• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nork - специалист
пет дек 18, 2020 6:25 pmboqnkov написа:
Здравейте! Става дума за апартамент ново строителство. ......
Много познато :mrgreen:
Няма нещо което не може да стане, има хора които не могат или не искат да го направят :!:
Разбирам ти идеята и ако не бързаш след няколко дни(най вероятно след НГ) ще пусна снимки като завършим банята направена по този начин :partyman:
Дерзай и търси друг майстор :roll:
Svetoslavoff1 - майстор
Зависи доколко искаш да правиш от целта самоцел.
Ако най-ниската точка е сифона горе в ляво и сложиш перде с 90гр релса прибл по посочения контур, ползвам такова прибл метър на метър и със закръгление, пръските извън пердето ще са символични, което прави и (почти) излишни двете нива.
P.S. Kozl, 2-3 изречения на некой си диалект бива, но дълъг пост е трудно читаем :) :partyman:
chapara - майстор
съб дек 19, 2020 10:30 amSvetoslavoff1 написа:
Зависи доколко искаш да правиш от целта самоцел.
Ако най-ниската точка е сифона горе в ляво.
Именно, един триъгълен сифон в ъгъла и общ наклон на цялата баня към него.
chapara - майстор
съб дек 19, 2020 5:53 pmchapara написа:
съб дек 19, 2020 10:30 amSvetoslavoff1 написа:
Зависи доколко искаш да правиш от целта самоцел.
Ако най-ниската точка е сифона горе в ляво.
Именно, един триъгълен сифон в ъгъла и общ наклон на цялата баня към него.
Имам такава снимка на компа. Ако те интересува....
Svetoslavoff1 - майстор
съб дек 19, 2020 5:56 pmchapara написа:
съб дек 19, 2020 5:53 pmchapara написа:
съб дек 19, 2020 10:30 amSvetoslavoff1 написа:
Зависи доколко искаш да правиш от целта самоцел.
Ако най-ниската точка е сифона горе в ляво.
Именно, един триъгълен сифон в ъгъла и общ наклон на цялата баня към него.
Имам такава снимка на компа. Ако те интересува....
Ако към мен е въпросът, благодаря не :). За този живот си мисля, че съм приключил с баните, освен ако Той не е решил нещо друго.
Но ако на Боянков му е интересно, да си каже.
boqnkov - специалист
Благодаря за отговорите. Варианта с триъгълен сифон в ъгъла ми допада най - много. Въпроса е има ли смисъл от такова понижено ниво да речем с 1, 1,5 см разлика от основното ниво в банята, ако целия наклон на банята си е с наклон към пониженото ниво. т.е. има един сифон в горния ляв ъгъл. Завесата да речем, че е на 5мм от "високото ниво" и се пада някъде където е очертаната зона. Ако от нея капе в пониженото ниво добре, ако на места капе на високото ниво, наклона ще вкарва водата в пониженото... Пак казавам, че идеята е плочките към тоалаетната чиния и пред мивката да не са мокри след къпане ( или поне минимално) Правилно ли си го представям? Това със двете завеси не го бях помислил, че между тях не може да се затвори добре. Има ли 45 градусови елементи за корнизи? Евентуално да сложа корниз на тавана и завесата наистина да бъде една до куфара. Така май и парата ще е по - малко в цялото помещение. Незнам ще намеря ли толкова висока завеса (2,50)?
nelina_london - специалист
С един наклон е по-добре.Както сте написали ,излязлата вода ще бяга пак към него.А,дали има нужда от понижено ниво зависи от това колко вода бълва душа за минута и колко поема сифона,както и как е направен наклонът.
Не съм търсила 45 градусови елементи,но завесите са на два метра,а голямо международно търсене е падало .Само в Юск сега открих на 230 см.
nork - специалист
https://prikachi.net/image/NNMkJ
https://prikachi.net/image/NNfFB

Ето ти две снимки на такова изпълнение с 2 сифона и различни наклони. Няма да има завеси, а сгъващи се стъклени врати на границата на пониженото ниво.
chapara - майстор
В твоя случай триъгълния сифон е решението, па дори и без завеса. С една гумена стирка за стъкла обираш водата и си имаш целия обем на банята. Завеса до тавана не ти препоръччвам.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: