• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
icemans написа:
Залепих я със SikaBond® AT-Universal. Па да видим какво ще стане :)

И добре си направил, силикона може и да не отлепва, но почернява :wink:
darakchiev - специалист
рашкета написа:
Аз ползвам полиуретаново на Емфи.Добро е, също нямам отлепени.Обаче бях пробвал с Момент и я отлепиха клиентите.......
Ааааа и не си мисли за никакви болтове :lol: :lol: :lol:

А защо без болтове, има опасност да се напука около тях или нещо друго.
VLADO66 - майстор
darakchiev написа:
рашкета написа:
Аз ползвам полиуретаново на Емфи.Добро е, също нямам отлепени.Обаче бях пробвал с Момент и я отлепиха клиентите.......
Ааааа и не си мисли за никакви болтове :lol: :lol: :lol:

А защо без болтове, има опасност да се напука около тях или нещо друго.
Няма опасност да се напука.Ако си направил хидроизолация я нарушаваш с дупките.Плюс това не може да се стандартизира лепенето на тоалетна чиния защото трябва да се посочи в инсрукцията с какви лепила да се лепи и по какъв начин да се подготви лепенето-все неща които са важни и един човек който не се е занимавал с това може да обърка.Друго си е да фраснеш 2 дупки и готово :wink:
monilan - специалист
Здравейте. Имам проблем с тоалетната чиния - не поема и се пълни. Връзката между нея и канала е с гумен гофриран маншон. Възможно ли е оттам да гълта въздух и затова да не поема? Апартамента е на последния етаж, ако това има значение за конструкцията на отходните тръби.
chapara - майстор
Канала има ли отдушник :-D или го премахнахте като ненужен :-D
monilan - специалист
А къде се намира този отдушник, да не е в кухината където минават тръбите за вода? Защото канализационната тръба минава оттам.
chapara - майстор
monilan написа:
А къде се намира този отдушник, да не е в кухината където минават тръбите за вода? Защото канализационната тръба минава оттам.
Трябва да има продължение в подпокривното или надпокривното пространство, така че когато водата понечи да тръгне надолу да не се образува вакуум и да смукне въздух. Другия вариант е да е запушена.
monilan - специалист
Благодаря, сега ще се мушна под покрива да я открия тази тръба :
Пуснах звездогаечен ключ 32 с въже около 6м и си се движи съвсем свободно, явно тръбата е чиста. Ще трябва да се вади чинията и оттам да търся причината.
valat - помощник
Здравейте, имам въпрос относно монтаж на нова тоалетна чиния (моноблок). Мястото на чинията е такова, че трябва да стъпи върху две плочки, които обаче не са в една равнина, а са леко наклонени една спрямо друга, тъй като така са подведени заради сифона в банята, за да се оттича водата към сифона при къпане. Така, като наложа чинията върху двете плочки, тя стъпва само върху двата си най-отдалечени точки и отдолу остава кухина около 8 мм. Как да процедирам в този случай?
lov - майстор
Питай тоя дето ти е наредил плочките така. Да не ни да не е знаел, че там ще има тоалетна чиния и да не е предвидил как да ти нареди.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "поставяне на тоалетна чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: