• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
valioboy - специалист
Да, така е. Ще направя при всички положения хидроизолация, просто рязсаждавам, че с Алка пласт сифон щеше да е по-ефикасна.Все пак и това проникване на вода трябва да е временно, докато си префугира човек банята да не избият петна при комшуто.
chapara - майстор
Ето ти си отговори сам😁 Имаш индикациа, префугираш, а не на комшията...
Аз съм от генерацията, когато нямаше лепила и хидроизолации и повярвай нямам една протекла баня, плътно лепене с 100% контакт!
miroki - майстор
Здравейте, имам нужда от съвет.
При завършване плочките към вратата на банята, която се отваря навътре. Как е по-удачно да се направи преход към коридора.
Точно под крилото на вратата с овален преход играещ роля на прагче.
Или в края на крилото и от към коридора е повдигнат малко и играе роля на праг?
От това зависи колко навън ще трябва да излязат плочките.
Виждал съм и варианти да излизат плочките до края на касата и те да оформят праг.
Банята е 2 см по-висока от коридора.

Прикачен файл

праг2.png
праг2.png (29.47 KиБ) Видяна 571 пъти
chapara - майстор
чет апр 13, 2023 2:16 pmmiroki написа:
Здравейте, имам нужда от съвет.
При завършване плочките към вратата на банята, която се отваря навътре. Как е по-удачно да се направи преход към коридора.
Точно под крилото на вратата с овален преход играещ роля на прагче.
Или в края на крилото и от към коридора е повдигнат малко и играе роля на праг?
От това зависи колко навън ще трябва да излязат плочките.
Виждал съм и варианти да излизат плочките до края на касата и те да оформят праг.
Банята е 2 см по-висока от коридора.
Монтирана ли е касата и вратата?
Ако е монтирана, плочките до прага и уплътняване с полѝуретанов уплътнител. Така водосбора в случай на авария ще е по голям и капката от крилото на вратата ще е в мокра зона. У нас дори е така, с разлика че нямам праг на вратата. Просто външната настилка е 2см.по висока и съм монтѝрал ъглова лайсна.
miroki - майстор
Здравей,. Не, не е монтирана вратата. За това се чудя, до къде с плочките. Тип интериорна с первази над плочките е. И си няма праг. Но ще трябва да я сложа да измеря до къде е тази линия на крилото и да я махна. В коридора също още няма нищо. До сега все имам врати или са от тип, който се монтира първо. И такава дилема не съм имал.
chapara - майстор
чет апр 13, 2023 5:46 pmmiroki написа:
Здравей,. Не, не е монтирана вратата. За това се чудя, до къде с плочките. Тип интериорна с первази над плочките е. И си няма праг. Но ще трябва да я сложа да измеря до къде е тази линия на крилото и да я махна. В коридора също още няма нищо. До сега все имам врати или са от тип, който се монтира първо. И такава дилема не съм имал.
Такаа, нещата се избистрят на час по лъжичка! Т.е. двете настилки, коридор и баня, могат да дойдат на едно ниво?
Тогава редиш пода на банята и коридора до средата на зида. Фугираш. Монтираш вратата. После си поръчваш праг от камък по размер и с обли фаски. Размер, ширината на касата при затворена врата. Монтираш го с полиуретанов уплътнител. Цветове на камък по избор.
miroki - майстор
чет апр 13, 2023 7:06 pmchapara написа:
чет апр 13, 2023 5:46 pmmiroki написа:
Здравей,. Не, не е монтирана вратата. За това се чудя, до къде с плочките. Тип интериорна с первази над плочките е. И си няма праг. Но ще трябва да я сложа да измеря до къде е тази линия на крилото и да я махна. В коридора също още няма нищо. До сега все имам врати или са от тип, който се монтира първо. И такава дилема не съм имал.
Такаа, нещата се избистрят на час по лъжичка! Т.е. двете настилки, коридор и баня, могат да дойдат на едно ниво?
Тогава редиш пода на банята и коридора до средата на зида. Фугираш. Монтираш вратата. После си поръчваш праг от камък по размер и с обли фаски. Размер, ширината на касата при затворена врата. Монтираш го с полиуретанов уплътнител. Цветове на камък по избор.
Мислих по въпросът, но вероятно няма да мога да вдигна нивото. Входната врата може да удари пода, трябва да режа метална/блиндирана врата или да я свалям и повдигам, ако има място. Разликата е 2 см. Като изравня и сложа плочки, ще го вдигна с 3. А по спомен има 2 см под вратата, за това го отхвърлих този вариант.

Но благодаря, че ми припомни за повдигането на пода, утре, ще ида в другата къща да меря и разгледам обстойно вратата.
chapara - майстор
Всичко е въпрос на милиметри!
miroki - майстор
пет апр 14, 2023 12:03 amchapara написа:
Всичко е въпрос на милиметри!
То, така, но още не е избрана настилката за коридора. И не знам колко мм ще е дебела. Първо искам да има wc и тогава нататък с ремонта.
А от двата нарисувани варианта, кой е по-удачен.
Пода на коридора е равен със стаята. И ако вдигна с 2 и там ще стане голям праг.
chapara - майстор
пет апр 14, 2023 9:59 ammiroki написа:


То, така, но още не е избрана настилката за коридора. И не знам колко мм ще е дебела. Първо искам да има wc и тогава нататък с ремонта.
А от двата нарисувани варианта, кой е по-удачен.
Пода на коридора е равен със стаята. И ако вдигна с 2 и там ще стане голям праг.
Настилките трябва да са предврително ясни за де се стигне до този въпрос и по възможност дебелинно съобразени. Типа врата също.
Първия вариант е по добрия.
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: