• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
пет сеп 11, 2020 10:01 amchapara написа:
Какво показва нивелира? На теория би трябвало :roll:
Нивела показва абсолютно равни.
Това ми с един от ориентирите, че наклона е правилен.
Не бях сигурен дали това наистина е правилен критерий.

А между другото напредвам:
Прикачен файл:
IMG_20200911_115423 (1).jpg
:supz:
chapara - майстор
Е тоя канал за мивката как успя да го сътвориш :? , направо ти е дошъл отРъки :shock:, рАзкърти и го скрий в пода човече :axe:
Stern99 - специалист
пет сеп 11, 2020 3:27 pmchapara написа:
Е тоя канал за мивката как успя да го сътвориш :? , направо ти е дошъл отРъки :shock:, рАзкърти и го скрий в пода човече :axe:
И мен страшно много ме дразни, но така го е направил строителя.
За да го скрия трябваше да къртя и преправям доста.
Направих компромис и реших да го оставя така. Ще купя мивка със шкаф отдолу и няма да се вижда .
Stern99 - специалист
Напредвам...
Прикачен файл:
IMG_20200911_192700 (1).jpg
Stern99 - специалист
Завърших със замазката (най-накрая).

Ето така итзглежда :
Прикачен файл:
Studio_20200912_200555.jpg
Studio_20200912_200555.jpg (67.01 KиБ) Видяна 1441 пъти
Следвах съвета на Чапара ,
Грундирах мозайката,
После гребен CM17,
После замазка cimentol.
В червено е една от основните майки, за да си улесня дърпането на мастара (нали съм аматьор ) направих няколко помощни майки (в зелено) , които са под 90 градуса спрямо червената майка. Всяка помощна майка има 1.5% наклон спрямо майката от която тръгва.
От червената майка, като сложа нивела на 90 градуса спрямо стената - балончето е в центъра.

Ето това ми е вкопаното дъно на душ кабината
Прикачен файл:
IMG_20200912_180434 (1).jpg
Какво следва оттук насетне -Ще обера мустаците по замазката с шпакла.
После ще покрия с найлон пода, ще грундирам стените и ще направя тънка шпакловка на стените с CM16 (вече съм обстъргал всички стени със шпакла, за да паднат ронливите парчета).
После ше сложа ХИ лента + ХИ паста по ъглите на душовото каре (под, стени ). Спрял съм се на церезит или изомат. ..

Имам 2 въпроса.
1. относно изводите за смесител на душа.
Когато се залепят плочките двата извода ще останат на около 1.5 см под нивото на плочките. Това проблем ли е? Смесителя на душа си има ексцентрици..., но не съм сигурен дали не трябва да сложа удължители към изводите на смесителя.

2. Относно лайсните, които се поставят на границата на вкопаното дъно. Едиствено знам, че трябва да са 10 мм.
Може ли да ми кажете кой са най подходящи? Има такива, които са с преграда вътре , която образува нещо като триъгълник в сечението, но има и ъглови лайсни, които нямат такава преграда...


Благодаря за съветите и предложенията. .
chapara - майстор
Ще сложиш удължители ако се налага, има ексцентрици с различна дължина. Лайсни каквито предпочиташ.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Дойде време да положа хидроизолация (ХИ) в поддушовото пространство.
Спрял съм се на церезит CL51.
Имам 2 въпроса?
1.Може ли да ми дадете практичен съвет как да сложа ХИ лента по ъглите и по ръба с денивелация 12 мм.
Прикачен файл:
Studio_20200915_204549 (1).jpg
2.Отделно ме интересува поставянето на ХИ маншон около сифона
Прикачен файл:
IMG_20200915_170829 (1).jpg
Прикачен файл:
IMG_20200915_183300 (1).jpg
Как точно е най-най - добре да се направи? Полагам първи слой ХИ,
Послепен слагам маншон, отрязвам го отвор в центъра му по отвора на сифона (необходимо ли е някакво подпъхване от маншон в отвора на сифона? ), После минавам отгоре с втори слой ХИ...
chapara - майстор
1.С ножицата и застъпване, нали после ще мажеш хидроизолация, ,ще обърнеш повечко внимание на тези места.
2.Този маншон не е за твоя сифон

, освен това и да искаш да завреш маншона там където си мислиш няма как да стане, там има "О" пръстен който си върши работата. Обмажи гърлото със замазка до пласмасата с хидрото и по хоризонталната част на поддушовото ниво. Монтирай си на нужното ниво частта с "О" пръстена и накрая залей с хидро процепа между замазка и монтираната част и случая е приключен. Може да го напълниш също така с полиуретанов уплътнител, но първия вариант е най удачен. Без да правя реклама за хидроизолация моя фаворит е Мапеластик на Мапей
Stern99 - специалист
Ще се опитам стъпка по стъпка да опиша това, което разбрах и да питам за това, което не разбрах.

1. Това тук е основата на сифона. Замазката е обградила плътно диаметъра му.
Прикачен файл:
Studio_20200916_210429.jpg
Ще почистят внимателно всички мустаци и излишни пъпки от замазката.

2. След това ще мина с ХИ цялата площ ба поддушовото пространство (ъглите с ХИ лента). С ХИ ще мина и по диаметъра на сифона.
В крайна сметка не разбрах необходимо ли е да сложа ХИ маншон с отвор равен на диаметъра на сифона? Ако "да" този маншон ще положа между двата слоя хидроизолация. Ако "не" - продължавам напред с монтажа на квадратната част с О пръстена.
Прикачен файл:
Studio_20200916_211637.jpg
Ще отрежа необходимата височина от тази част, смятайки от нивото на замазката + слоя лепило+дебелина на плочката.
3. Монтирам квадрата с О пръстена, който вече има необходимата височина върху основното тяло на сифона и сега доколкото разбрах слепванетона тази част с О пръстена към пода става с ХИ разтвор. (Така ли е?) Запълвам под квадратната част с ХИ разтвор.
4. Когато се положат първите плочки около сифона - те си се лепят с нормално лепили за плочки. Фугата между плочките и квадрата на сифона се запълват с фугиращи смес?
Така ли се изпълняват стъпките по монтажа на сифона?
jekasus - майстор
Маншона го режеш с по-малък диаметър, отколкото сифона.
О-пръстен, го хвърляш на боклука, неговата роля е друга и няма отношение към твоя случай.
Горната част на сифона,на квадрата кръглото :-D , се режи по нужната височина и натиска тази част от маншона към вътрешната част на сифона - и това е , повече нищо не трябва да се прави.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: