Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
дооообре
ще проверя първо клапана, после кабелите и пак ще пиша
т.е. след поне 2-3 дни, може би
:prost:
MamaMy - майстор
jakuzi написа:
Ozzie написа:
MamaMy написа:
Ако при затворен кран на студената вода пак се загрява меката връзка, значи бойлера има проблем със нулата към корпуса му.
О.К.
Но ако и на втория клапан му се е случила същата случка като на първия, не е ли логично меката връзка да се нагрява в следствие на това, че топлата вода се връща обратно?
"Проверката висша форма на недоверие"-га бяхме малинки така на учеха :)
Провери първо вентила (по лесно е) ,ако е здрав тогава се довери на колегите -тоците :?:
Моя вариант беше по мързелив. Само да затвори крана преди да включи бойлера и като загрее да провери температурата на меката връзка преди да пусне водата.
Такаммм, днес ден за тестване.
Затворих крана и се въоръжих с мултицета и сондата за температура. Нищо по- различно от преди. Клапана и едно коляно което е преди него почнаха да се затоплят. Когато мултицета отчете 50 градуса при въпросните детайли (датчика на бойлера беше в това положение) през човката на клапана източих малко вода в една чаша. Температурата ѝ беше 70 градуса. :shock:
Спрях тоците към бойлера, ключовете и клапана долу. Картинката - познатата като от предишния клапан. Водата може да циркулира спокойно в двете посоки.
Това измятане на гуменото уплътнение може да е породено единствено от налягане по- високо от обичайното.
"По- корав" клапан не искам да слагам, че да не гръмне тази чудесия.
btw, докато свалях клапана, датчика стигна до това положение. Малко е флегматичен май, но това не ме притеснява чак толкова.

Лично за мен, ако има някакъв проблем с токовете, той ще е вероятно с някоя от двете защити.
Ако може малко пояснение за подчертаното:
jakuzi написа:
Ако при затворен кран на студената вода пак се загрява меката връзка, значи бойлера има проблем със нулата към корпуса му.
Какво да очаквам при такъв проблем?
Явно меката връзка се загрява от топлата вода която се връща обратно по системата.
Мерих нагревателя, няма пробив към корпуса, изолацията е О.К. Заземяванията също.

Sorry, че стана толкова дълго, ама съм много в шах и мат. :?
jakuzi - специалист
"Ако при затворен кран на студената вода пак се загрява меката връзка, значи бойлера има Проблем със нулата към корпуса му."
На колегата МамаМу е израза,предполагам ,че за тоците той би ти помогнал :sad:
Ти си много интересен случай ,и аз в момента зациклих :?
MamaMy - майстор
Ako има проблем с нулата, бойлера ще я взима от тръбите през меката връзка и затова ще загрява тя. В твоя случай проблема не е в зануляването. Има някакъв друг проблем. Да не би да си разменил топлата и студената тръба на бойлера като си го връзвал? :? Да не би да си разменил при монтажа горната и долната част. Има значение в коя посока е насочен когато е хоризонтален?
MamaMy написа:
Да не би да си разменил топлата и студената тръба на бойлера като си го връзвал?
еее, чак такъв ламер не съм :lol:
Поне изводите са маркирани с ПВЦ пръстени със съответния цвят.
MamaMy написа:
Да не би да си разменил при монтажа горната и долната част
*ба ли ма'а му тате? Ако лепенката се води ориентир за "горе / долу", би трябвало да е сложен правилно.
Изображение

Утре или вдругиден ще сваля терморелето барабар със датчика дето се мушка в тръбата и ще тествам при какви температури изключва при различните положения на ключа.

10х на всички!
Изображение
MamaMy - майстор
Всичко изглежда наред, но аз бих отворил фланеца за всеки случай. Извинявай ако съм те подценил! Просто нямам вяра на завода в Китай. Щом вече там ги правят не е много ясно дали четат български и дали се ориентират за посоката на надписа. Купи си ново уплътнение и го отвори. Тъкмо ще видиш и анодната защита. Трябва дългата тръба да е от горе. Тя е топлата и трябва да е с червена пластмаса.
Анодната защита изглежда като "Титаник" престоял 100 години на морското дъно. :lol:
Изображение Изображение
MamaMy написа:
Трябва дългата тръба да е от горе. Тя е топлата и трябва да е с червена пластмаса.
Ей тук се криеше разковничето. С червен пръстен си е маркирана тръбата, но до вчера положението беше такова:
Изображение

От днес вече е така, както се оказва, че е правилно:
Изображение

Май ще трябва и нов клапан, понеже веднъж компрометиран, май не подлежи на повторна употреба, въпреки, че върнах гумичката в първоначалното и положение.
MamaMy написа:
Извинявай ако съм те подценил!
:prost:
VLADO66 - майстор
:lol: :lol: Това е кофтито на хоризонталните бойлери че гледаш как да ти е сгодно на тръбите и понякога стават инфекции.Смени клапана-сварил си гумичката.
MamaMy - майстор
Добре, че винаги очаквам изненада от Китай :lol: . Ако ни атакуват от някъде, ще е от там по погрешка. Ще бъдат гледали някой техен GPS :razz:

Тема "Елдоминвест бойлер-пластмасов предпазен вентил (БОКЛУК)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: