• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
conrad - напреднал
Мерси за отговора. А иначе и ти да мъчиш с нещо абсолютно елементарно-2 часа, ще почнеш да си мислиш всякакви теории!
Spokoiniq - майстор
И по-дълго рамо на ключа, примерно тръба , в която да вкараш едната дръжка(по-дебелата :) )
EDI - майстор
Може да се е счупил точно до фитинга.Пробвай така - вземи една тънка ножовка и на ръчичка, лека, полека, да не нараниш резбата прорязваш ексцентрика.После с една отверка или шило разтрошаваш и вадиш двете парчета.
chapara - майстор
На какъв водопровод е навит този ексцентричен нипел,с калчища ли е навит.Предполагам на метален водипровод,яко калчища и душманско затягане,освен всичко и стар,най вероятно на топлата вода ,което е равно на заварка.Тогава ако съм прав,газова горелка,яко нагряване ,да изгорят калчищата и след това развиване.Ако не стане, без къртене няма да мине!Този отговор е предположение!
Между другото аз съм виждал спукан ексцентрик,но това е друга тема-невежество!
Милен - майстор
Развивал съм стари ръздясали фитинги уплътнени с калчища като ги напръскам няколко пъти с спрей против ръжда Вюрт Rost off plus http://www.katastrofalno.com/products/get/353.pdf Напръсквам резбата, изчаквам 10-15 мин да разкисне повтарям два три пъти и муфи с видимо ръждясали калчища се развиваха без особено усилие. При теб единия детайл е месингов и не е ръждясал но не пречи да опиташ понеже коляното в стената със сигурност е ръждясало.
chapara - майстор
И какво стана или регистрираме се ,искаме съвет,оправяме си нещата и после беж.Нищо поучително,но мисля че е доста некоректно към аудиторията Изображение
crez - майстор
Ако въобще не си подава от тръбата(имал съм накъв случай) с изпилена ножовка колкото да врезе в отвора го срязвам на няколко места и го вадя на парчета. :lol:
Темата е стара, но много полезна и който я е закъсал да не се чуди и да действа. Имах подобен проблем вчера и се справих с малка листова ножовка. Изрязават се два близки канала(на разтояние до 3 мм един от друг) и с остра и здрава отверка(може и шило) се изчеква една дължина от месинговият ексцентрик. След това се прозява леко на две три места и остатъка се изважда лесно пак с отверка. Препарати за разграждане на ръжда са силно препоръчителни!!!
nanobanano - специалист
Така е,наскоро и аз се справих с ножовка.
nikolov333 - майстор
Ей тука обяснявах за един "инструмент" който ми правиха за такава авария. Само веднъж съм го ползвал, но върши работа..
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със счупен ексцентрик на смесителя!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: