• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 37
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
valioboy - специалист
Още един въпрос, предложете хидроизолация и малко за технологията, не съм нанасял до сега. След като я положите с ленти по ъглите и необходимия брой ръце директно се лепи върху не я с теракол ли? Трябва ли да е точно определен, до колкото прочетох за по-голям формат плочки не трябва да е флексово лепило, че често се пускат след това и въобще да си го набивам ли с плочи 120 на 60 или да си взема 30 на 60 и да си свиркам.Все пак нямам кой знае какви претенции, понеже споменах, че ще е под наем доста дълго време. Мерси!
chapara - майстор
Лепи се директно. Предлагам Mapei P7. 30/60.
valioboy - специалист
Това лепило Mapei P7, подходящо ли е за фаянс,ще лепя върху картон, като смятам да грундирам с бетон контакт на боро? Мерси!
chapara - майстор
нед май 15, 2022 10:06 pmvalioboy написа:
Това лепило Mapei P7, подходящо ли е за фаянс,ще лепя върху картон, като смятам да грундирам с бетон контакт на боро? Мерси!

Подходящо е. Но бетонконтакт за гипсокартон-не. Може директно лепене, но с компромис. Аз лично ако е баня бих заложил на хидроизолация с хидроизолационна лента по всички вътрешни ъгли. Има и по дълбоки дебри за сигурност :cool:
valioboy - специалист
Баня е да, хидроизолация не съм решил окончателно дали да правя, понеже до сега не съм правил. Бетон контакт защо не, лепил съм на геундиран картон по този начин и се лепят доста по-стабилно и не се разиграват, не се заяждам просто питам каква е причината да не се грундира. Мерси за съветите
nork - специалист
Ами не пропускай хидрото, дори да вземеш и еднокомпонентна пак е добре. Спести ди главоболието за бъдеще щом си и гипсокартон.
П7 си е чудно, даже много, ако не си избрал голямо форматни плочки.
valioboy - специалист
Плодовите са гранитогрес, 20 на 60 и едната стена, а останалите 3 стени са фаянс 30 на 60, препоръча хидроизолация, и малко повече за нанасянето, само се маже с валяк и се лепи директно върху нея ли? Про едно компонентна слага ли се лента, монтирах лентов сифон и той си има подложка.
nork - специалист
Винаги се слага лента, мажеш с четка или валяк.
Като изсъхне лепиш директно.
valioboy - специалист
Препоръчайте ми марка за хидроизолация та тогава и да започвам да мажа :)
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 37

Тема "Понижаване на ниво в душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: