• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
И аз ще се обадя :-D
Първо всички ленти се подготвят, за по-неопитни съветвам да си купят вътрешни и външни ъгли за хидро, аз имам все пак повече опит и спестявам този разход -
Прикачен файл:
20220404_111035.jpg
20220404_111035.jpg (44.49 KиБ) Видяна 975 пъти


Първо се лепят ленти, също ползвам геотекстил в някои места, като евтини вградени смесители, нишата в душа и прехода между двете нива. -
Прикачен файл:
20220404_123047.jpg
20220404_123047.jpg (49.4 KиБ) Видяна 975 пъти
Прикачен файл:
20220404_123052.jpg
20220404_123052.jpg (43.79 KиБ) Видяна 975 пъти


И първа ръка хидро, всичко се вижда - душ на два метра височина, и поне 30 см извън неговат зона, изводи на вграденото казанче и изводи на мивката също хубаво да се намажат, дори и да няма манжети на самите изводи -
Прикачен файл:
20220404_131858.jpg
20220404_131858.jpg (24.88 KиБ) Видяна 975 пъти

Втори слой хидро не съм снимал, ама точка по въпроса -
Прикачен файл:
20220428_154845.jpg
20220428_154845.jpg (49.37 KиБ) Видяна 975 пъти
valioboy - специалист
Мерси много, утре отивам да я търся по магазините, малко имам да довърша гипс картона утре, пода е мозайка като съм изкъртил само да сложа линейния сифон, замзката към края на банята ще е на нула. В момента старата мозайка има як наклон,да грундирам ли мозайката преди хидроо с дълбоко проникващ може би?
valioboy - специалист
Мисля да взема двукомпонентната mapelastic, като разход на норма прочетох, че е 2 кг на квадрат грубо. Значи ли че, с това ще мога да мина цялата баня, пода е 3.5кв.
https://www.angrobg.com/produkti/hidroi ... ja-24-8kg/

Преди да намажа гипсокартона, трябва ли да се грундира или да се шплаковка, че гледам, че е за циментови основи тази хидроизолация. Мога ли да си бъркам по-малки количества, а не цялата торба, понеже пода ще го правя след като направя стените. Немога да кача снимки във форума, явно трябва през компютъра да им намаля размера.
kozl - майстор
ср май 18, 2022 9:08 amvalioboy написа:
Мисля да взема двукомпонентната mapelastic, като разход на норма прочетох, че е 2 кг на квадрат грубо. Значи ли че, с това ще мога да мина цялата баня, пода е 3.5кв.
https://www.angrobg.com/produkti/hidroi ... ja-24-8kg/

Преди да намажа гипсокартона, трябва ли да се грундира или да се шплаковка, че гледам, че е за циментови основи тази хидроизолация. Мога ли да си бъркам по-малки количества, а не цялата торба, понеже пода ще го правя след като направя стените. Немога да кача снимки във форума, явно трябва през компютъра да им намаля размера.
Прочел си разходна норма за 1 пласт (1 ръка). По-горе в поста на jekasus си пропуснал да прочетеш, че той пише за 2 ръце хидроизолация. И разходната норма в препратката е посочена за 1 мм дебелина, ако шпакловката ти е по-дебела ще се завиши и разходната норма.
С моите умения с един такъв комплект на Мапеластик съм малко под 10 м2 на 2 ръце. Това по последните ми сметки.
Аз в-у гипсокартон в баня шпакловам с лепило + мрежа и след това хидроизолация. Но няма проблем да се залепи хидроизолацията към обезпрашен гол гипсокартон.
Може да бъркаш по-малки количества ако спазваш пропорциите на двата компонента. Аз ползвах кантар и мерителен съд за течности.
Чети тука има много повече информация, с изключение на цени.
valioboy - специалист
Ще взема един комплект и 20м лента, някой знае ли за Пловдив от къде може да се вземе, че по големите вериги я няма, има друга разфасовка 16кг на 90 лв, но не знам дали е същата. Ще намажа пода и часта при душа и всички ъгли на около 30 см. и после вече каквото остане за другите стени, до където стигне.
chapara - майстор
Пръскане или мазане с Бороконтакт, не с пясък, да запечатиш хартията, шпакловане със стъклофибърна мрежа, без прекъсване по вертикалните ъгли(коментирано е) и това след полагане на лентата. Аз пък с моите умения с една разфасофка покривам 20кв.м. на две ръце и бадънарка. Правят се първо стените и на края пода, веднага. Разфасовка 24кг./8л. Пловдив-Щром.
valioboy - специалист
Без да се шплаковка картона с мрежа няма да има ефект ли, пода мислих да правя замазката след като налепя стените за да не ходя върху нея. Няма да е същия ефекта, ако я правя на парче, така ли да разбирам. В смисъл правя хидро на стените, лепя плочките, правя замазка и хидро на пода. Няма да се свържат добре пода и стените ли, ако се правят по различно време, за хидроизолациятя питам. Извинявам се за 100те въпроса, но като не съм го правил ми изникват много въпросителни.
chapara - майстор
Направи всички подготвитени работи относно грунд, розовия. Стени и под. Замазка, лента, мрежа и хващай бадънарката. След това облицовките, стени и под, а ако пода ти се е позапрашил, го обезпраши с мокра гъба. По добър план , здраве. Преди хидроизолацията си навлажнявай стените с пръскалка, иначе ще се😎 видиш в приключения😎 и се пази от хидроизолацията, няма миене от ръцете😁
yanko78 - специалист
Да използвам темата и да попитам майсторите. Взех една колона на Рока с вграден смесител и се каня на още една Хансгрое също вградена. Дали ще е голямо приключение вграждането?
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: