Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
miroki - майстор
1. С какво да затапя най-удачно тръбата за поддушово корито. Понеже не се сещам за такава тапа, може и да има и после с лепило за пвц. Но не знам дали е издържано.
2. Централния не искам да го махам. Сложил съм му решетката да не се пълни с боклуци, за това стърчи. За линеен ми хареса варианта, но наклоните са добре за сега към централния и не искам да вдигам нивото. И без това е 2 см. над коридорът.
Ако трябва да го правя в дъното, ще трябва да правя нива. А не искам да се спъваме. И ще остане почти неизползваем.

Това ми бяха въпросите последно, в момента имам други големи дертове и може да съм неразбираем за което се извинявам.
iliya_i - майстор
вт фев 07, 2023 1:56 pmmiroki написа:
1. С какво да затапя най-удачно тръбата за поддушово корито. Понеже не се сещам за такава тапа, може и да има и после с лепило за пвц. Но не знам дали е издържано.
Цък
yanko78 - специалист
Разкъртваш тръбите. Махаш Утката, към ненужния сифон, правиш връзките на ново с нови тръби и замазваш.
Логиката е, да махнеш централния, да изравниш целия под на банята и да оставиш наклон в душовото пространство, или да изградиш борд. Примерно, с един линеен сифон от край до край.
Банята ти остава мокра само в душовото пространство. Ползвам бани с душ кабина и сух под и не може да ме накара човек, да се къпя в открита баня и всичко да става леш и да попивам след всеки душ.

Изображение
Изображение
Изображение
miroki - майстор
Да, това го разбрах, благодаря отново.
Просто не ми се маха централният. Понеже се пада в ъгълът на душ частта. И ще събира водата и от мивка и при миене WC.
Благодаря и за тапата, за такава си мислех, но не съм виждал, понеже не съм търсил вероятно.
Нещо такова може да стане. Ако синьото е стъклото е плътно до долу, свършва в сифона. Водата ще се води по него.

Прикачен файл

rps20230206_102622 copy.jpg
yanko78 - специалист
Не, централният ти е в центъра, а в ъгъла, ти е за душ зоната. Ако го затапиш с някаква тапа, винаги има опасност да връща миризми, дори и през плочките. Погледни внимателно предния ми пост и какво съм написал и показал в снимки.
iliya_i - майстор
вт фев 07, 2023 4:39 pmyanko78 написа:
Ако го затапиш с някаква тапа, винаги има опасност да връща миризми, дори и през плочките.
То по твоята логика всичката канализация трябва да си изпълни без снадки и фитинги.
Ти изобщо разбра ли за каква тапа става въпрос?
yanko78 - специалист
вт фев 07, 2023 6:01 pmiliya_i написа:
вт фев 07, 2023 4:39 pmyanko78 написа:
Ако го затапиш с някаква тапа, винаги има опасност да връща миризми, дори и през плочките.
То по твоята логика всичката канализация трябва да си изпълни без снадки и фитинги.
Ти изобщо разбра ли за каква тапа става въпрос?
Не ма слушай въобще, аз съм трол и съм тук да спамя и да набутвам хората нарочно да правят глупости. Прави каквото си знаеш, гледам ти идват брилянтни идеи, кой съм аз :?
iliya_i - майстор
вт фев 07, 2023 6:27 pmyanko78 написа:
вт фев 07, 2023 6:01 pmiliya_i написа:
вт фев 07, 2023 4:39 pmyanko78 написа:
Ако го затапиш с някаква тапа, винаги има опасност да връща миризми, дори и през плочките.
То по твоята логика всичката канализация трябва да си изпълни без снадки и фитинги.
Ти изобщо разбра ли за каква тапа става въпрос?
Не ма слушай въобще, аз съм трол и съм тук да спамя и да набутвам хората нарочно да правят глупости. Прави каквото си знаеш, гледам ти идват брилянтни идеи, кой съм аз :?
Пак коментираш нещо, дето не си си направил труда да погледнеш, щото просто не е на твоята.
Ама той miroki ще си реши накрая. Аз само показах тапа за PVC тръба, дето ти реши, че няма нужда да видиш, щото не е на твоята мисъл, ама я коментира.
yanko78 - специалист
вт фев 07, 2023 6:56 pmiliya_i написа:
вт фев 07, 2023 6:27 pmyanko78 написа:
вт фев 07, 2023 6:01 pmiliya_i написа:

То по твоята логика всичката канализация трябва да си изпълни без снадки и фитинги.
Ти изобщо разбра ли за каква тапа става въпрос?
Не ма слушай въобще, аз съм трол и съм тук да спамя и да набутвам хората нарочно да правят глупости. Прави каквото си знаеш, гледам ти идват брилянтни идеи, кой съм аз :?
Пак коментираш нещо, дето не си си направил труда да погледнеш, щото просто не е на твоята.
Ама той miroki ще си реши накрая. Аз само показах тапа за PVC тръба, дето ти реши, че няма нужда да видиш, щото не е на твоята мисъл, ама я коментира.
Илия! Ти като предлагаш тая тъпа тапа, видя ли, че онуй нещо де стърчи и иска да го затапи, е подготвено да му се мушне сифон. Чапара го е обяснил в по ранен пост. Тая хуйня, тапата, може да е сложи в друга ситуация. В момента тръбата стърчи НАД нивото на готовия под, а и Човеко каза, че не иска да вдига нивото, че в момента е 2 см над нивото на коридора. Ама Чучка писател.
Ама що се хабя и аз….
iliya_i - майстор
вт фев 07, 2023 10:12 pmyanko78 написа:
вт фев 07, 2023 6:56 pmiliya_i написа:
вт фев 07, 2023 6:27 pmyanko78 написа:


Не ма слушай въобще, аз съм трол и съм тук да спамя и да набутвам хората нарочно да правят глупости. Прави каквото си знаеш, гледам ти идват брилянтни идеи, кой съм аз :?
Пак коментираш нещо, дето не си си направил труда да погледнеш, щото просто не е на твоята.
Ама той miroki ще си реши накрая. Аз само показах тапа за PVC тръба, дето ти реши, че няма нужда да видиш, щото не е на твоята мисъл, ама я коментира.
Илия! Ти като предлагаш тая тъпа тапа, видя ли, че онуй нещо де стърчи и иска да го затапи, е подготвено да му се мушне сифон. Чапара го е обяснил в по ранен пост. Тая хуйня, тапата, може да е сложи в друга ситуация. В момента тръбата стърчи НАД нивото на готовия под, а и Човеко каза, че не иска да вдига нивото, че в момента е 2 см над нивото на коридора. Ама Чучка писател.
Ама що се хабя и аз….
А дали няма да съобрази, че тази част на банята трябва да има наклон към другия сифон който остава?

За това, че сам си си направил банята - поздравления!
За това, че си доволен от направеното - поздравления!

Но това не означава, че твоят е единствения правилен начин за правене на баня.

Това прочете ли:
miroki написа:
2. Централния не искам да го махам. Сложил съм му решетката да не се пълни с боклуци, за това стърчи. За линеен ми хареса варианта, но наклоните са добре за сега към централния и не искам да вдигам нивото. И без това е 2 см. над коридорът.
Ако трябва да го правя в дъното, ще трябва да правя нива. А не искам да се спъваме. И ще остане почти неизползваем.
Това ми бяха въпросите последно, в момента имам други големи дертове и може да съм неразбираем за което се извинявам.
А аз свъщност коментирам тази ..... умнотия , дето я написа:
вт фев 07, 2023 4:39 pmyanko78 написа:
Ако го затапиш с някаква тапа, винаги има опасност да връща миризми, дори и през плочките.
Връзката на тапата е точно същата както на всички У-тки, Т-тки и тръби по веригата в твоята баня, но твоята не мирише, а неговата ще мирише, защото не е точно като твоята.

Тема "План за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: