Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolaytatarov - специалист
Някои има ли допир с новите серии на каи за фаянс 20/50 и гранитогрес 30/60.Гледам че имат доста цветова гама за избор но съм чел стари отрицателни мнения включително и за избили петна по плочките и затова имам резерви към тази марка ,ако не ги бива или излизат много криви да се ориентирам към нещо по добро.
Spokoiniq - майстор
nikolaytatarov написа:
Някои има ли допир с новите серии на каи за фаянс 20/50 и гранитогрес 30/60.Гледам че имат доста цветова гама за избор но съм чел стари отрицателни мнения включително и за избили петна по плочките и затова имам резерви към тази марка ,ако не ги бива или излизат много криви да се ориентирам към нещо по добро.
Колега, не знам откога си в испанско, но второто и третото им качество(сравнимо ценово) ги предпочитам пред бг плочките...особено KAI...
nikolaytatarov - специалист
Престоя ми е Испанско не е някакъв показател в случая,просто си нямам никаква идея от материали ,плочки ,лепила, докато един ден се наложи и тогава човек пита а тъи като банята е в БГ и си харесах на Каи .Ако е толкова зле качеството да си харесвам на друг производител,ама кажете кои за с добро качество на къде да гледам,търся си нещо до 30 лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз не съм съгласен с твърдения за лошо качество на KAI, дори напротив - материалът на KAI е много добър - и на теракота и на гранитогреса. Е, случва се разлика в размерите, но такива има и при италианския, пък материала там е под всякаква критика - теракотата се чупи с ръка. Има какво да се желае по дизайна :)
Чаро - Акълия
Е... аз пък съм на друго мнение.
Не харесвам КАИ. Работил съм доста с него и всеки път е имало проблеми! Освен кривини (според мен недопустими за цената на плочките) има и разлики в размера от по 2-3мм на плочките в един кашон! При една и съща партида по кашоните има и различни цветове.
Принципно бих искал да препоръчам българското, но...
Имал съм удоволствието да редя китайски грес. Удоволствие...
Турско, испанско, италианско все е по-добро с малки изключения и тук-таме недоразумения.
Като съвет- избягвайте да пазарувате плочки от големите маркети от сорта на бау, мау и разните 'иколажи... а КАИ в краен случай.
nikolaytatarov - специалист
Имат нови серии плочки не са никак зле цветово,ама като четох разни мнения от форума и малко се резервирах ,затова бих се радвал още някои да изкаже мнение ,плочките които аз съм харесал са 20 на 50,ако не стават препоръчаите ми друг производител.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тези дни взимам за коридора Керамика Фиоре - ще пиша как е. Иначе от двата модела гранитогрес за 10лв за терасите и магазина съм много доволен - много добре се работи и много здрав
naB4o - специалист
Аз съм от 3,5 години с фаянс на КАИ - осака, кинеФ и смесители на Видима. Всичко е наред, само дето по черната осака, остават бели линии от варовитата вода. Другата баня ще бъде в кремав цвят :)
Домашен немайстор - специалист
Вдигам стара тема, за да попитам относно качеството на плочките за баня на Кай - все още ли са криви, чупливи и с разминавания в размерите и цвета, както се споменава в тази тема и на други места в интернет? Обиколих много магазини за плочки и си харесах две серии на Кай, но тези негативни мнения ме разколебават.
EDI - майстор
Нищо им няма, поне на тези, които съм купувал, дори и 3-то качество за 5 лева.

Тема "Какво мислите за Kai и Vidima" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: