• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
ivanvasilev1970 написа:
Всек пак говорим за дебелина от 0-2 см?
2 см. :-D

Обаче , аз говоря за замазка 1 см, колкото е дебелината на една ъглова лайсна за въмшен ръб 10мм.(разгледай снимките по внимателно). Долното ниво е под лайсната, а горното наравно с лайсната :roll: :wink:
ivanvasilev1970 - специалист
chapara написа:
ivanvasilev1970 написа:
Всек пак говорим за дебелина от 0-2 см?
2 см. :-D

Обаче , аз говоря за замазка 1 см, колкото е дебелината на една ъглова лайсна за въмшен ръб 10мм.(разгледай снимките по внимателно). Долното ниво е под лайсната, а горното наравно с лайсната :roll: :wink:
Чапара,
благодаря за уточнението-доста гледах снимките и почти бях сигурен че под лайсната няма кърпеж.
Ако денивелацията е само 1 см-това как го правиш? Замазака 1см? или при лепенето на не-поддушовите плочки просто слагаш повечко лепило за да вдигнеш нивото?
Ако е така-аз не съм начинаещ и предпочитам да си лепя на гребен. Как може да се вдигне замазката.

Конкретно в моя случай картинката сега е такава:
Прикачен файл:
dk1.JPG
в момента търся подов сифон с фланец на Viera или Фреко. Мястото на сифона съм го определил в ъгъла до стената.
При мен няма да се получи само с денивелация 1 см, защото сифона е противоположна посока на наклона, който е извън поддушовото пространство. Ако денивелацията е 1см в ъгъла, където е вратата, то в обратния ъгъл където е сифона-трябва да е поне 2-3 см. В този случай кърпежа с плочки под лайсната ще е мъка. На база на твоя опит посъветвай ме дали правилно съм избрал мястото на сифона? Как да подходя с вдигането на нивото на околодушовото пространство? Как да запълня разтоянието под лайсната откъм страната на поддушовото пространство ако то варира от 0 см есиния крак до 1-2 см в другия?
darakchiev - специалист
Доста добре става с тези разлики в нивата, аз чакам тези дни да
се прави вик -то, трябва ли отсега да кажа на майстора че ще има
такава разлика в нивата или после когато се прави замазката се
уточнява точно с колко да е.
chapara - майстор
Ами трябва да се поставят сифоните на точната нивелация, така че....
Insomnia - специалист
Здравейте. Имам следния въпрос към Чапара свързан с понижаването на нивото. Има ли кърпеж м/у лайсната която е перпендикулярно на лентовия сифон(лайсната която е по посока на наклона към лентовия сивфон). Предполагам, че в срещуположната част на сифона няма кърпеж и нивото е с една лайсна (10 мм) по-ниско от останало ниво в банята. Обаче какво става с увеличване на наклона към лентовия сифон. Ако наклона е 1 на 100, ако не бъркам в точката където е сифона би трябвало да има около 2 см денивелация спрямо останалото ниво в банята. 1 см се поема от лайсната, а останалият 1 см ? .
Дано да ме разбирате какво питам :)
chapara - майстор
Ами няма, да не говориме че има и по дебели лайсни. В горния-далечен край е на по високо от 10 мм., дано да ме разбираш, а в долния е около 12 мм.-само фуга около 2-3 мм.По лесно става с обикновен сифон :wink:
Insomnia - специалист
Благодаря за отговора :)
Да, с обикновен сифон става по-лесно, обаче вече сме купили (разбирай жената) лентовия и няма мърдане. Обаче нещо не схващам като че ли :datz: . Може би не съм го обяснил добре. Смятам да си направя корито като твоето от снимкитена първият ти пост.Белият под.
В моя случай : Нека имам корито 100/100. Нека използваме лайсна 10 мм. Предполагам, че наклона към лентовия сифон е 1 см (т.е 1 на 100). В тоя случай в горния край дълбочината на коритото е 20 мм, а в долния при сифона е 12 мм . Долу ясно 10 мм + 2мм фуга. Обаче горе тия 20 мм как се праят?! От тия 20мм ,10 са лайсна. А другите 10 ?
chapara - майстор
Insomnia написа:
Благодаря за отговора :)
Да, с обикновен сифон става по-лесно, обаче вече сме купили (разбирай жената) лентовия и няма мърдане. Обаче нещо не схващам като че ли :datz: . Може би не съм го обяснил добре. Смятам да си направя корито като твоето от снимкитена първият ти пост.Белият под.
В моя случай : Нека имам корито 100/100. Нека използваме лайсна 10 мм. Предполагам, че наклона към лентовия сифон е 1 см (т.е 1 на 100). В тоя случай в горния край дълбочината на коритото е 20 мм, а в долния при сифона е 12 мм . Долу ясно 10 мм + 2мм фуга. Обаче горе тия 20 мм как се праят?! От тия 20мм ,10 са лайсна. А другите 10 ?
Ох върна ме 4 години на зад, по спомен има 4-5 мм вертикална фугировка под лайсната, но идеята е че водата няма къде да излезне и че водосбора е голям при пониженото ниво, а линейния сифон лесно и по цялата дължина изсмуква.
Insomnia - специалист
Благодаря за отговора. Схванах идеята.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: