Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Колега,
Не знам защо си яхнал така метлата, но мисля, че не е тук мястото да си изкарваш проблемите.
Няколко неща:
1. Хубаво, това е начин на комуникация (да се предават звукови сигнали по тръба с въздух), но предаването става като викаш (примерно) в отворената тръба.Тук имаме говорител, който е отдалечен от тръбата, тръбата не е отворена, не е метална, а е пластмасова. И то говорим за тръбата за мръсния канал, защото по щранговете (които в моя случай хич не са в този куфар дори) няма как да се предаде звук, освен ако слушаш като ненормален. Края на тази тръба знаем, е запушен с определено количество вода в тоалетната чиния.
2. Говорим за говорител 5 вата. Идеята хич не е да те чуват всички, а да си пуснеш музика/новини докато се къпеш, бръснеш, миеш зъби или други подобни операции. Идеята въобще не е да се правят цигании, а да ти е по-удобно, приятно, дори романтично в някои случаи. Това не са болни амбиции. Това е просто малко удобство. Болни амбицие са твоето- да докажеш как ти си прав, без да си видял изпълненението, без да си го чул...просто ей така си говорим самоуверено агресивно, но наизуст!
3. Никой не е казал, че там е отдушника! При мен поне и той не е в куфара!
4. Познавам се с съседите ми, нямали са и няма и да имат проблеми с музиката ми в банята. Пак повтарям, не слушам силно, уважам съседите си и не бих им пречил по този начин.
5. Такива констатации като " живеете в кенефа", "болни амбиции"...така не би се изразявал интелигентен човек, без да е видял и чул за какво става дума. Можеше да кажеш предположения, да зададеш въпрос, но така крайно и окончателно да се изказваш, въобще не е сериозно :)

Сега сигурно ще ми се хвърлите всички форумни колеги, защото предполагам критикуващия колега е отдавна във форума и ви е познат. Идеята ми беше да покажа на колегата, който е пуснал темата, как съм си го направил аз, защото мисля, че съм го направил добре и изпипано. Нов съм във форума, но единствената ми цел беше да покажа моето решение. Вече няколко човека сме го направили така в баните си, недоволни съседи няма!
iliya_i - майстор
vlayon написа:
Колега,
Не знам защо си яхнал така метлата, но мисля, че не е тук мястото да си изкарваш проблемите.
Няколко неща:
1. Хубаво, това е начин на комуникация (да се предават звукови сигнали по тръба с въздух), но предаването става като викаш (примерно) в отворената тръба.Тук имаме говорител, който е отдалечен от тръбата, тръбата не е отворена, не е метална, а е пластмасова. И то говорим за тръбата за мръсния канал, защото по щранговете (които в моя случай хич не са в този куфар дори) няма как да се предаде звук, освен ако слушаш като ненормален. Края на тази тръба знаем, е запушен с определено количество вода в тоалетната чиния.
2. Говорим за говорител 5 вата. Идеята хич не е да те чуват всички, а да си пуснеш музика/новини докато се къпеш, бръснеш, миеш зъби или други подобни операции. Идеята въобще не е да се правят цигании, а да ти е по-удобно, приятно, дори романтично в някои случаи. Това не са болни амбиции. Това е просто малко удобство. Болни амбицие са твоето- да докажеш как ти си прав, без да си видял изпълненението, без да си го чул...просто ей така си говорим самоуверено агресивно, но наизуст!
3. Никой не е казал, че там е отдушника! При мен поне и той не е в куфара!
4. Познавам се с съседите ми, нямали са и няма и да имат проблеми с музиката ми в банята. Пак повтарям, не слушам силно, уважам съседите си и не бих им пречил по този начин.
5. Такива констатации като " живеете в кенефа", "болни амбиции"...така не би се изразявал интелигентен човек, без да е видял и чул за какво става дума. Можеше да кажеш предположения, да зададеш въпрос, но така крайно и окончателно да се изказваш, въобще не е сериозно :)

Сега сигурно ще ми се хвърлите всички форумни колеги, защото предполагам критикуващия колега е отдавна във форума и ви е познат. Идеята ми беше да покажа на колегата, който е пуснал темата, как съм си го направил аз, защото мисля, че съм го направил добре и изпипано. Нов съм във форума, но единствената ми цел беше да покажа моето решение. Вече няколко човека сме го направили така в баните си, недоволни съседи няма!
Това са само ТВОИТЕ разсъждения.
Пусни си музиката и отиди в съседите да чуеш. После се коментирай романтиката.
Идеята е да не се нарушава добросъседските отношения и да си създаваш удобства, за сметка на неудобствата на съседа.
После, като се върнеш от съседа, очаквам да споделиш и коментираш резултата. Защото това, че тръбата е със затворен край не пречи да провежда звука. Тези 2 х 3 мм ПВЦ (стените на тръбата) въобще не са звукоизолация.
st.filipov - помощник
Аз предлагам да не си пускаме и музика в хола, понеже еретичното ново строителство прави кухненския кът, трапезарията и хола да са на едно... А в кухнята има абсорбатор който е свързан директно с отдушника и съседите ще чуват звука от техните абсорбатори!

Също така предлагам и да звукоизолираме радиаторите си, понеже на средни честоти на звука те са перфектни резонатори и целия вход ще се превърне в нещо средно между камертон и радио точка.

Поздрави.
iliya_i - майстор
st.filipov написа:
Аз предлагам да не си пускаме и музика в хола, понеже еретичното ново строителство прави кухненския кът, трапезарията и хола да са на едно... А в кухнята има абсорбатор който е свързан директно с отдушника и съседите ще чуват звука от техните абсорбатори!

Също така предлагам и да звукоизолираме радиаторите си, понеже на средни честоти на звука те са перфектни резонатори и целия вход ще се превърне в нещо средно между камертон и радио точка.

Поздрави.
Абе главчо, що се обаждаш ни в клин, ни в ръкав?
Да си си монтирал говорителя вътре в тръбата на аспиратора или между стената и радиатора?
Ама тук разни умници си го монтират в куфара на тръбите и смятат това за ВЕЛИКО (господи прости им невежеството).
Ей, много изпростяха хората напоследък. Никакво уважение към ближните.
Като не можеш да се избръснеш (ако вече се бръснеш) без музика, си вземи телефона и си пусни, но не го завирай в куфара!

И защо ли в тази тема все налитате хора с по 2-3 мнения във форума?
Колега,
Това не са само моите разсъждения. Пуснах радиото, така че да се чува нормално, нито намалено, нито силно. Отидох долу в комшията да проверим как се чува. Еми не се чува!
Такива решения се правят от много години по хотелите, само че там най-често говорителя е свързан директно с телевизора. Слагат ги и в окачения таван, и в куфарите. Виждал съм в поне четири хотела, и то забележи хотел- място, където отиваш да си почиваш и където се цени тишината. Явно не е толкова страшно, колкото си мислиш.
Аз пак казвам, вадиш си някакви велики изводи, без да си се убедил как свири, как е изпълнено...просто ей така от растояние, защото ти си сметнал така! И на всичкото отгоре и си агресивен :)
Аз например не бих си позволил да наричам " Главчо" някой, който ти показва с лека ирония колко необосновано отрицателно си настроен и как мислиш закостеняло. Не виждам нищо лошо да си направиш удобства, когато не пречиш на другите.
Тръгнахме да пишем в този форум, ние хората с по две мнения, за да покажем на колегата, който е пуснал темата, как сме го направили ние. Този форум това му е идеята, поне така мисля аз, всеки да дава идея и да показва как и изпълнил идеята. Ти го обръщаш на волни разсъждения, които минават в доста агресивни критики, явно обаче доста безпочвени. Съгласен съм, че има опастност да се получи проблем, когато говорителя е близко до тръбите и е доста усилен, има доста добра логика в това. Но и аз имам вкъщи мощно озвучаване, с което могат да ме чуят 3 етажа под мен, но не го правя.
Спирам да пиша, вече няма смисъл.
st.filipov - помощник
Здравей Илийчо,

Продължавам да смятам за несериозни твърденията ти. Ще се обоснова:
1. Само задната част на говорителя е монтирана в куфара. Мембраната която възпроизвежда трептенията (звука) е навън. Може би си забелязал колко по-слаб е звука когато си застанал ЗАД говорителя. Тръбите са от ПП, но не знам дали това има някакво значение.
2. Отдушникът и шахтата за вертикалните щрангове НЕ са едно и също нещо. При мен (а предполагам и в повечето нормално построени сгради) това са в напълно отделни пространства които дори са на различни стени в банята.

Работил съм в сграда с монтирани говорители на гипсокартонения таван на тоалетните и не ми е направило впечатление да чувам шансоните от долния/горния етаж. Разбира се, това при положение, че не си маняк който увеличава на МАХ, за да се радва на дисторшън.

Нищо не е вредно, ако е в умерени количества.

Поздрави
iliya_i - майстор
Вижте момчета, примерите които давате с окачения таван са нещо различно. Там няма инсталации, които да правят връзка между етажите. За тази цел дори се предлагат специални влагоизолирани говорители за баня. Говорим за монтажа в куфара - там дори е пробита плочата между етажите, за да минат комуникациите. Замислете се пак. Слагате гипскартон- 12.5 мм, 5-8 мм лепило (шпакловка с мрежа + лепене на плочките), 6-8 мм. плочки. Общо 25-30 мм плътен преграден слой. И говорителя е зад всичко това. Между него и канализационната тръба няма нищо.
Оставям ви нататък сами. На вашите мераци и съвест.

Тема "Искам да си направя екстри в банята като Радио и Телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: