• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
conrad - напреднал
Пичове, днес усетих че от някъде зад смесителя имам теч...дръгнах да сваля смесителя, за да погледна гуменото оплътнение и въпросната част се счупи
За тази част говоря:
Изображение

Мъча се няколко часа да го сваля, но няма резултат. Я кажете някакъв пениз за да го сваля, че ми изяде нервите!
сола 180 - специалист
А от къде се счупи???Имали къде да се хване с ключ?
Може да опитш с шабър или триъгълна пила.
conrad - напреднал
счупи се в средата...където се завива смесителя......тъй че има място за захващане...ама колкото и зор да му давам, няма махане!
сола 180 - специалист
С какво опитваш?????Тръбен ключ предполагам.В паниката да не въртиш на завиване???

Опитай да го нагрееш с пистолет за ГВ или някаква газова горелка , квото намериш.
conrad - напреднал
:? въртя наляво, нали така трябва да е! Пробвам с ключ, прробвах с клещи и никакво помръдване. Нагрявах тръбата уж да отпусне малко...и пак не става
сола 180 - специалист
А от къде си?
Викай помощ.
conrad - напреднал
Пловдив съм! Не съм очаквал, че за такова нещо ще ми потрябва помощ!
Някак си ще издържим тази вечер без вода, а утре ще го мислим пак! Голям проблем излезе а изглеждаше нищо работа
сола 180 - специалист
Така е пич нали знаеш "понякога малките камъчета обръщат колата".Успех утре.
conrad - напреднал
А някой да ми каже самият елемент, на какъв принцип е захванат за тръбата. С резба или напъхан вътре...с една дума с въртене или с дърпане да се опитвам да го изкарам
Spokoiniq - майстор
[quote="conrad"]А някой да ми каже самият елемент, на какъв принцип е захванат за тръбата. С резба или напъхан вътре...с една дума с въртене или с дърпане да се опитвам да го изкарам[/quote

Абе ти зле ли си, не виждаш ли...две резби-едната ти е на холендера на батерията, другия ти е на 1/2та цол към коляното в стената.Ако се е счупил ексцентрика по средата и има малко стърчаща част над плочките може за нея да се хванеш с малък раздвижен или гаечен ключ.Ако си го отчупил( как се чупи тая отливка не знам, през живота си счупен ексценрик не съм виждал, да не е китайскик, баси) по-назад, към 1/2 цол резба намираш хубав тръбен ключ и въртиш обратно на часовника.НЯМА как да не се отвие, освен ако не ти липсва площ на която да се хванат челюстите на тръбния ключ.Ако е така намираш нещо като шестостенно шило/секач, набиваш го в отвора и завърташ с тръбния.Няма невъзможни неща!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със счупен ексцентрик на смесителя!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: