Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jivkoni - помощник
Имам трижилен кабел, на фазата вързах черния и цветния, а на нулата белия.Имам 2 кръга на двоен ключ.На единия ми е осветление, а на другия декоративно осветление и вентилатора.Не мога да разбера цветния как се свързва, за да работи.Очевидно тока ми е пълна мъгла :x
strelec - специалист
jivkoni написа:
Имам трижилен кабел, на фазата вързах черния и цветния, а на нулата белия.Имам 2 кръга на двоен ключ.На единия ми е осветление, а на другия декоративно осветление и вентилатора.Не мога да разбера цветния как се свързва, за да работи.Очевидно тока ми е пълна мъгла :x
Kakто по-горе се вижда от схемата - на черния ти трябва да има постоянно фаза, а на белия нула - за да ти работи когато има влага. На розовия (при мен е с този цвят) фаза след ключа, за да сработва при вкл. на осветлението. Може и без него, но тогава ще ти работи само при наличие на влага в помещението ти.
Успех!

ПП. И задължително работи с изключен предпазител!
Защото ако те удари тока - няма да може да му го върнеш.
jivkoni - помощник
Вече мога да кажа, че ми се изясни.До момента ми се губеше точно това с постоянната фаза.Предполагам, че ще я взема от разпределителната кутия още преди да стигне до ключа.Тъй като кабела ми е трижилен, не би трябвало да е проблем да използвам земята като постоянна фаза?
nihonjin - специалист
vesel написа:
Аз съм със същият вентилатор от над три години.
Наистина ли тези вентилатори са толкова безшумни както ги рекламират. Какви са ти впечатленията?
jivkoni - помощник
nihonjin написа:
vesel написа:
Аз съм със същият вентилатор от над три години.
Наистина ли тези вентилатори са толкова безшумни както ги рекламират. Какви са ти впечатленията?
Абсолютно!Чува се, само когато си сам в банята с вестник в ръка :-D
cvetan83 - специалист
Не съм останал с добри впечатления от ММ моторс защото нито са толкова добри нито безшумни, най съм доволен от ORIEME, DOSPEL и Manrose.
strelec - специалист
nihonjin написа:
vesel написа:
Аз съм със същият вентилатор от над три години.
Наистина ли тези вентилатори са толкова безшумни както ги рекламират. Какви са ти впечатленията?
Моя не е безшумен :-( Чува се дори в спалнята, която е до банята при затворени врати.
Михайлов - специалист
Аз купих Cata X-Mart Matic.
Държах на добър вентилатор и за този получих нужните референции.
Все още не мога да напиша лично мнение, т.к. ремонта на банята и монтирането на вентилатора предстоят тия дни.
vesel - специалист
При мен ММ си работи добре. Шума е съвсем лек, въпреки, че вентилаторът е монтиран на окачения таван и перката му си виси надолу.
cvetan83 - специалист
Cata, Synchro, Aliberti имам монтирани и след няколко месеца стават като хиликоптери, а да не говорим за покиване на нормите по напор и дебит тук просто не съществуват, залагам само на горепосочените марки от години и нямам проблеми и оплаквания от клиенти.

Тема "Вентилатор за баня ММ T-HCS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: