• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ilko81 - напреднал
Здравейте, имам доста странен проблем. При пускане на водата в тоалетната чиния нивото на водата и се дига и после спада бавно. Мисля че на кривката на чинията има наслагване и затова не може да си оттече водата. Два пъти пробвах с кислол, които стоя по 10 часа - имаше малко подобрение но пак си у същото.При сипването му забелязах че започнаха различни парченца от натрупвания да се отделят.Въпроса ми е с какъв друг препарат да пробвам? Явно трябва да е по силен от кислола?
:?
firebrand - специалист
Пробвай с Mr Muscle, ако не стане незнам
ilko81 - напреднал
Мисля, че ми трябва нещо по силно от това.А кислола е разтвор на сярна киселина.Някакви други идеи? :?
evdoki - специалист
Здравей,
Mr.Muscolo, не е лоша идея.Май има солна киселина и разгражда органичните отпадъци |превръща ги в сапун| предполагам :?
Ако не стане, дейстбай грубо, купи си концентрирана солна киселина.
ilko81 - напреднал
ОК.Благодаря за мненията.Ще пробвам с концентрирана солна киселина.Ще кажа какво се е получило
Trifun - специалист
Нашата тоалетна чиния има отзад, ниско долу, една вдлъбнатина с нещо като тапа. Не съм много сигурен, но все ми се струва че това нещо е направено за да може да се бръкне вътре, ако има някакво запушване. Не смея да твърдя със сигурност, защото никога досега не ми се е налагало да ползвам тази "опция" на тоалетната чиния.
Все пак може да пробваш и този вариант, ако има такъв отвор - дано да помогне.
velsi - Почетен майстор
Mr.Muscolo е чиста сода каустик (натриева основа) на люспи. Върши работа, но за парите, които струва може да се купи цял килограм. Нямам идея обаче откъде. Навремето имаше по балакиите.
chenks - специалист
ilko81 написа:
Здравейте, имам доста странен проблем. При пускане на водата в тоалетната чиния нивото на водата и се дига и после спада бавно. ......................
:?
Според мен само смяна на чинията ще помогне.
С годините се е натрупал котлен камък, който неможе да се махне с препарат, само механично.
Но мястото е криво и неможеш да достигнеш навсякъде.
когато махна капака на тоалетното казанче се пълни нормално но когато сложа капака и пусна водата тя изтича в чинията не се пълни казанчето
пълни се само с махнат капак
Andri01 - майстор
woyman написа:
когато махна капака на тоалетното казанче се пълни нормално но когато сложа капака и пусна водата тя изтича в чинията не се пълни казанчето
пълни се само с махнат капак
Въпрос се задава веднаж!!! Така,в 4-5 теми става досадно и глупаво!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с тоалетната чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: