• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
нед дек 20, 2020 1:09 pmchapara написа:
В твоя случай триъгълния сифон е решението, па дори и без завеса. С една гумена стирка за стъкла обираш водата и си имаш целия обем на банята. Завеса до тавана не ти препоръччвам.
А понижено ниво да има ли?
Svetoslavoff1 - майстор
Боянков, ъглов корниз за баня е твоят корниз, избери си горе долу по контура , който си очертал около душа. Височина - над главата ти, но не чак до тавана, и чапара ти го е писал. Като не ползваш, събираш си перденцето в единия край. Със стъкларии - стени, паравани, кабини само си отваряш работа за чистене . Според мен нямаш нужда от разлика в нивата. И без това след къпане е добре да се подсушават стените и пода, та и да има малко капки навън по пода, не е проблем. Май и по-горе писах, че това решение съм приложил в една от баните си , която е почти 1:1 с твоята и съм доволен.
Освен всичко друго, с един наклон и един сифон сам можеш да си налепиш плочките.
boqnkov - специалист
Стъкларии, паравани и кабини са отпаднали именно заради трудното поддържане. Вкъщи имам три тасманийски дявола, които като се развъртят и този ъглов корниз без да е спънат в средната точка към тавана ще свърши курса много бързо. Ето какво намерих в нета, което ми допада, но незнам тук дали ще го намеря. Мислех, че пониженото ниво и завесата ще спират водата да излиза извън него на почти 100%... :? Иначе под без каквито и да е нива и прагове ми харесва най - много.
Прикачен файл:
montag_karniza_3-430x252.jpg
montag_karniza_3-430x252.jpg (23.34 KиБ) Видяна 1383 пъти
Svetoslavoff1 - майстор
Трябва да поразпиташ, да позвъниш тук и там за корниз по поръчка, може и да имаш късмет. Аз си поръчах по-голям ъглов корниз, с доплащане спрямо "стандартния" от магазина, където си взех и плочките. За "спъването" в средата и аз се притеснявах предварително, но след уверенията, че не са имали рекламации от провисване го монтирах закрепен в двата края. За няколко години нямам проблем.
Но на какво са способни твоите дяволчета, ти си знаеш. То какво ли могат да измислят, освен да увиснат на пердето :) Сменяш дюбелите и винтовете с по-дълги, още по-дълги, още по-дълги. Доколкото позволява стената :)
boqnkov - специалист
Ок. Благодаря за отговорите. Ще я направя с обикновен ъглов корниз и ако има проблем, тогава ще мисля да го спъвам в средата. Пониженото ниво май отпада...
XpacTa - специалист
Здравейте. Според вас кое разположение на сифона е по-подходящо? Ще затварям една ниша с параван, който се отваря с плъзгане. Няма вариант душа да е на друга стена, както и отварянето да е от другата страна, защото там ще е мивката. Размера на кабината е нещо от сорта на 1,60мх0,80м

Вариант 1 ми се струва по естетичен, според мен при него голяма част от водата ще се оттича директно в сифона и освен това душа ще е над най-ниската част на пониженото ниво. Недостатък - когато се къпеш ще се получи локва с пяна, която ще стигне в другата част на нишата и когато водата се оттече ще остане само пяна, която след това трябва да се измие с ръчното душче.

Вариант 2 - при него предимството е че ще се измива цялата кабина, когато свършиш със сапуна и почнеш да се плакнеш реално ще измиеш и пода на кабината. Недостатък - ще се мокри целия под на кабината, водата ще трябва да минава метър и нещо за да стигне до сифона, а освен това душа ще е над най-високото ниво на кабината.

Изображение
nork - специалист
В случая вариант 2 за мен е по добър според душа и вратата. Така или иначе цялото помещение ще се мокри.
При първия вариант ще излизаш от локва според плочките които избереш.
chapara - майстор
За мен категорично вариант 1. Иначе може и в коридора да го сложиш😁 Наклон минимум3.5см по дължината, но дали ще имаш такава възможност. Иначе по средата на дължината😎
XpacTa - специалист
Мерси chapara. А при 3.5 сантиметра май няма да стане с лайстна...
chapara - майстор
нед авг 15, 2021 8:41 pmXpacTa написа:
Мерси chapara. А при 3.5 сантиметра май няма да стане с лайстна...
Не няма да стане. Но в средата ще стане с най голямата лайсна защото ще разделиш наклона на две.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: