Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
yanis7373 - специалист
Здравейте знаещи и можещи! Предстои ми ремонт на баня и ми се изправя косата, защото съм с 2 деца и всеки ден пада къпане и трябва максимално бързо да действам. Та въпроса ми е след като изкъртя всичко (стари плочки и мазилка, щото са криви) мога ли да сложа на стените лепен гипскартон(влагоустойчив) и трябва ли да го хващам с дюбели за стените за по-сигурно. После трябва ли да се грундира с някакъв влагоустойчив грунд? Въобще кажете ми тънкостите за лепенето в баня.
сола 180 - специалист
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ейййййййй тънкостите а ?
Не става така мой човек, ако ще я правиш сам и не си правил друг път няма да е толкова лесно.Ше има да питаш........
Като начало ако твърдо си решил за кашона, лепиш като слагаш топките на гъсто.Дюбелираш, също не жали дюбел-пирони.Мажеш отгоре с течна хидроизолация на Теразид(хем е добра основа после).
Като свършиш с тея работи ,а и с дейностите с които колегите тук ще ти напълнят главата питай пак.
housedoktor - майстор
препоръчително е да е на конструкция и на 2 пласта ,,като долният може и да е обикновен гипсокартон.Фугира се със зелен(влагоустойчив) фугопълнител.Това за течната хидроизолация е добра идея ,но не забравяй и хидроизолационни ленти за ъглите и връзката под стена.Ако все пак решиш да лепиш-то отстрани всички слаби участъци и нанеси 2 слоя бетон контакт.Лепилото нагъсто и с дюбели
viko01 - специалист
Аз съм против тая работа.За 1 ден се омазва и си става супер а за кутийте итонг и си готов.Не се бъзикай с кнауфа прави си го като за теб
Leon - специалист
viko01 написа:
..... прави си го като за теб
:2thumbs:
chapara - майстор
Мазанйе му е майката :roll:
yanis7373 - специалист
А има ли някойто го правил с гипскартон , който да искаже мнение ?
panalov - специалист
housedoktor написа:
препоръчително е да е на конструкция и на 2 пласта ,,като долният може и да е обикновен гипсокартон.Фугира се със зелен(влагоустойчив) фугопълнител.Това за течната хидроизолация е добра идея ,но не забравяй и хидроизолационни ленти за ъглите и връзката под стена.Ако все пак решиш да лепиш-то отстрани всички слаби участъци и нанеси 2 слоя бетон контакт.Лепилото нагъсто и с дюбели
yanis7373 това мнение ти е достатъчно за да е качествено изпълнението
Leon - специалист
yanis7373 написа:
А има ли някойто го правил с гипскартон , който да искаже мнение ?
Не ти требе таралеж в гащите!!!
ivanovrg - специалист
правил съм много бани с ГК(не само в БГ)

малко допълнение за конструкцията(ако е на конструкция)профилите през 40см

ако лепиш- топките да са на височина през 20-30,на ширина 40см
после дюбелирай с дюбели за вуншна изолация

Тема "Гипскартон за стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: