Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
solo5 - майстор
Много вероятно е вентилаторите да стават по-шумни в помещения, в които няма входящ въздух.
Така се затормозяват допълнително.

P.S. то и при мен май така ще се получи, освен ако не направя отвор във вратата към коридора
vesel - специалист
Това да има от къде да постъпва въздух е задължително. Иначе вентилаторът се опитва да прави вакуум. Аз при ремонта оставих отвор с декоративна решетка към коридора, за да не пробивам вратата.
n.nikoloff - специалист
Един от добрите начини за частично обезшумяване е (пълно обезшумяване няма!) когато не използвате гофрирана тръба за отвеждане на флуида, а най-обикновено PVC. "Накъдрените" вътрешни стени създават съпротивление и вибрации, които усещаме като шум. Същото е положението и с абсорберите над печките в кухнята. Махате гофрата о слагате гладки тръби. Ефекта е поразителен, но пълно обезшумяване на вентилатор - няма.
strelec - специалист
n.nikoloff написа:
Един от добрите начини за частично обезшумяване е (пълно обезшумяване няма!) когато не използвате гофрирана тръба за отвеждане на флуида, а най-обикновено PVC. "Накъдрените" вътрешни стени създават съпротивление и вибрации, които усещаме като шум. Същото е положението и с абсорберите над печките в кухнята. Махате гофрата о слагате гладки тръби. Ефекта е поразителен, но пълно обезшумяване на вентилатор - няма.
Аха! Ето къде бил ключа за палатката.
panalov - специалист
n.nikoloff написа:
Един от добрите начини за частично обезшумяване е (пълно обезшумяване няма!) когато не използвате гофрирана тръба за отвеждане на флуида, а най-обикновено PVC. "Накъдрените" вътрешни стени създават съпротивление и вибрации, които усещаме като шум. Същото е положението и с абсорберите над печките в кухнята. Махате гофрата о слагате гладки тръби. Ефекта е поразителен, но пълно обезшумяване на вентилатор - няма.
Не съм съгласен .В моята баня съм с два вентилатора тръбите са PVC Ф 110 мм и се чува шума пак, но само от единия вентилатор .Защо ?
Защото са два различни вентилатора, но и двата са с клапа и единия доста силно шуми .
Така ,че всеки вентилатор си шуми различно.
greentree - специалист
solo5 написа:
Много вероятно е вентилаторите да стават по-шумни в помещения, в които няма входящ въздух.
Така се затормозяват допълнително.

P.S. то и при мен май така ще се получи, освен ако не направя отвор във вратата към коридора
Подкрепям на Solo5 мнението ,като нови вентилаторите ми работеха доста добре ,но особен ефект от тях не видях .С течение на времето има-няма( от последния ми CATA)5-6 месеца експлоатация и той се раздрънча,запалих една индийска клечка под него да проверя дали дърпа добре....направо нищо...пушека си минава около него.Под вратата има фуга около 1 см.,но явно не е достатъчна за добрата тяга.Махнах капака на вентилатора и почва да дрънчи леко при затворена врата.Отварям врата на банята-веднага се усеща как му олеква и спира тракането,затова си взех една декоративна решетка,колкото и да не ми се искаше да режа вратата,но е наложитална явно при мен.Мухала по фугите на плочките не ме пропусна.Е...верно,че банята е на 30 години и за ремонт,но положението е такова с вентилаторите....тормозят се без достатъчен дебит въздух

Прикачен файл

P1.jpg
P1.jpg (107.54 KиБ) Видяна 6886 пъти

Прикачен файл

P2.jpg
P2.jpg (115.8 KиБ) Видяна 6886 пъти
Вентилаторите не се тормозят при спиране на въздушния поток. Ако сте забелязали, оборотите се покачват при ограничаване на въздуха. Така е и при центробежните помпи. Просто за задвижване и на въздуха(водата) е необходима повече мощност, отколкото за задвижване само на перката (турбината). При ограничаване на потока от въздух се намалява охлаждането на двигателя. Възможно е прегряване.
:)
greentree - специалист
Може и така да е,но по-важното е,че не са достатъчно ефективни и се раздрънкват ...това показва практиката :wink:
pif4o - специалист
И кво направихте сега :) мене ми е време за вентилатор че мастора ще почва плочките и се бях засилил на САТА че уж най-добри и най- тихи, а след горе прочетеното излиза че за 5-6 месеца се раздрънкват. Бях харесал е тоя http://www.technopolis.bg/b2c/details/b ... B-10-MATIC
Амо ако ще ми трака след някои месец що да се набутвам 55 лева когато същия на вид на Синхро е 16 кинта: http://www.profesional.bg/product.php?id=5879
Колегата по горе хвали Доспел, гледам че на тъщата е Доспел и хич не е от тихите и кротките, не знам тя ли му влияе по някъв начин ама горкия е кат фуражомелка. Факт е обаче че всички мнения тук в форума за Доспел са положителни и се загледах в този : http://www.technopolis.bg/b2c/details/b ... -100STYL-S
Помещението е 7 кубика тоалетна с чат пат баня само лятно време на бързо, има и прозорец, та вентилатора ще върши главно обезмирисваща работа :toimonster:
ArturDent - Почти Безобиден
solo5 написа:
Много вероятно е вентилаторите да стават по-шумни в помещения, в които няма входящ въздух. Така се затормозяват допълнително.
Вентилаторите за баня в 99% са центробежни помпи.
Когато няма въздух (запушен вход или изход) те работят на празен ход! Питай някой който работи с помпи, как се пуска центробежна помпа за вода - със затворен кран.
Шума от вентилаторите зависи:
- Скорост на перката/въздушния поток. Трябва да се избира вентилатор с по-ниски обороти, но с по-голям диаметър, за да се запази дебита
- Формата на атакуващия ръб на перката. Там се получават микро завихряния и шум. Решението е качествен вентилатор и редовно почистване на перките.
- Въздуховоди, решетки и клапи - причината за шума е същата като при перката. Тук трябва да се осигури, възможно най-малко съпротивление - гладки и чисти ръбове и т.н.

Тема "Вентилатор за баня ММ T-HCS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: