• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
Браво Жека!
Но не мога да оценя преценката на собственика с този прозорец и гланцовия под. Ама вкусове всекакви.
Та за некъв хотел архитекта беше предвидил прозрачна стена на банята към спалнята. Действало повдигащо на еротичното настроение. Да ама на собственика му спадна като разбра цената на стената :-D
chapara - майстор
В Турция бях в такъв хотел, матова витрина между банята и спалнята, не ми спадна :-D
jekasus - майстор
kozl написа:
този прозорец
Дали ще матират, или фолио - не съм сигурен, но е страхотно светла баня, и отговаря на тая зелена простотия, дето я ни набутват :-D
kozl написа:
гланцовия под
По принцип вече снимам "мокри" бани - чисти са, по-добре се вижда всичко и няма светлосенки от прахта.
Плочките не са гланц, едва се държат "лапите" на тях.
Изображение

Как се избира дали прехода да бъде 10мм, 12.5мм или 15мм?
Каква е зависимоста според каква дабелина гранитогрес каква дебелина преход е нужен?
jekasus - майстор
Говориш за размер Н1.
Гранитогрес с дебелина до 9мм размера на Н1 е 10мм.
Гранитогрес 10мм - 12.5мм.
Гранитогрес 12мм - 15мм. Може и да влезе на предния размер, но е прекалено тънък слой лепило между лайсната и плочката, което не одобрявам.
Това ми е първи опит със такива лайсни - кратко ще кажа - не ми харесват, удобно, но некрасиво.
kozl - майстор
ср мар 23, 2022 10:27 pmjekasus написа:
Това ми е първи опит със такива лайсни - кратко ще кажа - не ми харесват, удобно, но некрасиво.
Това де написа Жеката ме вкара в размисъл :?
Да приемем удобно и грозно или обратното :?
А са де :rolleyes:
Аз съм се самоустановил, че предпочитам удобното пред красивото.
Друг е въпроса къде в лайсните е удобството, в монтажа или в експлоатацията?
Давам пример от моя житейски опит.
Оформен прав ъгъл под 45 гр на плочки предизвика тежка порезна рана и съдебни процедури. Красиво, ма неудобно :roll:
И понеже работя с проекти никъде в тях не съм срещал изискване към "красотата" със стъклата в банята. По логика трябва да е пластово стъкло, мин. триплекс. А дали е така на практика :?
Та некви такива размисли ме човъркат за красиво и удобно :roll:
Последна промяна от kozl на чет мар 24, 2022 2:04 pm, променено общо 1 път.
ср мар 23, 2022 10:27 pmjekasus написа:
Говориш за размер Н1.
Гранитогрес с дебелина до 9мм размера на Н1 е 10мм.
Гранитогрес 10мм - 12.5мм.
Гранитогрес 12мм - 15мм. Може и да влезе на предния размер, но е прекалено тънък слой лепило между лайсната и плочката, което не одобрявам.
Това ми е първи опит със такива лайсни - кратко ще кажа - не ми харесват, удобно, но некрасиво.
Благодаря за информацията.
За мене е важно да е удобно за правене и работещо добре след това. Визулано ми е ок също, поне на снимки.
jekasus - майстор
kozl написа:
Това де написа Жеката ме вкара в размисъл
Вече няма стандартно мислене за бани - такива въпроси, като трябва ли ни да викаме майстори за гипскартон или ВиК/дето ги наю мразя/много ме дразнят...
kozl написа:
Друг е въпроса къде в лайсните е удобството, в монтажа или в експлоатацията?
И двете, удобно е за монтаж, вероятно и за експлоатацията.
но не това, което исках - тънка ивица видим метал, а имаме 10мм.
kozl написа:
Оформен прав ъгъл под 45 гр
Ъглите на стените лесно се лъжат. Може, но много труд за майстора.
За под, при определени плочки таман в началото на тъпата пандемия съм го решил - няма скъпи лайсни, има разлика в нивата, просто едно леко рязване на една плочка.
Дали е красиво...
Прикачен файл:
IMG_20200416_162205 (1).jpg
IMG_20200416_162205 (1).jpg (49.13 KиБ) Видяна 681 пъти


Също и за металните решетки за обикновени сифони, на Jekasus плочката -
Прикачен файл:
20220323_170635.jpg
20220323_170635.jpg (59.11 KиБ) Видяна 681 пъти



Сега го забелязах, не се налага да смалявам снимките, че да ги кача тук. Аз отдавна мърморих по тая тема, ако имам пръст в тая работа, се радвам.
nikolov333 - майстор
вт сеп 07, 2021 10:02 pmjekasus написа:
Погледнах предните снимки - май темата за хидроизолация е май много важна, че да я схванат, не само собственици, но и майстори, дето лепят плочки...
Въжето в инструментите на тоя майстор ми хареса - става за бесене :-D
Язък за лайсната, на мен никой няма да купи такава, щото знаят, че мога без тях...
Но пода е винаги преди стените, това е пак е към хидрото.
Аз малко си поиграх днес -
Я да питам за такава мини баня със стояща тоалетна и мивка като на снимката, колко е удобния формат на пода и ширината на понижението без да се свиваме и без много излишъци.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
ширината на понижението без да се свиваме
Ако става въпрос за душ-зона, то стандартни 90см.
nikolov333 написа:
колко е удобния формат на пода
Примерно банята е широка 135-137, и душ-зона е 90см, то по-ефективно от плочка 45х45 няма. Щото много изрезка - пари на вятъра.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: