• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gibson58 - специалист
един малко тъп въпрос :)
копчето на моноблока за пускане на водата е разделено на 2 .едната половина за пускане на половината казанче а другата за цялата вода-знаете как изглежда...проблема е че която и половинка да натисна изтича цялото съдържание на казанчето.и забелязах че като натисна някое от половинките потъват и двете заедно а не само това копче което съм натиснал.да не би да трябва нещо да се нагласи в казанчето? :?:
vesel - специалист
Когато натискаш голямото копче трябва да хлътват и двете, а когато натискаш малкото се движи само то. Разгледай механизма, нещо се е заклинило може би.
gibson58 - специалист
което и да натисна и двете потъват ,а си е така откакто го купих.незнам дали като са нови не са захванати копчетата и да трябва нещо да се откачи...
bisplus - специалист
Ами виж де! :)
m84 - специалист
Здр., абе да ти кажа и аз имам такъв проблем със монблок на КОЛО и не мога да го оправя....незнам пък и вътре е доста сложен
:?
jekasus - майстор
gibson58 написа:
един малко тъп въпрос :)
копчето на моноблока за пускане на водата е разделено на 2 .едната половина за пускане на половината казанче а другата за цялата вода-знаете как изглежда...проблема е че която и половинка да натисна изтича цялото съдържание на казанчето.и забелязах че като натисна някое от половинките потъват и двете заедно а не само това копче което съм натиснал.да не би да трябва нещо да се нагласи в казанчето? :?:
При монтажа си объркал местата на копчета и сега малкото натиска щифта на цялото пускане на вода . А голямото копче винаги натиска малкото :wink: Махни горния капак на казанчето и си поиграй малко ,да разбереш кой щифт за коя функция.
gibson58 - специалист
jekasus написа:
gibson58 написа:
един малко тъп въпрос :)
копчето на моноблока за пускане на водата е разделено на 2 .едната половина за пускане на половината казанче а другата за цялата вода-знаете как изглежда...проблема е че която и половинка да натисна изтича цялото съдържание на казанчето.и забелязах че като натисна някое от половинките потъват и двете заедно а не само това копче което съм натиснал.да не би да трябва нещо да се нагласи в казанчето? :?:
При монтажа си объркал местата на копчета и сега малкото натиска щифта на цялото пускане на вода . А голямото копче винаги натиска малкото :wink: Махни горния капак на казанчето и си поиграй малко ,да разбереш кой щифт за коя функция.
отворих го както каза извадих един червен щифт който държи копчето и извадих копчето.двете копчета са захванати заедно ,но ми направи впечатление че разликата в хода на копчетата е само половин сантиметър!? нещо май самият блок го няма като функция да пуска 1/2 казанче,нищо че е с двойно копче? :?
ozimen - специалист
Да изровя темата с въпрос за МОНОБЛОК FAYANS CANTO.Монтирах го,но при натискане на бутона за източване не изпуска всичката вода -тече само при натиснат бутон т.е.механизма не задържа отворен да изтече всичко.Та се чудя може ли да е така фабрично или трябва да се пипне нещо по изпускащия механизъм.Бутона е двоен за 3/6литра.Много е дразнещо,защото трябва да се задържа,докато не изтече всичката вода. :?
chapara - майстор
Вероятно трябва да се пипне :wink:
ozimen - специалист
Та,да си отговоря сам на въпроса.Онзи ден влязох в тоалетна на една бензиностанция със същия моноблок.Оказа се ,че и там положението е същото .Явно тоя модел е така за съжаление и може по-натам да му сменя изпускащия механизъм.
  • 1
  • 2

Тема "проблем с моноблок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: