• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
XpacTa - специалист
Това ли е лайстната която ползвате:
Изображение
Д-САЛ стомана 12мм/2.50м

Чудя се дали няма да мина с 2 сантиметра - намерих някакъв норвежки наръчник и в него препоръчват наклон 1:100 ако има понижение от поне 1 сантиметър.
XpacTa - специалист
Ето снимки как се получи за сега. Може ли идея как най-добре да завършим ъгъла? Ясно е че с лайстна няма да стане. Мислех плочката от горното ниво да стърчи с 1 (или 1.2) сантиметра и отдолу докъдето може да сложим изрязана под ъгъл, а натам да е с фуга. Стъклото на паравана уж трябва да стъпи вътре в пониженото ниво и ще прикрие тази част, която ще е само с фуга. Малко ще е грозно без лайстна... може пък да сложа една Г образна след като сложат паравана.

В ниския край при сифона - май не стигнахме чак 3.5 сантиметра но 3 има.
Изображение

В другия край стига до едно ниво с останалата част от пода:
Изображение

И един поглед отгоре. За съжаление има доста инструмент на майстора и не ми се местеха само за една снимка:
Изображение
nelina_london - специалист
Неуспях да се ориентирам понижението ниво до края ли е ,или само там където ще е стъклото?
Ако е второто,ние го направихме с алуминиев
П образен профил с гумена уплътнение,в който ляга стъкления параван.Просто потърсете три сантиметров.
XpacTa - специалист
Понижението тръгва от далечната стена и слиза постепенно - от нула до около три сантиметра за разстояние 1.60м. Бях дал схема на предишната страница - вариант 1 от по-долу

Не ме притеснява захващането на паравана, защото предполагам, че Кераглас си имат идея как ще го направят. Чудя се как да оформя самото ръбче (особено в отваряемата част), защото е твърде високо за лайстните, които има в Минера - там най-голямата е 12мм.

Изображение
nelina_london - специалист
Точно затова го написах.
Не сме слагали нищо на ръба,защото П образния профил го скрива когато стъклото е в ниското.
Обаче,при вас не става, заради плъзгането.
nork - специалист
Храста, това което никой не ти казва е че има специални трапецовидни лайсни! Моята така си и остана без да я монтирам, а цените са им сериозни. Утре, ако имаш желание ще ти я снимам с размери и ако решиш, че ти върши работа ще се договорим нещо.
XpacTa - специалист
Стига да сте от София - с удоволствие.

edit: Утрото е по-мъдро от вечерта - оказа се че наистина има такива преходи - на Aco:
Изображение
Изображение

В Topgroup има някакви неясни:
Изображение

И на Алкапласт - по цена от GSStroimarket e 63 лева
Изображение

Единственото, което ме притеснява е да не се окаже че такава лайстна ще пречи на паравана после. Дали не е по-добре да се направи само с плочки и след паравана да се лепне отгоре една Г лайстна
jekasus - майстор
XpacTa написа:
В Topgroup има някакви неясни:
Страхотни са, когато не трябва да има подрязване на първия ред плочки в душевата зона.
XpacTa написа:
че такава лайстна ще пречи на паравана после.
Нито една от показаните не пречи.
XpacTa - специалист
Ти говориш за втората и третата от Топгруп, нали? Честно казано за тези стени пък съвсем не ми е ясно защо трябва да се слага лайстна.

Аз се чудя са първата - за там където се срещат пода и понижението. Мисля да залепим плочките в понижението и след това да премерим и да търсим коя от лайстните е най подходяща.
jekasus - майстор
XpacTa написа:
Ти говориш за втората и третата от Топгруп, нали? Честно казано за тези стени пък съвсем не ми е ясно защо трябва да се слага лайстна.
И първата също.
Втора и трета се използват в големите бани, от 10 м2 по пода и повече, за да няма подрязване на първия ред, и да няма долу грозен тънък клин от плочки в душевата зона, щото в такива големи бани подове в сухата част се правят прави, а не с наклон. Също така, в повече страни, подове в баните са прави и нямат сифони.
В малките бани, по нашия начин на работа/подрязване на първия ред/,няма смисъл от тях.
Вариант - подови плочки се подрязват по вече готови, със плочки, стени,не го обсъждам, щото не го харесвам :-D
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: