• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Ако приемем, че ширината на ХИ лента е 10 см, които се разделят между под и стена по 5 см- аз към тези 5 см ХИ на пода съм минал още 5 см ХИ към пода , за да осигуря тази спойка между лента и ХИ под.
Ще залепя Хартиен тиксо от ъгъла на пода до края на ХИ положена на пода.
Здравейте. Бих искал да попитам-коритото на душ кабината ми почти не поема водата, докато се къпя. За около десетина минути се пълни до горе, а като спра водата са необходими пет минути, за да се поеме събраната вода. Какво да предприема? Мисля, че банята ми няма денивелация, това значи ли че трябва да махам плочките и да е правя наново или има другп решение?
iliya_i - майстор
нед окт 25, 2020 9:08 amnaskonasko написа:
... а като спра водата са необходими пет минути, за да се поеме събраната вода. Какво да предприема?
Започни с отпушване на сифона и/или тръбата от него към щранга. Щом се изтичат за 5 минути едни под 100 литра вода, проблема не е в наклона. Нямаш представа какво могат да причинят женските коси.
chapara - майстор
нед окт 25, 2020 9:08 amnaskonasko написа:
Здравейте. Бих искал да попитам-коритото на душ кабината ми почти не поема водата, докато се къпя. За около десетина минути се пълни до горе, а като спра водата са необходими пет минути, за да се поеме събраната вода. Какво да предприема? Мисля, че банята ми няма денивелация, това значи ли че трябва да махам плочките и да е правя наново или има другп решение?
И к'во ти е душ коритото, с понижено ниво ли, или просто видя някяква тема и се изплющя в нея :axe:
Stern99 - специалист
Да споделя малко снимки от напредъка в банята...
Прикачен файл:
IMG_20201031_093124.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201031_093135.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201031_093226.jpg
Прикачен файл:
IMG_20201031_093856.jpg

Прикачен файл

IMG_20201031_093923.jpg
Stern99 - специалист
Исках коритото да бъде малко по-дълбоко-затова от Минера намерих една по висока лайсна 12.5мм.
Въпроса ми е при фугиране на тези лайсни...да ползвам фугираща смес или...полиуретанови силикон?
Мисля, че за фугата на квадрата на сифона ми бяхте каЗали да ползвам полиуретанов силикон?
boqnkov - специалист
Здравейте! Става дума за апартамент ново строителство. Строителя е оставил два сифона. Един до тоалетната чиния и един под душа ако някой слага душ кабина. Не харесвам душ кабини и паравани и искам там където е душа, пода да бъде с понижено ниво. По очертанията на пониженото ниво ще има завеса за баня, която ще е разделена на две части (до мивката и до куфара) конструкцията ще е хваната за стените и в средната точка към тавана за по - голяма устойчивост. Така се надявам пред мивката и пред тоалетната да не е много мокро и самата баня да остане по - просторна... доколкото е възможно с тези размери. Въпросите са ми следните:
1. Нужен ли ми е сифон до тоалетната при положение, че няма да има душ кабина, паравани и др. (майстора каза, че няма да може да напасне фугата на плочките от едното към другото ниво без къртене)
2. Колко см да е разликата в нивата за да има смисъл от цялата гимнастика с пониженото ниво?

P.S. Въобще ако имате по - добро предложение за което не съм се сетил, моля споделете.

Прикачен файл

Za forum.jpg
Za forum.jpg (57.4 KиБ) Видяна 1464 пъти
kozl - майстор
пет дек 18, 2020 6:25 pmboqnkov написа:
Здравейте! Става дума за апартамент ново строителство. Строителя е оставил два сифона. Един до тоалетната чиния и един под душа ако някой слага душ кабина. Не харесвам душ кабини и паравани и искам там където е душа, пода да бъде с понижено ниво. По очертанията на пониженото ниво ще има завеса за баня, която ще е разделена на две части (до мивката и до куфара) конструкцията ще е хваната за стените и в средната точка към тавана за по - голяма устойчивост. Така се надявам пред мивката и пред тоалетната да не е много мокро и самата баня да остане по - просторна... доколкото е възможно с тези размери. Въпросите са ми следните:
1. Нужен ли ми е сифон до тоалетната при положение, че няма да има душ кабина, паравани и др. (майстора каза, че няма да може да напасне фугата на плочките от едното към другото ниво без къртене)
2. Колко см да е разликата в нивата за да има смисъл от цялата гимнастика с пониженото ниво?

P.S. Въобще ако имате по - добро предложение за което не съм се сетил, моля споделете.
То зависи от гледната точка на предложителя. Може ли само с един сифон - може, ма тогава аз лично бих преосмислил всите наклони в банята да са към тоя сифон. Оти те пример от наша сграда де стана наводнение в апартамент, ама яко. Оказа се баня с един сифон, разположен м-у стъклен параван и стената. Приблизително по твой чертеж паравана е м-у душа и мивката, но отсреща няма тоалетна чиния. Та пука се мека връзка на мивката, да ама наклон в централната част нема, щото като нема сифон в центъра наклона требе да е към единствения сифон и тогиз нивото се задига, което води до появата на праг в банята. Това пък е гадно, че като не уцелиш височината на захода и мое да се метнеш на пода, като в плувен басейн. И понеже комфорта е предпочел да нема сифон и наклон към центра на помещението и една част от изтичащата вода под налягане, все пак достигнала до единствения сифон, а другата напълнила целио апартамент по пода и най вече спалните, дека е слаган ламинат, който се палучил с сантим по-ниско от коридор и дневна и те така добре се беше утопил "поркето".
А оно в енгелизко има бани без сифони и наклони. Къпеш се във вана с паравана. Последното значи, че платнения параван и он требе да се къпе във ваната оти после всьо водно що е прескочило ваната се парцалира. Така де кат нема сифон има парцал :-D
То и завесата е параван, но като не е фиксиран този параван ще се появат стичания извън пониженото ниво и са иде въпросо на къде е наклоно и съответно посоката на оттичане на прескочилите струйки. Оно за тва се праи фиксиран параван, та да не изтича извън пониженото ниво. Освен тва като е фиксиран може и да се хидроизолира.
По втората точка като съ :? . Първо не моа да усмисля смисъла на смисъла. Ако смисъла е да не се мокри зоната извън пониженото ниво, то тогиз кво шъ гарантира, че завесата нема да е прекрачила зоната на пониженото ниво :?
От некаков опит по хотели с прагове имаше такова изпълнение и примерно с 10 см височина и внимателно боравене със завесата мое да се случи да не префърга вода в другата зона, като завесата виси до и под прага от вътрешната стена. За по-сигурно в енгелизките бани прехлупването на завесата към ваната е към 20 санта. Да ама за 20 санта първо требе яко къртене и второ шъ са къпеш в съседа от долнио етаж :lachtot:
А м-у другото тва в ъгъла сифон ли е или тръба за душ кабина? Масово се прави наклон към сифон в центъра и се оставя тръба за душ кабина или вана. А тогиз мое и да нема ниво за понижен сифон при тръбата за душ кабината и шъ са наложи къртене със преработка на канали.
nelina_london - специалист
Завеси в двата края няма да свършат никаква работа.Те са най-добри точно за вариантът,който е описал kozl-за вана с 20 см застъпка.
Точно водата,която се стича по завесата ще излиза навън,да не говорим там,където се срещат двете завеси.
В момента ,ползвам душ пространство с изграден праг от плочки(10 см) и завеси ,и пак не става.При това ,завесите са в единия край ,застъпват горе при халките над 10 горе,но надолу пак поотварят.
Има стъклени паравани с панти,които позволяват сгъване,ако толкова държите да ви изглежда просторно.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: