Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
pif4o - специалист
Нещо за Украинските VENTS да микажете, 5 год гаранция :shock: и по показатели съм харесал едно моделче 9 вата консумация, 33 децибела шум е гати, направо уникум. Но в нета не намирам много мнения за тях, а цената е като на българските ММ около 25-50 лева.
joro_tsanev - специалист
Аз имам същия с датчик за влага, обаче не тръгва пущината, само за проба го вързах и не ще, на черния подавам постоянна фаза , на белия нула и на розовия фаза през ключа за осветлението. По принцип нали като има фаза през ключа(на розовия извод) и нула( на белия извод) трябва да захапе веднага, а с постоянната фаза само при наличие на влага?
estario - специалист
И аз имам проблем със същия вентилатор. При мен няма отделна постоянна фаза. Премахнах ключа и към вентилатора отива фаза и нула. Искам да сеп включва автоматично при повишена влага в помещението.
Изображение
Според схемата, за да работи както желая е нужно да свържа черната към фазата, а бялата към нулата, но тогава вентилатора работи постоянно без да спира, като обикновен вентилатор. Освен помещението да е с постоянна влага над 70%. Ако свържа вместо това синята и бялата жица вентилаторът изобщо не тръгва, а според схемата това е конфигурацията за стартиране през ключа. Къде бъркам?
EDI - майстор
Схемата на свързване, дадена от производителя е правилна.В къщи съм вързал така три вентилатора и си работят без проблем.Ако си елиминирал ключа, връзваш само бял и черен и правилно си предположил, че влажността ти е висока.Остави го да работи и ще видиш, че след време ще изключи.Освен това има задържане, не помня 3 или 5 минути след сваляне на % влажност.При монтаж с ключ, след включване на ключа вентилатора тръгва, като след изключването на ключа пак има задържане от 3 или 5 минути.Има някаква вероятност и за неправилно отчитане на датчика, поради дефект, но е малко вероятно.
strelec - специалист
Ako скоро сте завършили с лепенето на плочките е нормално да има влага и вентилатора да работи. При мен работи без да спре около седмица. След това само след къпане докато изсъхне банята. Е и след светване на осветлението също :) .
Така, че не се притеснявайте.
aig_welding - специалист
съб ное 26, 2016 11:15 amstrelec написа:
Ako скоро сте завършили с лепенето на плочките е нормално да има влага и вентилатора да работи. При мен работи без да спре около седмица. След това само след къпане докато изсъхне банята. Е и след светване на осветлението също :) .
Така, че не се притеснявайте.
А за да "усети" влагата прекарва ли въздух работейки с някакви минимални обороти, или разчита на въздуха който по естествен начин достига до сензора?

Тема "Вентилатор за баня ММ T-HCS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: