направиш такъв под ,трябва да настроиш сам сифони и да направиш замазка , че да няма големи отклонения и да съвпадат фугите на двата пода. Ако ми се падне да правя такава баня ,ще заснема целия процес на пода и замазката, и ще го постна тука,за да няма после спорове ,дали става или не.
Panzer - специалист
И аз в началото си мислех да слагам такъв праг, от изкуствен камък. Но в последствие размислих, защото при монтажа нямаше как да обера този луфт , който се получава от наклона към централния сифон. И си го направих с плочки . На снимката се вижда за кой луфт говоря. Но ако главния сифон не е толкова близо до коритото, може и да се получи с прага който се лепи.
Изображение
Time2Burn - специалист
Стелко написа:
в баня с два сифона и квадратура 2-3-4 кв ми е много интересно как го даваш този наклон че получаваш 4 см? максимума е 1 см
Стелко, наклона към сифона не ми е 4 сантиметра на метър... Нещо си в грешка и явно не желаеш да проумееш за какво говоря. Аз казвам че когато има два сифона, единия в коритото и единия извън него, разликата между двата отделни пода (в случая) е в сантиметри, а не в милиметри. Вижда се и от мойта снимка и от снимката на колегата. Следователно няма как да залепиш отгоре пластмасов праг със силикон...
jekasus - майстор
Момчета ,аз направих поне 20 бани с такива подове ,с такива прагове!!!
Точно варианта за под на Panzer е идеален за праг от изкуствен камък.
Time2Burn не пластмаса ,а акрил и аз съм противник на тях. И автора на темата иска такъв праг ,щото може да монтира евтина душ-кабина ,а не по поръчка ,дето струва луди пари за нищо. И аз също правя същите прагове ,като на снимките , дето ги постнахте. И после какво ? перде ли слагаме?
Стелко - специалист
таим сифоните са на хоризонт най-високата то`ка на единия под е най-висока и за другия макс. наклон е 1 см :shock:
vidrata - специален-специалист
jekasus написа:
И после какво ? перде ли слагаме?
Да майсторе перде ма те такова.

Прикачен файл

праг1.jpg
праг1.jpg (65.6 KиБ) Видяна 15920 пъти

Прикачен файл

Праг.jpg
Праг.jpg (58.85 KиБ) Видяна 15920 пъти

Тема "Праг за душкабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: