• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Тя, темата се отплесна здраво. Въпроса може би трябва да е там:

viewforum.php?f=22
kozl - майстор
ср май 18, 2022 9:49 pmchapara написа:
Аз пък с моите умения с една разфасофка покривам 20кв.м. на две ръце и бадънарка. Правят се първо стените и на края пода, веднага. Разфасовка 24кг./8л. Пловдив-Щром.
Чапи тва да нее некоя рибарска мерка :-D
То излиза, че покритието ти е почити 1 мм, нанесен с баданарка на 2 ръце :?
Немам такива постижения, а и като имам в предвид, че нанасяне с баданарка ич не ми харесва поради гъстотата на кашата, а пише в иструкцията на Мапеластика да не се разрежда.
И все пак намека ми беше, че разхода посочен нейде е относително нещо, защото не зависи само от написаното.
valioboy - специалист
Само едно нещо немога да си обясня, ако фугата на пода се компрометира навлиза вода и хидроизолацията я задържа, къде се очаква да се оттече тази вода, освен да се изпари с времето, понеже сифона реално е 1 см нагоре и няма на къде да се оттича или бъркам нещо?
jekasus - майстор
Нищо не бъркаш, вярно е за този тип сифони.

Прикачен файл

20210901_101452.jpg
20210901_101452.jpg (61.77 KиБ) Видяна 781 пъти
valioboy - специалист
Точно подобен съм заложил, линеен с периферия, 70 см е дълаг на фирма Фала. И в този случай се надявам да се изпари водата ли? :?
chapara - майстор
Не знам какви филми гледате, като минава вода значи сте се ус.али с изпълнението. Ако не сте сигурни, не се захващайте!
valioboy - специалист
Колега в такъв случай става безполезна хидроизолацията, нали това и е функцията, ако все пак се компрометира и премине вода по една или друга причина. Ако не сме се усрали както казваш, защо ни е хидроизолацията. Просто размишляваме,казвам го без лоши чувства и благодаря за съветите на всички ви.
jekasus - майстор
valioboy написа:
Колега в такъв случай става безполезна хидроизолацията,
Точно обратното - това е като при колите - гражданска и каско.
Щото, ако комшия отдолу се обади, красивия ремонт заминава на кино.
chapara написа:
значи сте се ус.али с изпълнението.
То, и ние същите, само повърхностно даваме акъли.

Харесвам подови сифони, които имат функция за дренаж, ако обикновен евтин можеш да го направиш такъв, то при линейни нещата са други.
Има такива дето всичко е измислено, но цената е ...
Имам една хубава идея за дренаж за по обикновени линейни сифони, ще я покажа скоро време.
kozl - майстор
чет май 19, 2022 7:59 pmvalioboy написа:
Само едно нещо немога да си обясня, ако фугата на пода се компрометира навлиза вода и хидроизолацията я задържа, къде се очаква да се оттече тази вода, освен да се изпари с времето, понеже сифона реално е 1 см нагоре и няма на къде да се оттича или бъркам нещо?
Както писа Жеката водата ще си остане там, м-у плочките и хидроизолацията, НО няма да отиде при съседа. Ако това беше открита тераса като замръзне тази вода и плочките ще се отлепят. Във вътрешна баня се очаква водата да си стои кротко там де е навлязла м-у плочки и хидроизолация.
То на обикновените кръгли сифони (примерно Виега, Алка пласт) с пелерина и наставка ако не им се сложи уплътнението на наставката и те сифон с дренаж.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: