Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
единак - специалист
Ужасно съм недоволен от Кай... бях си взел един гранитогрес - имаше доста плочки с различни размери. И за капак до преди малко се борих с фаянса им - строших 4-5 плочки за 10м2... баси. Чупеха се дори когато ги мажех с разтвор, или ги притисках към стената... баси... няма кривини, няма нищо, съвсем права си е... една дори се счупи, когато я бях намазал и я държах за ръба точно преди да я поставя. Не съм фаянсаджия, ама тук таме съм слагал плочки - такова нещо, не вярвам да е нормално. Другата баня направих с някакви испански, ми няма нито една счупена... Не търся ефтино, а това което ми харесва на външен вид. Защо да не е и качествено, м*мка му.
solo5 - майстор
единак написа:
Чупеха се дори когато ги мажех с разтвор, или ги притисках към стената... една дори се счупи, когато я бях намазал и я държах за ръба точно преди да я поставя
сигурно нещо не са били изпечени както трябва :?
cvetan83 - специалист
При плочките сравнението е елементарно просто 1-во качество български плочки = 3-то качество испански или турски повече няма какво да се коментира, а що се отнася до смесителите Vidima и Ideal Standard са две коренно различни марки и единственото общо е, че са в един холдинг, но с коренно различно качество модели и цени.

http://www.idealstandard.bg/
http://www.vidima.bg/
toni_g79 - специалист
И аз да се оплача,купих 2 пакета някакви италянски плочки,сравнително скъпи 10х10 см ,захванати една за друга 30х40 см,и като се прибрах и отворих пакета всичките в ъгъла бяха изпочупени :cry: ,добре че са поотделно и могат да се махат !!Така че не е зле да проверявате плочките още като ги купите,аз още ме е яд,че не погледнах :x
solo5 - майстор
Ако си ги купил от някой голям строителен хипермаркет като Практикер, Баумакс, Мосю Бриколаж е напълно нормално.
В повечето случаи персоналът е събиран от кол и въже и са големи писюри относно стоката
Само погледни плочките, ламината и вратите които са изложили
90% от вратите са ударени...

P.S. В магазините за техника като Техномаркет и Технополис е същата работа.
Огледайте колкото чукната и огъната стока имат изложена.
Внимавайте като си купувате нещо от такива магазини, защото се опитват да я пробутат на клиентите
Последна промяна от solo5 на ср сеп 08, 2010 3:44 pm, променено общо 1 път.
toni_g79 - специалист
solo5 написа:
Ако си ги купил от някой голям строителен хипермаркет като Практикер, Баумакс, Мосю Бриколаж е напълно нормално.
В повечето случаи персоналът е събитан от кол и въже и са големи писюри относно стоката
Само погледни плочките, ламината и вратите които са изложили
90% от ратите са ударени...

P.S. В магазините за техника като Техномаркет и Технополис е същата работа.
Огледайте колкото чукната и огъната стока имат изложена.
Внимавайте като си купувате нещо от такива магазини, защото се опитват да я пробутат на клиентите
Позна ПРАКТИКЕР беше!!! :evil: :x :x :x
ruzel - специалист
моят съвет е да си избереш гладки и лъскави плочки. Аз взех едни релефни, които до днес пият вода.
me_against - специалист
Вече три години съм със керамика на Видима - моноблок, мифка и полуконзола. Много съм доволен. Моноблока е със компакни размери и добър дизайн, единствения минус, е че винтовете на дюблите, дори че има капачки, ръждясват. Полуконзолата е монтирана със скоби и нямат дюбли, като в мифката са предвидени отвори за захващане.
А за КАИ. Купих си плочки 33,3х33,3 за каридора и кухнята. Като за тези пари са добри - прави бяха, глазурата беше с дебелина 1-1,5 мм, но плочките са дебели общо 7 мм. Единствения проблем беше, че в последното кошонче от 8 бр., плочките се разминаваха по размер с около 2 мм. Бях ги купил от Бриколажа на промоция и за мое щастие ми ги подмениха. В маркировката на опаковката пишеше "оператор 17", като продавач-консултанта ми обясни, че почти всички "проблемни" били от тази портида... Явно е на късмет.
П.П. Доколкото знам е, че стандартът тука позволява до -1 мм свиване след изпичане ... :)
25th Hour - специалист
Само да добавя, че фирмата която дистрибутира Видима / да не и правя реклама/ предлага плочки на Калебудур. Не знам дали късмет, но излязоха много много хубави / думи на майстора/ а цената е близка до подарък....
Humppa - напреднал
Нашата вода е много варовита. Смесителя в банята е Видима, един от най-скъпите - коколо 300 лв. След две години и половина е пълна развалина, кранчето на топлата вода не може да се отвори, а това на студената не може да се затвори и си капе...

Така че аз повече от Видима няма да си купувам нищо ;)

Тема "Какво мислите за Kai и Vidima" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: