Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jakuzi - специалист
Да заглавието е малко кофти, но си е така:
В един комплекс зареждаме апартаментите с бойлери вертикални и хоризонтални
80 литрови на Елдоминвест и в комплекта си имат пластмасови вентили.След монатажа им (260 броя) пускаме водата и проверяваме за евентуални течове.До тук всичко е наред.След само 3 дни започват едни главоболия с вентилите немам думи (беден ми е речника) капят си безпроблемно.Стана ми гадно и интересно ,рекох да засека колко литра капи....за 24 часа 4литра.Добрее позваних на сервиз,обясних им положението,топката бе прехвърлена на доставчика от там до производството Варна.Отговора от Варна беше УДИВИТЕЛЕН !!!!
-Отг. Г-не за Сл.Бряг ние не даваме ГАРАНЦИЯ,защото там налягането на водата извън сезона е много високо около 10 бара и затова....свиват рамене.Айдеее ами сега.Направихме експеримент сменихме на 10 броя бойлери пластмасовите с метални...поослушахме се няколко дена,няма капене,тогава решихме да сменим всичките,разбира се за наша сметка.Не става въпрос за допълнителния разход,а за начина на диалог с производителя !!!!!!
С една дума:проверявайте си бойлерите при покука от Елдом.

П.П.:Ако някой желае мога да му подаря около 200 вентила новички,другите от яд ги изхвърлих.Но нека желаещия да е професионалист ,че да не стане някоя беля.

Прикачен файл

боклук-вентил.jpg
боклук-вентил.jpg (87.03 KиБ) Видяна 8160 пъти

Прикачен файл

предпазен вентил.jpg
предпазен вентил.jpg (14.93 KиБ) Видяна 8160 пъти

Прикачен файл

вентил приложение.jpg
вентил приложение.jpg (20.03 KиБ) Видяна 8160 пъти

Прикачен файл

вентил.jpg
вентил.jpg (120.96 KиБ) Видяна 8160 пъти
naskov - майстор
Не че защитавам производителя, но ако налягането наистина е 10 бара, то капенето им не трябва да те учудва и е съвсем нормално. Тези клапани отварят на 8 бара. Мисля, че е трябвало да сложиш редуцил вентил
vekarata - специалист
Всички фирми в Стара Загора също се опитват да пробутат от пластмаса.В момента който монтирам бойлер вадя от чантата метален и обяснявам на клиента какви могат да бъдат последствията след време.Ако аз го копувам от магазина директно го сменям.На производителя му излизало по–евтино.:Така обясняват в магазина.По някога,човек трябва да бъде малко нахален.
сола 180 - специалист
vekarata написа:
Всички фирми в Стара Загора също се опитват да пробутат от пластмаса.В момента който монтирам бойлер вадя от чантата метален и обяснявам на клиента какви могат да бъдат последствията след време.Ако аз го копувам от магазина директно го сменям.На производителя му излизало по–евтино.:Така обясняват в магазина.По някога,човек трябва да бъде малко нахален.

Стига простотии бе бате.
Ми то зарад такива като теб са сложили ората табелка , че гаранцията отпада ако демонтираш вентила???????????

Аз също съм ги викал от Елдом ама честно по моя вина.В смисъл че клапана прокапва по резбата !!!!!!
todor_velikov - специалист
абе незнам за елдом ама и теси не са стока-в петък купувам бойлер 80 л поставям ,свързвам и пълня и не и не и не -ДТЗ пада при всяко вкл. на бойлера,и сега чисто нов ойлер още и 1 път не е загряван айде на ремонт :x

скоро гледах пуснали са някакви на горение,пак 80 л около 180 лв мисля да пробвам с него
bisplus - специалист
Тея пластмсовите клапани наистина са си големи боклуци. Лошото е, че виждаш табелката на която пише, че отпада гаранцията чак като го демонтираш. Аз лично спокойно го развивам с ръка..няма никакво оплътнение...най-вероятно е направен да се монтира към системата с мека връзка, защото при друга маниполация нежната му резбичка се прецака и т.н.
vekarata - специалист
Когато копувате бойлер искайте от магазина да Ви го сменят с метален.Длъжни са.В Стара Загора съм пробвал и става.Пишат,в гаранционната карта,че е сменен по желание на клиента.Това е,няма проблем.
velsi - Почетен майстор
Този вентил наистина е боклук. На бойлера на баща ми го сменихме още първия месец. Капенето изчезна. Бойлера е монтиран на осмия етаж и налягането на водата е 3 бара. А капеше яко. Така, че не се връзвайте на номера с високото налягане.
jakuzi - специалист
velsi написа:
Този вентил наистина е боклук. На бойлера на баща ми го сменихме още първия месец. Капенето изчезна. Бойлера е монтиран на осмия етаж и налягането на водата е 3 бара. А капеше яко. Така, че не се връзвайте на номера с високото налягане.
Забравих да спомена,че преди да сменим пластмасовите измерихме налягането-нямаше и 7 бара,но за всеки случай монтирахме и редуцил на всеки вход-секция.А колкото до гаранцията....не знам как ще се получи.Явно пак ще спорим с Елдом. :evil:
netcho - специалист
Аз пък съм с пластмасов вентил на хоризонтален бойлер и вече 2 години и нещо нямам даже капка , явно съм късметлия

Тема "Елдоминвест бойлер-пластмасов предпазен вентил (БОКЛУК)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: