Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
koki82 - помощник
ето няколко снимки как ще изглежда бъдещата ми баня моля за коментари и савети дори и критики надиажам се да буда полезен на някого с тея планове :cool: :?
ето и линка http://bodyboss.snimka.bg/architecture/bani.455951
dundurma - специалист
помисли за параван и поддушово корито,за да ти е суха тоалетната част,ааааааа и задължително и втори сифон в тоалетната част,ако направиш и душкабинка.и още нещо,което аз направих-оставих едно малко кранче околко тоалетната,и когато мием банята включвам един маркуч към крана и е много лесно
koki82 - помощник
[quote="dundurma"]помисли за параван и поддушово корито,за да ти е суха тоалетната част,ааааааа и задължително и втори сифон в тоалетната част,ако направиш и душкабинка.и още нещо,което аз направих-оставих едно малко кранче околко тоалетната,и когато мием банята включвам един маркуч към крана и е много лесно[/quo

има още един сифон отдясно на тоалетната чиния а за параван... може би в бъдеще ще се монтира мерси
egx - специалист
Най-добре се го монтирай сега.Ние сме без и е много,много зле.Но ти си знаеш.
miroki - майстор
Да не отварям нова тема.
Колеги, дайте идея как най-добре да процедирам с канала за поддушово корито.
Корито няма да има. А тръбата е 2 см на високо.

Прикачен файл

rps20230206_102622.jpg
rps20230206_102622.jpg (37.75 KиБ) Видяна 785 пъти
chapara - майстор
Ама тя, тръбата е така заложена, за последващо преправяне. Разчукай около нея, махни коляното и си сложи сифон!

viewtopic.php?f=4&t=30378
miroki - майстор
Благодаря, и аз това мисля. Лошото е, че наклонът е към другия, а не исках ръбове и прагове. Общо взето ако се запуши централният ще поема само тогава. Преди да стигне вратата.
chapara - майстор
пон фев 06, 2023 12:30 pmmiroki написа:
Благодаря, и аз това мисля. Лошото е, че наклонът е към другия, а не исках ръбове и прагове. Общо взето ако се запуши централният ще поема само тогава. Преди да стигне вратата.
За протокола за запушен сифон от който е сталало наводнение не съм чува от десетилетия. Явно вече ежедневно се къпеме и сифоните са в пъти по надеждни.
Ако не искаш прагове и ръбове по пода, слагаш един линеен сифон в дъното под душа и правиш общ наклон на банята към него, като елиминираш централния сифон. Ако решиш за параван, го поставяш на един сантиметър от пода и си свиркаш.😎
miroki - майстор
Мерси пак. Ние във Варна към август ни се позапушват сифоните. Вадим по един сифон пясък :)
Извън шегата, централния се пада точно в края на стъклото което ще поставям евентуално. Да раздели WC то. И реално може да си се ползва. Без да е голяма пречка.
Другото, което мислих е да запуша този за коритото, но не знам с какво би било най-удачно.
За сега най-клоня към разкъртваме и втори сифон, нищо, че е високо. Колкото да го знам къде е.
Това за линейният най-ми харесва, но май и него трябва да вържа към централния.
За това се допитвам за по-подходящото решение.
:supz:
chapara - майстор
Знаеш ли че си труден за обяснения :?

Тема "План за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: