Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Mariq
Предстои ми избор на лунички за баня. Чух че се предлагат модели, които са влагоусточиви. Задължително ли е да са такива или може и обикновени? Освен това има модели на 12 и 220 В.
пича
Задължително влагоустойчиви.
Задължително 220 в - при ниските напрежения загубите са по високи и ще имаш трансформатор дето някой ден ще почне да бръмчи.Така че вземай 220 волта.
jordanvass - майстор
Макар, че и аз съм върл фен на 220 волтовата инсталация за осветлението, специално за банята предимствата на 220В пред 12 не са очевидни. В банята никой не си слага светорегулатор, който да пали крушките плавно и да не горят. При това положение като се палят цък-цък 220 волтовите крушки ще мрат кат' мухи! (А нали няма спор, че при 12в заради относителното по-голямо сумарно съпротивление на инсталацията крушките горят значително по-рядко?). Като добавим и факта, че са влагоустойчиви (скъпички) - изборът 220 или 12В става още по-неясен. Освен това във влажна среда по-ниското напрежение си е предимство от гледна точка на безопасността. Тъй че специално за банята - май ще е по-добре 12В да са крушките. Лично мнение!
masteradmin - майстор
И аз мисля че 12V са за предпочитане, но задължителни трафа трябва да е залят със смола. А колкото до луничките(спотовете) може и да не са влагоустойчиви, по - важното е да са фирмени, а не китайски.
Гост
В никакъв случай за мокро помещение 220 в. Има си норми на безопасност.
Osiris - специалист
Може и с незалат траф извън мокрото момещение а за да не ви горят е по добре електронен с димер :)

Тема "Лунички за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: